R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Kulaklıklar Geliyor: Şarjı Hiç Bitmiyor!

  3M, CES 2024 etkinliğinde bir ilke imza attı. Hem dış hem de iç mekan ışığını kullanarak kendiliğinden şarj olabilen, güneş pili teknolojisiyle donatılmış dünyanın ilk kulaklığını tanıttı. Bu yenilikçi kulaklık, ışığı enerjiye çevirerek sürekli olarak kendi kendini şarj edebilme özelliğine sahip.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.01.2024 11:12 1496 1 dk okuma süresi
  Güneş Enerjisiyle Çalışan Kulaklıklar Geliyor: Şarjı Hiç Bitmiyor!
  Son Düzenleme:

  CES 2024'te 3M tarafından tanıtılan, dış ve iç mekân ışığını sürekli enerjiye dönüştüren, dünyanın ilk güneş enerjili kulaklığı teknolojisi büyük ilgi gördü. Cihaz, sürdürülebilirlik anlayışını destekleyen geri dönüştürülmüş plastik ve elektronik malzemelerden üretilmiş. Ayrıca tamamen güneş enerjisiyle çalışan bir tesiste üretilen güneş pilleri ile donatılmış.

  Şarjı Hiç Bitmeyen Kulaklıklar Geliyor!

  3M PELTOR WS ALERT XPV adı verilen bu kulaklık, özellikle aşırı gürültülü ortamlarda çalışanlar için ideal. Bluetooth özelliği sayesinde diğer cihazlarla kolaylıkla eşleşebiliyor ve gürültü engelleme özelliği bulunan dahili mikrofonu sayesinde net iletişim sağlıyor. Bas-Dinle (PTL) özelliği ise, kullanıcıların çevre seslerini duyabilmelerini sağlayarak güvenliği artırıyor.

  Bu güneş enerjili kulaklık, İsveçli Exeger firması tarafından üretilen Powerfoyle güneş pilleriyle donatılmış. Bu piller, 1000mAh kapasiteli lityum bataryayı sürekli dolu tutarak, kulaklığın şarjının bitmemesini sağlıyor. Böylece kulaklık, kullanıcıları için şarj derdini de ortadan kalkıyor.

  Powerfoyle teknolojisi, geleneksel pillerin yerini alarak elektronik cihazlarda sürdürülebilir bir alternatif sunuyor. 3M, bu teknolojiyi daha fazla cihaza entegre ederek, kablolu şarj gereksinimini azaltmayı hedefliyor. Bu adım, çevre dostu teknolojilerin gelişiminde önemli bir rol oynuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Karbon Vergisi Geliyor: Peki, Karbon Vergisi Nedir ve Hangi Ülkelerde Uygulanıyor?

  Türkiye, karbon vergisi uygulamasıyla sera gazı emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Peki, karbon vergisi nedir ve hangi ülkelerde uygulanıyor?

  Yapay Zeka Özellikli Asus Zenbook S16 Türkiye’ye Geliyor: İşte Fiyatı!

  Asus Zenbook S16, Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ve 3K OLED ekranıyla Türkiye'de ön siparişe açıldı. Fiyatlar 74.598 TL'den başlıyor.

  Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlarına Android 15 Güncellemesi Geliyor: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarına Android 15 güncellemesi geliyor. İşte güncellemeyi alacak modeller!

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Kulaklıklar Geliyor: Şarjı Hiç Bitmiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et