R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  PlayStation 5 oyuncuları, Discord ile sesli iletişime geçebilme özelliğine kavuşuyor. İşte detaylar.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  02.02.2023 17:53 2124 1 dk okuma süresi
  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !
  Son Düzenleme:

  Microsoft’un Discord entegrasyonun ardından sıra Sony ekibinde gibi görünüyor. Bu günden itibaren PS5 üzerinden bazı beta kullanıcıları sohbetlerini direkt olarak Discord üzerinden gerçekleştirebilecek. 

  Discord Ps5’te kullanılabilir hale geliyor!

  ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere’deki PS5 konsolunda oyun oynayanlar, bugünden itibaren direkt olarak Discord sesli arama katılıp sistemi test edebilecekler. Discord uygulaması için PS5 hesaplarını bağladıktan sonra telefon veya bilgisayar yardımı ile sesli görüşmenizi Ps5’e aktarmanız gerekiyor. 

  Fakat bu durum, PS5 üzerinde bir sesli sohbet başlatmanız için telefon veya bilgisayardan Discord uygulamasını kullanmanız gerektiğini gösteriyor. Yani mobil cihazınız veya bilgisayarınız olmadan PS5 üzerinde Discord sesli konuşması yapılamıyor.  Bu şimdilik beta süreci için bir zorunluluk olabilir, bunun hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş durumda. 

  Kasım ayında Microsoft’un Xbox için Discord entegrasyonu getirmesiyle birlikte, herhangi bir cihaza bağlı kalmadan direkt olarak sesli sohbeti başlatabiliyorsunuz. Beta sürecinden çıktıktan sonra Sony’nin de bu özelliği getireceğini düşünüyoruz. 

  PS5 Variable Refresh Rate özelliğine kavuşuyor

  PS5, Discord yeniliğinin yanında 1440p çözünürlükte değişken yenileme hızı desteğine de kavuşuyor. HDMI 2.1 destekleyen ekranlarda ve oyunlarda daha akıcı bir performans almanız için 1440p’de VRR özelliğini etkinleştirebileceğiniz anlamına geliyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  BİM, Marketleri Gelecek Hafta Teknoloji Ürünleri ile Dolduruyor!

  BİM marketleri, 28 Haziran'da Ola elektrikli bisiklet, Samsung Galaxy A04 telefon ve TCL akıllı TV gibi cazip teknoloji ürünlerini uygun fiyatlarla sunacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et