R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta’nın Ray-Ban Akıllı Gözlükleri Gelişiyor: Artık Tur Rehberi Olabilecek!

  Meta, Ray-Ban akıllı gözlüklerine eklediği yeni özelliklerle yeniliklerine devam ediyor. Beta sürümünde sunulan çok yönlü yapay zeka özelliği ile artık bu gözlükler, kişisel tur rehberiniz olarak hizmet verebilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.03.2024 18:30 1293 3 dk okuma süresi
  Meta’nın Ray-Ban Akıllı Gözlükleri Gelişiyor: Artık Tur Rehberi Olabilecek!
  Son Düzenleme:

  Meta, Ray-Ban markasıyla iş birliği içinde geliştirdiği akıllı gözlüklerin yeni özelliklerini duyurdu. Artık bu gözlükler, kullanıcılarına çevrelerindeki önemli noktalar hakkında bilgi vererek bir tur rehberi gibi hizmet edebilecek. Bu özellik, özellikle hafif yapıları ve çevreyle olan etkileşimleri sınırlamamaları sayesinde, Quest ve Vision Pro gibi diğer başlıklardan daha ileri bir adım olarak görülüyor.

  Akıllı Gözlüklerdeki Yenilikçi Özellikler

  Meta'nın Ray-Ban ile birlikte geliştirdiği akıllı gözlükler, teknoloji ve tasarımın kusursuz birleşimi olarak öne çıkıyor. Hem hafif yapılarıyla kullanıcı konforunu ön planda tutuyor hem de çevresel etkileşimleri sınırlamadan kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyorlar. Yeni eklenen özelliklerle birlikte, bu akıllı gözlükler kullanıcılara çevrelerinde bulunan yer işaretlerini tanıma ve hakkında bilgi sunma kapasitesine sahip. Artık bir tur rehberi niteliğinde hizmet verebilen bu gözlükler, mevcut beta sürümünde yer alan yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Geçtiğimiz yıl, bu gözlüklere eklenen yapay zeka destekli görsel arama özellikleri, kullanıcıların etraflarını daha iyi anlamalarına olanak tanımıştı. Şimdi ise Meta'nın teknolojiye eklediği yeni güncellemeler sayesinde, bu gözlükler çeşitli lokasyonlardaki önemli noktaları tanıyabilir ve bu konumlar hakkında kullanıcılara detaylı bilgi sağlayabilir hale geldi. Meta'nın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Andrew Bosworth ve CEO Mark Zuckerberg'in kişisel deneyimlerini paylaştıkları gönderiler, bu akıllı gözlüklerin çok yönlü yapay zeka yeteneklerini gözler önüne seriyor.

  Kullanıcılar için Bilgiye Erişimin Yeni Yolu

  Ray-Ban akıllı gözlükler, en güncel bilgilere Bing Arama üzerinden erişim sağlıyor. Bu özelliğiyle kullanıcıların merak ettikleri sorulara anında yanıt bulmalarına imkan tanıyor. Örneğin, Golden Gate Köprüsü'nün neden turuncu olduğu gibi spesifik soruların cevapları, gözlükler aracılığıyla hızlıca sunulabiliyor. Bu yenilikçi teknoloji, kullanıcıların etraflarını keşfederken zengin bir bilgi kaynağına erişimini kolaylaştırıyor.

  Erişilebilirlik ve Gelecek Planları

  Şu an için Ray-Ban akıllı gözlükleri satışta olmasa da meraklı kullanıcılar bekleme listesine kayıt olarak bu teknolojiye erişim şansını yakalayabilirler. Hem gözlükler hem de onlarda çalışan yazılım özellikleri beta sürümünde bulunuyor. Meta, bu gözlüklerle ilgili kullanıcı geri bildirimlerini toplayarak, ürünün gelecekteki sürümlerini daha da iyileştirmeyi hedefliyor.

  Ray-Ban akıllı gözlüklerin yeni özellikleri nelerdir?

  Ray-Ban akıllı gözlükler, kullanıcıların çevrelerindeki önemli yerleri tanıyabilme ve hakkında bilgi alabilme yeteneğine sahip. Yeni eklenen bu özellik, gözlükleri bir nevi tur rehberine dönüştürüyor.

  Bu gözlükler nasıl çalışıyor?

  Gözlükler, yapay zeka destekli görsel arama teknolojisi kullanarak, kullanıcının bakış yönündeki nesneleri tanıyıp, Bing Arama motoru üzerinden ilgili bilgileri sağlıyor.

  Gözlükleri nereden alabilirim?

  Şu anda Ray-Ban akıllı gözlükleri satışa sunulmuş değil, ancak bekleme listesine kaydolarak ürünle ilgili güncellemeleri alabilirsiniz.

  Gözlüklerin kullanımı için hangi koşullar gereklidir?

  Gözlükler, beta sürümünde bulunan yazılım ve özellikleriyle kullanılabilmektedir. Kullanıcıların bu gözlükleri tam olarak deneyimlemek için ürünün yazılım güncellemelerini takip etmeleri önerilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Artık Anında Görsel Üretebilecek: Meta'dan Yapay Zeka Hamlesi

  WhatsApp kullanıcıları için Meta, gerçek zamanlı yapay zeka ile görsel oluşturma özelliğini tanıttı. Artık sohbetler, çok daha görsel ve etkileyici olacak.

  Threads Artık Türkiye’de Kullanılmayacak: 29 Nisan’dan Sonra Giriş Yapılamayacak!

  Meta, Rekabet Kurumu'nun kararı üzerine 29 Nisan'da Türkiye'deki Threads uygulamasını geçici olarak durduracak.

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  ChatGPT, Artık Hesap Açılmadan da Kullanılabilecek!

  OpenAI, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'yi hesap oluşturmadan kullanıma sunarak yapay zekayı daha erişilebilir hale getiriyor.

  Meta’nın Ray-Ban Akıllı Gözlükleri Gelişiyor: Artık Tur Rehberi Olabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et