R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sahte AirPods Kullananlara Kötü Haber! iOS 16 Uyaracak!

  Apple, uzun süredir Beta sürümünde olan iOS 16’yı daha önce duyurduğu iPhone modellerine gönderdi. iOS 16 güncellemesiyle birlikte yepyeni özellikler geldi. Yeni avantajlar getiren iOS 16, sahte AirPods kullanıcılarını ise üzdü. Artık sahte AirPods kullanıldığında iOS 16’da sahte uyarısı bildirimi çıkacak.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  13.09.2022 15:57 1952 3 dk okuma süresi
  Sahte AirPods Kullananlara Kötü Haber! iOS 16 Uyaracak!
  Son Düzenleme:

  Apple, 12 Eylül’de iOS 16 güncellemesini tüm iPhone kullanıcıları için yayınladı. Uzun süredir “iOS 16 Beta” sürümüyle bazı kullanıcılara sunuluyordu. 12 Eylül itibariyle daha önce duyurulan tüm iPhone modelleri için iOS 16 güncellemesi yayınlandı. iOS 16 güncellemesi, sahte AirPods kullananlara sorun oluşturacak.

  Çin merkezli teknoloji firmaları Apple dahil tüm markaların ürünlerinin sahtesini üretiyor. Özellikle Apple aksesuarları için iOS tarafından orijinal algılanmayı mümkün kılmışlardı. Zira Apple, iOS sistemindeki yazılımla, bağlanılan aksesuarın orijinal mi, sahte mi olduğunu tespit edebiliyor. Sahte Apple aksesuarları üreten firmalar, bu yazılımı geçecek bir açık tespit etmişti. Böylelikle iPhone ve iPad kullanıcıları sahte AirPods kullanabiliyordu.

  iOS 16’da Sahte AirPods Bildirimi

  Sahte AirPods

  iOS 15 ve önceki sürümlerde sahte AirPods bağlantısı, orijinalmiş gibi gösterilebiliyordu. Ancak yeni iOS 16 sürümüyle birlikte böyle bir şey mümkün olamayacak. Özellikle de Apple tarafından iOS 16 kilit ekranı kişiselleştirilebilir hale getirildi. Böylelikle kullanıcılar iPhone kilit ekranını kişiselleştirerek, daha fonksiyonel kullanım sağlayabiliyor.

  Apple, tüm iOS sürümlerinde uzun zamandır “Lightning kablo” için orijinallik denetimini başarıyla yapabiliyordu. Bu nedenle iPhone kullanıcıları, cihazlarına sahte Lightning kablo taktıklarında uyarı çıkıyordu. Söz konusu uyarıda “bu aksesuar desteklenmiyor” ifadelerine yer veriliyor. Buna karşın Apple, iOS’taki güvenlik sisteminin diğer sahte Apple aksesuarları için devreye girmesini sağlayamıyordu. Ancak iOS 16 ile birlikte bu sorun çözüme kavuşturuldu.

  Sahte AirPods

  Artık iPhone kullanıcıları, cihazına sahte AirPods bağladığında “AirPods’lar doğrulanamıyor” uyarısını almaya başladı.

  iOS 16 ile birlikte gelen bu özellik, Apple aksesuarlarında önemli bir güvenlik sistemi de oluşturdu. Zira çok sayıda firma tarafından sahte AirPods ürünleri, orijinal olarak pazarlanabiliyor. Kullanıcılarında bunu tespit edebilmeleri mümkün olmuyordu. Artık kullanıcılar sahte AirPods’u iPhone’a bağladığında orijinallik durumu görebilecek. Bu sayede sahte Apple aksesuarlarında yaşanan dolandırıcılıklarında önüne geçilebilecek. 

  Sahte AirPods iOS 16’da Nasıl Kullanılır?

  Sahte AirPods

  Sahte AirPods, iOS 16 işletim sistemli iPhone’a bağlandığında “AirPods’lar doğrulanamıyor” uyarısı çıkacak. iOS 16’da ekranda çıkan bu uyarının hemen altında ekstra seçenek yer alıyor. Bu seçenek ise “Bağlanma ve Bluetooth Ayarlarında Bağlan” şeklindedir. İşte bu seçenek, sahte AirPods kullanmak isteyenler için bir çözüm oluşturuyor.

  Kullanıcı seçeneğe dokunarak, “Bluetooth Ayarları” kısmına erişebilecek. Bu ekran üzerinden sahte AirPods bağlantısı sağlandığında, çıkan uyarının artık çıkmaması sağlanabilecek.

  iOS 16 Güncelleme Desteği Olan iPhone Modelleri

  iPhone 13 mini / iPhone 13 / iPhone 13 Pro / iPhone 13 Pro Max
  iPhone 12 mini / iPhone 12 / iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max
  iPhone 11 / iPhone 11 Pro / iPhone 11 Pro Max
  iPhone Xr / iPhone Xs / iPhone Xs Max
  iPhone X
  iPhone 8 / iPhone 8 Plus
  iPhone SE / iPhone SE (2022)

  iOS 16’daki sahte Apple ürünlerine yönelik gelen bu özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından ve R10.NET Forum’dan belirtebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  iOS 18 Ne Zaman Çıkacak? İşte Beklenen Tarih!

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. Yeni özellikler ve yapay zeka entegrasyonları ile dikkat çeken güncelleme, Eylül ayının ikinci haftasında kullanıma sunulacak.

  Sahte AirPods Kullananlara Kötü Haber! iOS 16 Uyaracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et