R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple karbon emisyonunu nasıl 13,9 milyon ton azalttı?

  Serhat Aksoy Serhat Aksoy 20.04.2022 00:16 357 2 dk okuma süresi
  Apple karbon emisyonunu nasıl 13,9 milyon ton azalttı?
  Son Düzenleme:

  Apple'ın karbon emisyonları 2021'de yaklaşık 14 milyon metrik ton azaldı. Şirket, dünyanın en büyük teknolojik alet üreticilerinden biri olduğu için bu çevre dostu başarı oldukça önemli.

  Teknoloji devi birçok farklı modelde elektronik cihaz üretiyor. Bunlara Apple Watch, iPhone, AirPod'lar, iPad'ler, MacBook'lar ve diğer ürettiği teknolojik cihazlar da dahil. Apple, tüketicilerin taleplerini karşılamak için milyonlarca parça üreterek bu teknolojileri üretiyor. Tabii ki şirketin fabrikaları bu cihazları üretirken çok fazla karbon salınımı yapıyor. Bu yüzden Apple, sera gazı emisyonlarını azaltmak için büyük çaba sarf ediyor.

  Apple'ın karbon emisyonu milyonlarca ton azaldı!

  Insider'ın son raporuna göre Apple, 2021 yılında karbon emisyonunu 13,9 milyon metrik ton azalttı. Dev teknoloji firması bunu yenilenebilir enerji planları ile başardı. Çok kullanılan iPhone SE parçalarında düşük karbonlu alüminyum kullanımı bunlardan sadece bir tanesi. Apple 2030 yılına kadar karbon nötrlüğü elde etmek istiyor. Bu yüzden çevre dostu teknolojilerini diğer ürünlerinde de kullanmaya devam edeceğini söyledi.

  Apple'ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson şöyle söylüyor: "Üretim ortaklarımızın birçoğunun dünya çapında daha fazla yenilenebilir enerji üreterek iklim krizini ele almak için yaptığımız acil çalışmaya katılmasından gurur duyuyoruz". Temiz enerji elde etme faaliyetlerine sahip olmanın Apple ve çevre için iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

  Apple'ın diğer çevre dostu çabaları:

  Dev teknoloji geliştiricisi, 2030 yılına kadar karbon nötrlüğünü sağlamanın yanı sıra, kötüleşen iklim değişikliğinden büyük ölçüde etkilenen toplumlara da yardımcı oluyor. İnsanlara yardım etmeye adanmış programlarından biri, iklim değişikliğinden etkilenen bölgelerdeki insanlara yenilenebilir enerji kaynakları sunan "Etki İçin Güç" projesi. Apple'ın Power for Impact programı sayesinde dünya genelindeki toplumlar, ekonomik ve sosyal büyümeleri için yenilenebilir enerji desteği alacak.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu.

  Apple karbon emisyonunu nasıl 13,9 milyon ton azalttı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et