R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Çip Krizini Fırsata Dönüştürmek İstiyor! O Şirketi Satın Alacak!

  Dünyada çip krizinin etkileri devam ederken, teknoloji Samsung’tan önemli bir hamle geldi. Samsung çip üretim hacmini arttırmak için ortaklık kuracak. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  07.06.2022 02:11 1658 2 dk okuma süresi
  Samsung Çip Krizini Fırsata Dönüştürmek İstiyor! O Şirketi Satın Alacak!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyasının çip ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan İngiltere merkezli şirket ARM, son 2 yıldır satın alınma konusuyla gündemde yer alıyor. ARM, 2 yıl kadar önce teknoloji devi Nvidia tarafından satın alınmak isteniyor. Hatta iki şirket arasında satışa dair önemli görüşmelerde gerçekleştirilmiş ancak anlaşamamışlardı. Bu gelişmelerin ardından Samsung harekete geçti. Samsung’un, ARM’yi satın almak amacıyla bir dev marka Intel ile işbirliği yapacağı belirtiliyor.

  ARM satın alımıyla ilgili yaptığı görüşmelerin olumsuz sonuçlanması nedeniyle Nvidia’ya 1.25 Milyar Dolar ceza uygulanmıştı.

  Intel Ortak Olmaya Hazır

  Samsung çip

  ARM’nin Nvidia ile yaptığı görüşmelerden sonuç çıkmamasından sonra Intel’den açıklama gelmişti. Intel cephesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada ARM’nin satın alımına ilişkin diğer şirketlerle ortaklık kurmaya hazır olduklarını belirtmişti. Hatta bu açıklamanın ardından çok kısa bir süre sonra Intel ile Samsung Electronics arasında bir görüşme yapıldığı iddia ediliyor. İddialar doğrultusunda Samsung, Intel ile kuracağı ortaklık sonucunda ARM çip teknolojilerini kendi işlemcisi “Exynos” için değerlendirecek.

  Samsung’ta Hedef 2030

  Samsung, gerçekleştirmek istediği satın alım ile birlikte çip pazarında lider olmayı hedefliyor. Ancak şirketin bu hedefine ulaşmasında karşısında çok güçlü rakipler bulunuyor. Bu rakiplerden bazıları ise çip üretim hacmini her geçen gün büyüten Qualcomm ve yanı sıra Intel gibi rakipler yer alıyor. 

  Samsung kısa bir süre önce çip üretimine ağırlık verebilmek için LCD panel üretim bölümünü kapatma kararı almıştı. 

  Samsung’tan gelen çip hamlesiyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Sizce çip krizi yakın zamanda çözülebilecek mi? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobilde Asrın Kampanyası: Fiyatı Sadece 517.000 TL

  2024 model Renault Clio, ÖTV’siz olarak 517.000 TL’ye satışa sunuldu, bu da araç almayı planlayanlar için cazip bir fırsat sunuyor.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Samsung Galaxy Z Fold 6'dan Yeni Görüntüler Geldi: İşte Sızdırılan Görseller!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın Temmuz ayında tanıtılacak yeni tasarımı ve özellikleri sızdırıldı. Daha kalın UTG cam, yeni tasarım ve ince yapı dikkat çekiyor.

  iOS 17.5.1 Yayınlandı: En Büyük Sorun Nihayet Çözüldü!

  Apple, iOS 17.5.1 güncellemesiyle silinen fotoğrafların geri dönmesi sorununu çözdü. Güncellemeyle silinen fotoğrafların geri gelmesi sorununu çözebilirsiniz.

  Samsung Çip Krizini Fırsata Dönüştürmek İstiyor! O Şirketi Satın Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et