R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!

  Netflix, global pazarda Disney Plus gibi rakiplerle mücadele etmeye devam ediyor. Platform son 10 yıldır ilk defa abone kaybetmişti. Netflix, daha ekonomik olan reklamlı abonelik paketini duyurmuştu. Netflix’in reklamlı abonelik modelinde bir kategori muaf tutuldu. İşte reklamlı abonelikte reklam yayınlanmayacak o kategori!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.08.2022 14:59 2860 2 dk okuma süresi
  Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!
  Son Düzenleme:

  Netflix, son dönemdeki hamleleriyle yaşadığı abone kaybını durdurmayı hedefliyor. Artan Netflixabonelik ücretleri karşısında daha ekonomik paket olan reklamlı abonelik modelini duyurmuştu. Her ne kadar kullanıcılara daha uygun bir paket sunmak istese de yeni model çok fazla eleştiri aldı. Ancak şirket reklamlı abonelik modelini uygulamakta oldukça kararlı olduğunu gösterdi. Şirket, yeni reklamlı abonelik modelinde sadece tek bir kategoride reklam yayınlanmayacağını açıkladı.

  Netflix Çocuk Kategorisinde Reklam Olmayacak

  Netflix Çocuk

  Netflix kullanıcıları “Youtube Kids” yapımlarına da yer veriyor. Platformda bulunan bu yapımlar, reklamlı abonelik modelindeki reklamlardan etkilenmeyecek. Yapılan açıklamaya göre reklamlı abonelik modelini kullananlar, çocuk programlarını izlerken reklam görmeyecek.

  Şirket, çocuk kategorisi için reklamları hiç göstermeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix orijinal yapım çocuk programları da reklamsız olacak. Ancak söz konusu bilgiye ilişkin şirketten resmi bir açıklama gelmedi.

  Bazı iddialara göre Netflix’teki çocuk programlarının haklarına sahip stüdyolar, reklamlara müsaade etmeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix’in orijinal çocuk yapımları ilk etapta reklamsız olacak. Böylelikle şirketin, söz konusu programların lisans sahiplerinin reklamlı aboneliğe olan endişelerini gidereceği belirtildi.

  2022 Netflix Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

  Netflix

  Dünyanın en çok tercih edilen dijital yayın platformu Netflix, abonelik ücretlerine zam yapmıştı. Netflix’in “Temel”, “Standart” ve “Özel” olarak 3 farklı abonelik modeli bulunuyor. Yapılan zamlardan sonra daha ekonomik abonelik için “Reklamlı Abonelik” modeli de getirilecek.

  Netflix Abonelik ModeliFiyatÖzellikVideo Kalitesi 
  Temel Plan37.99 TL/Aylık Tek Cihaz/ 480p Çözünürlük İyi
  Standart Plan57.99 TL/Aylık2 Cihaz/1080p ÇözünürlükDaha İyi
  Özel Plan77.99 TL/Aylık4 Cihaz/ 4K+HDR ÇözünürlükEn İyi

  Netflix reklamlı abonelik modeli fiyatı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak en düşük paket olan Temel Plan fiyatı 37.99 TL’den daha ekonomik olması bekleniyor.

  Netflix reklamlı abonelik modeliyle ilgili çalışmalar tamamlanmadı. Ancak şu ana kadar yeni abonelik modeliyle ortaya çıkan bilgiler üzerinden sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yoruma veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Resmi Kamera Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi 14 Ultra, yenilikçi kamera sensörleri ve üstün performansıyla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Cihaz, 25 Şubat'ta resmen tanıtılacak!

  Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et