R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak

  PlayStation VR2 oyunlarda geriye uyumlu olmayacak. İlk ön incelemelerin yapılması ardından, konsol hakkında merak edilen birçok konuya cevap geldi. Bunlardan bir tanesi de geriye uyumu konusunda.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  18.09.2022 22:30 1305 1 dk okuma süresi
  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak
  Son Düzenleme:

  Sony tarafından yeni bir resmi açıklamaya yapıldı. Buna göre sanal gerçeklik başlığı, 2023 yılının başlarında resmi şekilde satışa çıkartılacak. Dolayısıyla satın almak isteyen kişilerin bir süre daha beklemesi gerekmekte. Buna karşılık yurt dışında bazı basın kuruluşlarına erken tanıtım da gerçekleştirildi. Bunların sonucunda oldukça iyi yorumlar da alındı. Özellikle en çok konuşturan detaylar oldu. Sony, PSVR için çıkan oyunları çalıştırmayacağını belirtti.

  Dolayısıyla bunu aldıktan sonra eski oyunları yeni bir tarzla deneyimlemek istiyorsanız bu mümkün olmayacak. 

  PlayStation VR2 neden geri uyumlu değil?

  Peki, uyumlu olmamasının sebebi ne? Bunun sebebi, Sony tarafından tam olarak belirtilmiş değil. Dolayısıyla kesin olarak bilinmiyor. 

  PlayStation VR2 oyunlarının grafik kalitesi, normal PS5 oyunlarının grafikleri ile karşılaştırıldığında hala kötü. Dolayısıyla yeni nesil bir sanal gerçeklik başlığında bunlar yine sorun olacak gibi görünüyor. Eski ve kötü grafiklere sahip olan oyunların pek ilgi çekmeyeceği de düşünülüyor. Bu konuda Hideaki Nishino, uyumsuzluğun sebebini gerçek bir VR deneyimini sunmak üzere tasarlandığını belirtiyor.

  Güncel olarak VR2 20 üzeri oyuna ev sahipliği yapacak. Bunların arasında Resident Evil: Village ve No Man’s Sky gibi oyunlar da bulunuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kullanıcıları Sevindirecek Haber: NVIDIA GeForce RTX 4080 Fiyatı Düşebilir!

  İddialara göre NVIDIA GeForce RTX 4080 ekran kartının fiyatı, kısa süre içerisinde düşebilir! Ekran kartının güncel fiyatı, 1.199 dolar olarak yer alıyor.

  Fortnite iOS’a Geri Dönüyor! Epic Games Dönüş Tarihini Açıkladı!

  Apple ve Epic Games arasında devam eden "uygulama içi satın alım" işlemlerindeki ödeme modeli tartışmasında sona gelindi. Mahkeme süreci devam ederken Epic Games'ten Fortnite için iOS dönüş müjdesi geldi. İşte detaylar!

  WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

  WhatsApp, silinen mesajı geri getirme özelliğini duyurdu. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, sildiği mesajı geri alabilecek!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  PlayStation’dan Üzücü Haber: VR2 Geri Uyumlu Olmayacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et