R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  PlayStation 5 oyuncuları, Discord ile sesli iletişime geçebilme özelliğine kavuşuyor. İşte detaylar.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  02.02.2023 17:53 1778 1 dk okuma süresi
  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !
  Son Düzenleme:

  Microsoft’un Discord entegrasyonun ardından sıra Sony ekibinde gibi görünüyor. Bu günden itibaren PS5 üzerinden bazı beta kullanıcıları sohbetlerini direkt olarak Discord üzerinden gerçekleştirebilecek. 

  Discord Ps5’te kullanılabilir hale geliyor!

  ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere’deki PS5 konsolunda oyun oynayanlar, bugünden itibaren direkt olarak Discord sesli arama katılıp sistemi test edebilecekler. Discord uygulaması için PS5 hesaplarını bağladıktan sonra telefon veya bilgisayar yardımı ile sesli görüşmenizi Ps5’e aktarmanız gerekiyor. 

  Fakat bu durum, PS5 üzerinde bir sesli sohbet başlatmanız için telefon veya bilgisayardan Discord uygulamasını kullanmanız gerektiğini gösteriyor. Yani mobil cihazınız veya bilgisayarınız olmadan PS5 üzerinde Discord sesli konuşması yapılamıyor.  Bu şimdilik beta süreci için bir zorunluluk olabilir, bunun hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş durumda. 

  Kasım ayında Microsoft’un Xbox için Discord entegrasyonu getirmesiyle birlikte, herhangi bir cihaza bağlı kalmadan direkt olarak sesli sohbeti başlatabiliyorsunuz. Beta sürecinden çıktıktan sonra Sony’nin de bu özelliği getireceğini düşünüyoruz. 

  PS5 Variable Refresh Rate özelliğine kavuşuyor

  PS5, Discord yeniliğinin yanında 1440p çözünürlükte değişken yenileme hızı desteğine de kavuşuyor. HDMI 2.1 destekleyen ekranlarda ve oyunlarda daha akıcı bir performans almanız için 1440p’de VRR özelliğini etkinleştirebileceğiniz anlamına geliyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

  UBISOFT PLUS, Nisan Ayı İçerisinde xBox Konsollarına Eklenecek!

  Ubisoft Plus oyun abonelik servisinin Xbox konsollarına gelmesi, uzun süredir merakla bekleniyordu. Yeni duyurulan bir sızıntı ile Ubisoft Plus'un geleceği tarih belli oldu!

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et