R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin İnsansı Robotta Seri Üretime Başlıyor: Korkulan Oluyor Mu?

  Önümüzdeki dönemde hayatımıza dahil olacak insansı robot teknolojileri büyük bir sürprize sahne olacak. Çin merkezli bir firma, saatte 5 km hızla ilerleyebilen ve 50 kg'a kadar ağırlık taşıma kapasitesine sahip olan yeni robot modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.08.2023 15:30 1451 1 dk okuma süresi
  Çin İnsansı Robotta Seri Üretime Başlıyor: Korkulan Oluyor Mu?
  Son Düzenleme:

  Çin merkezli Fourier Intelligence firması, insansı robot teknolojisi konusundaki inovasyonunu Çin insansı robot seri üretimi ile bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor. 

  Şirketin üretimi planlanan GR-1 adında ki insansı robotunun iki ayağı üzerinde 5 km/s hızla hareket edebildiği ve 50 kg'a kadar yük taşıyabildiği bildiriliyor. Robotun önümüzdeki yıl piyasadaki yerini alması bekleniyor.

  Fourier Intelligence, başlangıçta rehabilitasyon robotlarına odaklanıyordu. Ancak zamanla şirketin vizyonu genişledi ve bir android robot geliştirme hedefine ulaştı. Üç yıl süren yoğun çalışma sonrasında GR-1, Temmuz ayında Dünya Yapay Zeka Konferansı'nda tanıtıldı.

  İnsansı Robotların Etkileyici Özellikleri

  GR-1 robotu, Çin insansı robot seri üretimi çerçevesinde 1 metre 65 cm boyunda ve 55 kg ağırlığında tasarlandı. Fourier Intelligence CEO'su Alex Gu, robotun kendi başına ilk adımlarını atmasının, mühendislik ekibi için büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu belirtti. Gu, bu süreci "yeni doğmuş bir bebeği büyütmek" ile kıyasladı.

  Fourier Intelligence, 2023 yılı sonuna kadar GR-1'in seri üretimine başlamayı planlıyor. Şirketin 2024 yılında binlerce insansı robotu tüketicilere sunma hedefi bulunuyor. GR-1'in çeşitli alanlarda, özellikle yaşlı bakımı, eğitim ve misafir karşılama gibi sektörlerde kullanılabileceği vurgulanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i5-14600K'nın Geekbench Performansı Belli Oldu: Raptor Lake Refresh Serisinin Yeni Yıldızı Göz Dolduruyor!

  Intel Core i5-14600K, Geekbench testlerinde göz doldururken Raptor Lake Refresh serisinin iddialı bir üyesi olacağını kanıtlıyor.

  Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor: Yapay Zeka ile Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor!

  Instagram, Meta'nın Connect etkinliğinde duyurduğu yapay zeka araçlarıyla kullanıcılarına benzersiz bir fotoğraf deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

  Müjde Geldi: Galaxy S24 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşti!

  Samsung Galaxy S24 serisinin tanıtım tarihi nihayet ortaya çıktı. Peki, Galaxy S24 serisi ne zaman çıkacak?

  Fiat Fiorino'dan 100. Yıl Müjdesi: Özel Seri Satışta!

  Türk bayrağının renkleriyle şekillenen Fiat Fiorino 100. yıl özel serisi, 1923'ü yansıtarak sadece 1923 adetle sınırlı bir üretimle piyasaya sunulacak.

  Çin İnsansı Robotta Seri Üretime Başlıyor: Korkulan Oluyor Mu?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et