R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak

  PlayStation VR2 oyunlarda geriye uyumlu olmayacak. İlk ön incelemelerin yapılması ardından, konsol hakkında merak edilen birçok konuya cevap geldi. Bunlardan bir tanesi de geriye uyumu konusunda.

  Arin Arslan Arin Arslan 18.09.2022 22:30 1183 1 dk okuma süresi
  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak
  Son Düzenleme:

  Sony tarafından yeni bir resmi açıklamaya yapıldı. Buna göre sanal gerçeklik başlığı, 2023 yılının başlarında resmi şekilde satışa çıkartılacak. Dolayısıyla satın almak isteyen kişilerin bir süre daha beklemesi gerekmekte. Buna karşılık yurt dışında bazı basın kuruluşlarına erken tanıtım da gerçekleştirildi. Bunların sonucunda oldukça iyi yorumlar da alındı. Özellikle en çok konuşturan detaylar oldu. Sony, PSVR için çıkan oyunları çalıştırmayacağını belirtti.

  Dolayısıyla bunu aldıktan sonra eski oyunları yeni bir tarzla deneyimlemek istiyorsanız bu mümkün olmayacak. 

  PlayStation VR2 neden geri uyumlu değil?

  Peki, uyumlu olmamasının sebebi ne? Bunun sebebi, Sony tarafından tam olarak belirtilmiş değil. Dolayısıyla kesin olarak bilinmiyor. 

  PlayStation VR2 oyunlarının grafik kalitesi, normal PS5 oyunlarının grafikleri ile karşılaştırıldığında hala kötü. Dolayısıyla yeni nesil bir sanal gerçeklik başlığında bunlar yine sorun olacak gibi görünüyor. Eski ve kötü grafiklere sahip olan oyunların pek ilgi çekmeyeceği de düşünülüyor. Bu konuda Hideaki Nishino, uyumsuzluğun sebebini gerçek bir VR deneyimini sunmak üzere tasarlandığını belirtiyor.

  Güncel olarak VR2 20 üzeri oyuna ev sahipliği yapacak. Bunların arasında Resident Evil: Village ve No Man’s Sky gibi oyunlar da bulunuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vivo X Fold Plus için Geri Sayım Başladı!

  Vivo X Fold Plus'ın çıkış tarihiyle alakalı sızıntılar gelmeye devam ediyor. Digital Chat Station'a göre Vivo X Fold Plus, 26 Eylül 14:00’da tanıtılacak!

  Elif 1159

  Kısa Video Üreticilerine Müjdeli Haber: Youtube Shorts Geliyor!

  Youtube Shorts, çok daha etkili bir platform haline geliyor. Youtube, bu değişimle Youtube Shorts üzerinden daha fazla para kazanma imkanı sunacak.

  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak

  Sony, sanal gerçeklik başlığı ile alakalı yeni bir resmi açıklama yaptı. Buna göre Playstation VR2, geri uyumlu olmayacak!

  Twitter Hissedarları, Elon Musk’ın Geri Çekilmek İstediği Satın Alımı Onayladı!

  Twitter hissedarları, Elon Musk'ın vazgeçmek istediği satın alımı resim olarak onayladılar. Buna göre Elon Musk, Twitter'ı satın almak zorunda kalabilir.

  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et