R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!

  Netflix, global pazarda Disney Plus gibi rakiplerle mücadele etmeye devam ediyor. Platform son 10 yıldır ilk defa abone kaybetmişti. Netflix, daha ekonomik olan reklamlı abonelik paketini duyurmuştu. Netflix’in reklamlı abonelik modelinde bir kategori muaf tutuldu. İşte reklamlı abonelikte reklam yayınlanmayacak o kategori!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.08.2022 14:59 1260 2 dk okuma süresi
  Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!
  Son Düzenleme:

  Netflix, son dönemdeki hamleleriyle yaşadığı abone kaybını durdurmayı hedefliyor. Artan Netflixabonelik ücretleri karşısında daha ekonomik paket olan reklamlı abonelik modelini duyurmuştu. Her ne kadar kullanıcılara daha uygun bir paket sunmak istese de yeni model çok fazla eleştiri aldı. Ancak şirket reklamlı abonelik modelini uygulamakta oldukça kararlı olduğunu gösterdi. Şirket, yeni reklamlı abonelik modelinde sadece tek bir kategoride reklam yayınlanmayacağını açıkladı.

  Netflix Çocuk Kategorisinde Reklam Olmayacak

  Netflix Çocuk

  Netflix kullanıcıları “Youtube Kids” yapımlarına da yer veriyor. Platformda bulunan bu yapımlar, reklamlı abonelik modelindeki reklamlardan etkilenmeyecek. Yapılan açıklamaya göre reklamlı abonelik modelini kullananlar, çocuk programlarını izlerken reklam görmeyecek.

  Şirket, çocuk kategorisi için reklamları hiç göstermeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix orijinal yapım çocuk programları da reklamsız olacak. Ancak söz konusu bilgiye ilişkin şirketten resmi bir açıklama gelmedi.

  Bazı iddialara göre Netflix’teki çocuk programlarının haklarına sahip stüdyolar, reklamlara müsaade etmeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix’in orijinal çocuk yapımları ilk etapta reklamsız olacak. Böylelikle şirketin, söz konusu programların lisans sahiplerinin reklamlı aboneliğe olan endişelerini gidereceği belirtildi.

  2022 Netflix Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

  Netflix

  Dünyanın en çok tercih edilen dijital yayın platformu Netflix, abonelik ücretlerine zam yapmıştı. Netflix’in “Temel”, “Standart” ve “Özel” olarak 3 farklı abonelik modeli bulunuyor. Yapılan zamlardan sonra daha ekonomik abonelik için “Reklamlı Abonelik” modeli de getirilecek.

  Netflix Abonelik ModeliFiyatÖzellikVideo Kalitesi 
  Temel Plan37.99 TL/Aylık Tek Cihaz/ 480p Çözünürlük İyi
  Standart Plan57.99 TL/Aylık2 Cihaz/1080p ÇözünürlükDaha İyi
  Özel Plan77.99 TL/Aylık4 Cihaz/ 4K+HDR ÇözünürlükEn İyi

  Netflix reklamlı abonelik modeli fiyatı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak en düşük paket olan Temel Plan fiyatı 37.99 TL’den daha ekonomik olması bekleniyor.

  Netflix reklamlı abonelik modeliyle ilgili çalışmalar tamamlanmadı. Ancak şu ana kadar yeni abonelik modeliyle ortaya çıkan bilgiler üzerinden sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yoruma veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bu Uygulamaları Derhal Silin! App Store ve Google Play’de Reklam Dolandırıcılığı!

  Google Play ve App Store'daki uygulamaların bazılarında dolandırıcılık saptandı. App Store'da 10, Google Play'de ise 75 dolandırıcı uygulama bulundu.

  MIUI 14 Almayacak 3 Xiaomi Modeli Açıklandı! İşte Güncelleme Desteği Sonlanan Modeller!

  Xiaomi, 3 modelin daha Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi almayacağını açıkladı. İşte şimdiye kadar belli olan MIUI 14 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri!

  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!

  Netflix, oyun sektörüne de el attı. Buna göre Netflix, merkezi Finlandiya olan önemli bir oyun stüdyosu kurdu.

  Elif 1008

  Redmi Note 12 Serisi Hakkında Beklenen Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yeni serisi olan Redmi Note 12 ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Buna göre firma, Redmi Note 12 çıkış tarihini öne aldı!

  Elif 1013
  Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et