R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone'da ''Hey Siri'' Dönemi Sona Eriyor: Yeni Çağın Başlangıcı

  Apple, kullanıcıların uzun zamandır alışık olduğu ''Hey Siri'' komutunda önemli bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. ''Hey Siri'' komutu, sadece ''Siri'' olabilir!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.05.2023 17:51 2146 2 dk okuma süresi
  iPhone'da ''Hey Siri'' Dönemi Sona Eriyor: Yeni Çağın Başlangıcı
  Son Düzenleme:

  ''Hey Siri'' komutu ile tanıdığımız ve hemen hemen hepimizin en az bir defa kullanmış olduğu iPhone, kullanıcılarına daha işlevsel bir deneyim sunmak amacıyla büyük bir değişikliğe gidiyor. Bloomberg'den Mark Gurman'ın aktardığına göre Apple, Siri'ye verilen komutları basitleştirmek adına üzerinde çalıştığı önemli bir değişikliği hayata geçirecek.

  iPhone'da ''Hey Siri'' Dönemi Kapanıyor!

  Apple'ın bu yeni stratejisi, ''Hey Siri'' komutunun "Hey" kısmını kaldırarak, kullanıcıların Siri'ye seslenirken sadece "Siri" demelerini sağlayacak. Yani, Siri'ye bir talimat vermek için ''Hey Siri'' demeye gerek kalmayacak. Bu, kullanıcıların Siri ile iletişim kurma şeklini tamamen değiştirecek. 

  Ancak, Siri'nin çeşitli aksanları ve dilleri desteklediğini göz önüne alırsak, ''Hey Siri''den ''Siri''ye geçişin, Apple için meydan okuyan bir süreç olacağı aşikar!

  Siri'nin Üçüncü Taraf Uygulamalarla Entegrasyonu Derinleşiyor

  Apple'ın bu değişikliğinin yanı sıra, üçüncü taraf uygulama ve hizmetlerle Siri'nin daha derin bir entegrasyonu üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Bu entegrasyon sayesinde, bağlamsal bilgiler kullanılarak kullanıcılara daha tutarlı bir asistan deneyimi sunulması hedefleniyor.

  Siri'ye Gelecek Büyük Güncelleme Ne Zaman?

  Gurman, bu büyük değişikliğin tam olarak ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir tarih vermedi. Ancak, WWDC 2023 etkinliğinde, OS 17 ile birlikte Siri'nin yeni özelliklerinin tanıtılması ve 2023 veya 2024'te kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu etkinliğin ana odak noktası ise, Apple'ın yakında piyasaya sürmeyi planladığı Reality Pro karma gerçeklik başlığı olacak.

  iOS 17 ile Neler Geliyor?

  iOS 17'ye odaklandığımızda, Apple'ın bir sonraki işletim sistemi güncellemesi, el feneri parlaklığı üzerinde ayrıntılı kontrol, özelleştirilebilir Kilit ekranı, yeniden tasarlanan Apple Music ve Uygulama Kitaplığında kişiselleştirme seçenekleri gibi önemli yenilikleri kullanıcılarına sunacak. Bunun yanı sıra, yeni sürümün üçüncü taraf uygulamalarla daha iyi entegrasyon ve yenilenmiş bir Kontrol Merkezi sunacağı da belirtiliyor.

  Apple, Siri'yi yeniden tasarlarken, kullanıcı deneyimini ön planda tutuyor. ''Hey Siri'' komutunun kısaltılması ve ''Siri''ye dönüştürülmesi, kullanıcıların daha hızlı ve daha basit bir şekilde Siri ile iletişim kurmasına olanak sağlayacak. Bu, özellikle hızlı ve etkin bir asistan deneyimi arayan kullanıcılar için büyük bir adım olacak. Siri'nin çeşitli aksanlara ve dillere olan uyumluluğu, bu geçişin zorlu olabileceğini gösteriyor, ancak Apple'ın kullanıcılarının bu süreçte karşılaşabilecekleri zorlukları aşmalarına yardımcı olacağına şüphe yok.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Yetişkinlere Özel Yeni Ninja Kaplumbağalar Filmi Geliyor: ‘The Last Ronin’

  Ninja Kaplumbağalar geri dönüyor! Yetişkinlere özel çekilecek film olan "The Last Ronin" ile karanlık ve gerçekçi bir hikâye sizleri bekliyor.

  WhatsApp'ın Çizim Düzenleyici Aracı Güncellendi: İşte Yeni Tasarımı ve Özellikleri!

  WhatsApp çizim düzenleyici aracı yenilendi! Yeni tasarım daha kullanışlı, 24 renk seçeneği sunuyor ve Android beta kullanıcıları için hazır!

  iPhone'da ''Hey Siri'' Dönemi Sona Eriyor: Yeni Çağın Başlangıcı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et