R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple karbon emisyonunu nasıl 13,9 milyon ton azalttı?

  Serhat Aksoy
  Serhat Aksoy R10 Editörü
  20.04.2022 00:16 953 2 dk okuma süresi
  Apple karbon emisyonunu nasıl 13,9 milyon ton azalttı?
  Son Düzenleme:

  Apple'ın karbon emisyonları 2021'de yaklaşık 14 milyon metrik ton azaldı. Şirket, dünyanın en büyük teknolojik alet üreticilerinden biri olduğu için bu çevre dostu başarı oldukça önemli.

  Teknoloji devi birçok farklı modelde elektronik cihaz üretiyor. Bunlara Apple Watch, iPhone, AirPod'lar, iPad'ler, MacBook'lar ve diğer ürettiği teknolojik cihazlar da dahil. Apple, tüketicilerin taleplerini karşılamak için milyonlarca parça üreterek bu teknolojileri üretiyor. Tabii ki şirketin fabrikaları bu cihazları üretirken çok fazla karbon salınımı yapıyor. Bu yüzden Apple, sera gazı emisyonlarını azaltmak için büyük çaba sarf ediyor.

  Apple'ın karbon emisyonu milyonlarca ton azaldı!

  Insider'ın son raporuna göre Apple, 2021 yılında karbon emisyonunu 13,9 milyon metrik ton azalttı. Dev teknoloji firması bunu yenilenebilir enerji planları ile başardı. Çok kullanılan iPhone SE parçalarında düşük karbonlu alüminyum kullanımı bunlardan sadece bir tanesi. Apple 2030 yılına kadar karbon nötrlüğü elde etmek istiyor. Bu yüzden çevre dostu teknolojilerini diğer ürünlerinde de kullanmaya devam edeceğini söyledi.

  Apple'ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson şöyle söylüyor: "Üretim ortaklarımızın birçoğunun dünya çapında daha fazla yenilenebilir enerji üreterek iklim krizini ele almak için yaptığımız acil çalışmaya katılmasından gurur duyuyoruz". Temiz enerji elde etme faaliyetlerine sahip olmanın Apple ve çevre için iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

  Apple'ın diğer çevre dostu çabaları:

  Dev teknoloji geliştiricisi, 2030 yılına kadar karbon nötrlüğünü sağlamanın yanı sıra, kötüleşen iklim değişikliğinden büyük ölçüde etkilenen toplumlara da yardımcı oluyor. İnsanlara yardım etmeye adanmış programlarından biri, iklim değişikliğinden etkilenen bölgelerdeki insanlara yenilenebilir enerji kaynakları sunan "Etki İçin Güç" projesi. Apple'ın Power for Impact programı sayesinde dünya genelindeki toplumlar, ekonomik ve sosyal büyümeleri için yenilenebilir enerji desteği alacak.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Apple’ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu: İşte Şaşırtıcı Liste!

  Apple'ın en hızlı cihazları açıklandı. iPad Pro serisi zirvede, iPhone 15 Pro ve Max modelleri ise performansıyla dikkat çekiyor.

  Apple karbon emisyonunu nasıl 13,9 milyon ton azalttı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et