R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  Apple, 2022 iPhone serisinin piyasaya sunulması hazırlıkları içerisinde. Serinin piyasaya sunulmaya hazır hale gelmesine hala birkaç ay var. Yeni çıkacak iPhone 14 serisi ile ilgili modellerde bazı güncellemeler olacak. Bu güncellemelere ve serinin sahip olacağı özelliklere dair söylentilerin sesleri yükselmeye başladı.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  12.08.2022 14:45 2995 12 dk okuma süresi
  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?
  Son Düzenleme:

  iPhone 14 ile ilgili söylentiler, iPhone 13 modelinin piyasaya sunulmasından önce başlamıştı. Geçen yıl çıkan iPhone 13 modeli, henüz tanıtılmadan önce söylentiler duyulmuştu. iPhone 14 serisini merakla bekleyen milyonlarca insan, heyecanla söylenenleri takip ettiler. Bazen asılsız oldukları öğrenilen bu söylentiler, bazen de güvenilir kaynaklar tarafından doğrulandı. 

  Apple, her sene yeni bir telefon modeli serisi ile müşterilerilerinin karşısına çıkıyor. Yeni serilerin, bir öncekilere göre boyutları değişiyor ve özellikleri gelişiyor. Apple’ın sunduğu iPhone serilerinden bazıları mini modellere sahip. Fakat Apple, mini iPhone modellerinin satışından yeterli tatmini alamıyor. Mini iPhone modellerinin satışlarının cansız olması sebebi ile, iPhone 14 serisinde mini modelin yer almaması planlanıyor. Apple, bundan sonraki serilerde daha büyük boyutlardaki modellere odaklanma kararını uygulama koyuyor. İleriye dönük serilerde 5.4 inç boyutunda iPhone mini olmayacak gibi duruyor. Bu boyut yerine 6.1 inç iPhone 14, 6.1 inç iPhone 14 Pro, 6.7 inç iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max piyasaya sunulacak. iPhone 14 serisinde, 5.4 inç ekrana sahip bir iPhone 14 olmayacak.

  iPhone 14

  2017 senesinden beri Face ID özelliğine sahip iPhone’larda bir çentik bulunuyor. Ön tarafta en üst kısımda yer alan bu çentik, yüz taramayı sağlar. Bu çentik, yüz tarama için gereken tüm teknik parçalara sahiptir. Fakat iPhone 14 serisinde bu çentiğin olmaması bekleniyor. 2022 iPhone 14 serisinde Pro modellerde ekranın çentiksiz tasarlanması kullanıcıları şaşırttı. Bu ekran yeni bir tasarım örneği olarak insanlara sunulacak. iPhone modellerinde uzun yıllardan beri ekran tasarımında bu şekilde bir değişiklik olmamıştı. iPhone 14 serisinde sadece Pro modeller için çentiksiz ekran tasarımı dizayn edildi. Daha uygun fiyatlı olan modellerde ise ekranda çentik olmaya devam edecek. 

  Bunun dışında iPhone 14’te belirgin bir tasarım değişikliği beklenmemekte. Fakat ürün renkleriyle ilgili bir yenilik beklenmekte. Renk skalasına mor tonlarının eklenmesi tahmin ediliyor. Ayrıca, paslanmaz çelik çerçeve kullanılmaması da öngörülüyor. Bunun yerine çerçeve için titanyum kullanılması bekleniyor. 

  iPhone 14

  Yenilik olarak kullanıcıları bekleyen bir diğer özellik ise hoparlörler olacak. Hoparlörlerin yeniden tasarlanması ve mikrofon ızgaralarının eklenmesi muhtemel. 

  iPhone 14 Pro modelleri sadece “çentiksiz” olacak

  iPhone 14 serisinin en çok şaşırtan değişikliklerinden biri çentiksiz ekran olacak. “No notch” olarak sunulan bu özellik sayesinde ekranda bir çentik olmayacak. Ekranın üst kısmında, orta hizada yer alan çentik kısmı yeni seride olmayacak. Bu değişiklik, serideki tüm modeller için geçerli olmayacak. Sadece Pro modeller için çentiksiz ekran tasarımı dizayn edildi. 

  Pro olmayan modellerde ise 2017 senesinden beri kullanılan tasarım kullanılacak. Fiyat olarak daha uygun olan bu modeller, çentikli ekrana sahip olacaklar. 2017 senesinde çentik tasarımı tartışmalara sebep olmuştu. Çentik, Face ID özelliği için gerekli olan tüm ekipmanı içerisinde bulunduruyor. Bu durum da, çentiğin ortadan kaldırılmasını zorlaştırıyor. 2017 senesinden beri Apple çentiksiz tasarım hazırlıkları içerisinde. İlk kez 2022 senesin de bu amaca ulaşacaklar. iPhone 14 serisinin bütün modelleri için geçerli olmasa da, çentiksiz tasarım olacak. Bundan sonraki senelerde serilerdeki tüm modellerde çentiksiz ekran görülmesi bekleniyor. 

  2017 senesinden beri boyut dışında, serilerin dış tasarımları benzer kaldı. Mart 2021 senesinde Apple analisti Ming-Chi Kuo bir açıklama yapmıştı. Açıklamasına göre, bundan sonraki iPhone modellerinde çentik olmayacaktı. Çentik yerine, Android modellerde görülen delik delme tarzı bir tasarım olacaktı. Bu açıklamadan sonra Apple müşterilerinin aklında nasıl bir tasarım çıkarılacağına dair bir fikir var. Aşağıdaki görsel, iPhone 14 Pro modeller için insanları neyin beklediğine dair bir görseldir. 

  iPhone 14

  Apple, tek bir deliğin olduğu bir tasarım tasarlamıyor. Bunun yerine hap şeklinde bir oyuk tasarlıyor. Ayrıca dairesel bir oyuk tasarımı da yine Apple’ın elindeki fikirlerden biri. Dairesel oyuğun Face ID nokta projektörünü barındırması planlanıyor. Hap şeklindeki kesik ise ön kamera ve kızılötesi kamerayı barındıracak. 

  iPhone 14

  Apple aynı zamanda, cihazın ön tarafındaki kullanılabilir ekran alanını büyütmeyi planlıyor. Gereksiz ve işlevsiz olan ekran alanı küçülecek. Böylece işlevsel olan ekran alanı büyümüş olacak. Bu yeniliğe ek olarak, Face ID donanımının bir kısmı da ekranın altına konulacak. 

  iPhone 14 ProMotion ekranı

  2022 iPhone 14 serisinin modellerinin tamamının ProMotion ekranına sahip olacağı söylenmişti. 120 Hz’ye kadar yenileme hızına sahip olan bu ekranlar, her modelde yer almayacak gibi görünüyor.

  iPhone 14

  Sadece Pro modellerde yer alacak olan ProMotion ekranlar, diğer modellerde olmayacak. Ross Young isimli analist, ProMotion ekranların sadece Pro modellerinde olacağına inandığını söyledi. Gerekli ekranların bulunmaması sebebi ile böyle bir kısıtlamaya gidiliyor. Her zaman açık ekran özelliğinin de yine sadece Pro modellerde olması bekleniyor. Yani hem ProMotion özelliği hem de her zaman açık ekran özelliği, sadece Pro modellerde olacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max dışındaki modellerde bu özellikler olmayacak. 

  Kore menşeili The Elec’ten alınan bilgilere göre, Pro olmayan modellerde standart ekran olacak. Pro olmayan modeller LTPS OLED standart ekrana sahip olacaklar. 

  iPhone 14 Gövde tasarımı

  iPhone 14 serisinin gövde tasarımlarında büyük değişiklikler beklenmiyor. 2022 serisinin, iPhone 13 serisi ile benzer gövde tasarımlarına sahip olunması bekleniyor. Jon Prosser, arka kamera çıkıntısının olmayacağı bir tasarım çıkacağını iddia etti. Prosser aynı zamanda yuvarlak ses düğmelerinin de olmayacağı daha kalın bir tasarım bekliyor. Fakat daha sonraları sızan parça bilgilerine dayanarak, Prosser’ın iddiları güvenilirliğini kaybetti. 

  Mart ayında ortaya çıkan iPhone 14 tasarım fotoğraflarına göre, büyük değişiklikler olmayacak. iPhone 13 serisi ile neredeyse aynı gövde tasarımı kullanılacak. 

  iPhone 14

  Mini model, 2022 iPhone 14 serisinde bulunmayacak. Kameralar yaklaşık olarak %5 daha büyük olacak. Üç lensli kamera kurulumu da beklenen özellikler arasında. Boyutlardaki ufak değişiklikler sebebi ile, 13 serisi için tasarlanan kasalar kullanılamayacak. iPhone 13 için uygun olan kılıfların uygunluğuna dair ise, şu an için kesin bir bilgi yok.

  iPhone 14

  Boyut seçenekleri

  2022 iPhone 14 serisinde mini modeller olmayacak. iPhone 13 mini modeli, Apple’ın ürettiği son mini model olacak. Bundan sonraki serilerde mini modeller yer almayacak. Mini modellerin satışının düşük olması sebebi ile bu karar alındı. Apple’ın bundan sonra daha büyük modellere odaklanacağı kararı alındı. 

  iPhone 14 serisi için; 6.1 inç iPhone 14, 6.1 inç iPhone 14 Pro, 6.7 inç iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max modelleri bekleniyor. 

  iPhone 14 Renkleri

  2022 iPhone 14 serisi renkleri ile ilgili farklı söylentiler mevcut. Henüz söylentilerden hiçbiri doğrulanmadı. Fakat en sık karşılaşılan söylenti, mor renginin seçenekler arasında olacağı. Hem iPhone 14 hem iPhone 14 Pro modelleri için mor renk seçeneği bekleniyor. Aydınlatma koşullarına göre tonunun değişeceği beklenen bu mor renk, insanları heyecanlandırdı. Benzersiz bir kaplamaya sahip olacağı da yine söylentiler arasında. 

  iPhone 14

  Apple, daha önceki modellerinde aynı rengi kullanmıştı. Fakat ton olarak farklı tonlar kullanmıştı. Söylentiler doğru ise, 2022 iPhone 14 serisinde bu renk olacak. Bunun yanında, 2022 iPhone 14 serisinde grafit ve altın renklerinin de yer alacağı bekleniyor. 

  Titanyum

  JP Morgan Chase'den bir yatırımcının raporu ışığında, titanyum kasa kullanılması bekleniyor. 2022 iPhone 14 serisinde yüksek kalitedeki titanyum alaşımı kullanılacak. Kasa tasarımında titanyum kullanılması ile dayanıklılığın arttılması hedeflendi. 

  Daha önce Apple Watch için titanyum kullanılmıştı. Fakat bu alaşım iPhone modelleri için ilk kez kullanılıyor olacak. Titanyum, çizilmelere ve darbelere karşı çok daha dayanıklı olması sebebi ile tercih edildi. Bunlara ek olarak titanyum, korozyana karşı da çok daha dayanıklıdır.

  Soğutma

  2022 senesinde Apple’ın iPhone modellerini acımasızca test ettiği söylentileri var. iPhone modelleri için termal bir buhar odası sistemi kullanıldığı söyleniyor. VC termal sistem, üst düzey iPhone modelleri için gerekli olacak. Çünkü bu modellerin daha güçlü bilgi işlem güçleri var. Ayrıca, üst düzey modellerde daha hızlı 5G bağlantı hızı mevcut. 

  Yoğun işlem yapılırken cihazın serin tutulması adına buhar odası soğutma teknolojisi kullanılır. Piyasada şu an bu teknolojiyi kullanan cihazlar bulunmaktadır. Örneğin, Samsung, Razer ve LG gibi markaların ürünleri bu teknolojiyi kullanırlar. Buhar odası termal sistem teknolojisinin iPhone 14 modellerinde de yer alması sürpriz olmadı. Yakın gelecekte çıkarılacak olan tüm cihazlarda görmeye alışık hale geleceğimiz bir özellik olacak. 

  iPhone 14 Şarj Girişi: Lightning Port olacak

  MagSafe üzerinden yapılan şarj ile portsuz bir tasarım kullanılmıştı. iPhone’dan Lightning Port’un kaldırılması söylentileri yayılmıştı. Fakat hangi modellerde bu yeni tasarımın olacağı henüz açıklanmadı. 2022 iPhone 14 serisinin bazı modelleri için Lightning bağlantı noktası olmaya devam edecek. Fakat hangi modellerde olup, hangilerinde olmayacağı henüz belli değil.

  iPhone 14

  iPhone 14 Kamera teknolojisi

  2022 iPhone serisinin tamamında Ultra Geniş kamerada iyileştirmeler olacak. Pro modeller ise geniş açılı kameralarda ve telefoto lenste iyileştirmeler olacak. 

  iPhone 14 Pro modellerinde 48 megapiksellik kamera olması bekleniyor. Piksel gruplama olarak bilinen bir özellik sayesinde, 12 megapiksellik çekimlerin yapılabilmesi bekleniyor. Düşük ışık altında 12 megapiksel çekimlerin rahatlıkla yapılabilmesi öngörülüyor. Standart iPhone modellerinde ise daha mütevazi bir kamera kurulumu bekleniyor. 

  Ayrıca 8K video kayıt özelliği de beklenen özellikler arasında. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için iyileştirilen kameralar, kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor. 

  Ön kamera için ise, 2022 iPhone 14 serisi modellerinin tamamında daha geniş diyafram bekleniyor. Ayrıca, otomatik odaklama özelliğinde de yükseltilmiş bir ön lens ile iyileştirmeler bekleniyor. Bu sayede daha keskin ve çözünürlüğü daha yüksek fotoğrafların çekimi mümkün olacak. Otomatik odaklama özelliği sayesinde ise, video görüşmelerde odak ayarlamaları daha kaliteli hale gelecek.

  A16 Chip

  iPhone yeni serilerde genellikle güncellenmiş bir A serisi çip sunar. Fakat 2022 senesinde sadece Pro modellerde A16 çip kullanılacak. Standart iPhone modellerinde ise, iPhone 13’te kullanılan A15 Bionic çip olacak. Bu da Pro modelleri ile standart modellerin arasındaki farkı belirginleştirecek. 

  RAM

  Söylentilere göre 2022 iPhone 14 serisi tüm modeller 6GB RAM’e sahip olacak. iPhone 13 modellerinde de aynı miktar RAM kullanılmıştı. RAM miktarı bakımından, yeni seride bir değişikliğe gidilmeyecek. RAM ile ilgil bu söylenti, Tayvanlı araştırma firması TrendForce tarafından doğrulandı.

  Araba kazası algılama özelliği

  Daha önce Apple Watch’ta kullanılan araba algılama özelliği, yeni seride olacak. Yerçekimi kuvvetinde bir artışı tespit edebilen Apple Watch 8, acil servisi çağırır. Araba kazası tespit edildiğinde acil servisleri arayarak, hayati kayıpların önüne geçer.

  Apple, bu özelliği 2022 iPhone 14 serisine de ekleyecek. Düşme algılama özelliğinin bir uzantısı olarak yeni modellerde bu özellik yer alacak. 

  Snapdragon X65 modem

  iPhone 14 modelleri, akıllı telefonlar için 10 Gigabit 5G modem ve anten sistemini kullanacak. Dünyanın ilk 10 Gigabit modemi kullanılacak. Qualcomm Snapdragon X65 modem olarak bilinen bu modem, yeni seride yer alacak.

  Uydu bağlantısı

  Qualcomm Snapdragon X65, bazı uydu bağlantılarını etkinleştirme gücüne sahip. Uydu bağlantısı, kullanıcıların acil durumlarda mesaj gönderebilmesine olanak tanır. Bunun yanında, hücresel kapsama alanı dışındaki bölgelerde de acil durumları bildirir. 

  Uydu bağlantısı, uçak kazaları ya da yangınlar gibi durumlarda acil yardım çağrısına imkan tanır. Bir süredir bu özellik üzerinde çalışmalar yapılıyordu. Son söylentilere göre Apple, 2022 iPhone modellerinin tamamında uydu bağlantısı özelliği kullanacak. 

  WiFi 6E

  Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, 2022 iPhone 14 serisi WiFi 6E bağlantısına sahip olacak. Kuo, WiFi 6E'nin AR ve VR deneyimleri için gereken yüksek hız kablolarının sunulacağını düşünüyor. Ayrıca 2022 iPhone 14 serisinde karma gerçeklik başlığında da kullanılmasını bekliyor. 

  2TB depolama

  iPhone 13 modellerine 1 TB depolama katmanı eklenmişti. iPhone 14 serisinde ise 2 TB depolama bekleniyor. Henüz doğrulanmayan bu söylentiler, Apple tarafından açıklama yapılması ile netleşecek. 

  Fiziksel SIM yuvası yok

  Apple, ABD’deki büyük operatörlere eSIM özellikli telefonlar ile ilgili tavsiye veriyor. Bundan sonra eSIM özelliği olmayan telefonların üretilmemesi gerektiğini düşünüyor. Bu da, 2022 iPhone 14 serisinde fiziksel bir SIM yuvasının olmayacağı fikrini doğurdu. SIM yuvası olmayan ilk iPhone modelleri, 2022 iPhone 14 serisi modelleri olacak. 

  iPhone 14 fiyatlandırması

  iPhone 13’ün başlangıç fiyatı 799 dolar olarak belirlenmişti. Apple, satışları yüksek tutmak için fiyatta ciddi bir yükseliş yapmamayı planlıyor. 2022 iPhone 14 serisinin başlangıç fiyatı da 799 dolar olarak bekleniyor.

  iPhone 14 çıkış ve lansman tarihi

  Apple her sene yeni telefon serisi çıkarıyor. Bu serilerin lansman tarihlerine bakıldığında, 2022 senedinde lansman Eylül ayında bekleniyor. iPhone 14 serisinin 2022 Eylül ayında gerçekleştirilecek bir etkinlikle tanıtılması bekleniyor. 

  Bundan önceki iPhone serilerinin çoğunun lansmanı eylül ayında oldu. Ayın ilk ya da ikinci haftası lansmanlar gerçekleştirildi. 

  Pandemi nedeni ile iPhone 14 serisinin modellerinden birinde tedarik problemi yaşanacağı söyleniyor. Çin'deki pandemiden dolayı yaşanacak olan bu tedarik probleminin lansmanı erteleyeceği söylendi. Modellerin piyasaya sürülmesinde gecikmeye sebep olacağı da söylendi. Piyasaya sürüldükten sonra da tedarik potansiyelinde sıkıntılar olacağı iddia edildi. Bu sıkıntıların temelinde ise Çin'deki pandeminin yattığı iddia edildi. Apple analisti Ming-Chi Kuo ise bu iddiaları yalanladı. Durumu kontrol altına aldıklarını söyledi. Tedarikçilerin yetişmek için fazla mesai yapacağını da sözlerine ekledi. 

  Geleceğin iPhone söylentileri

  2024 iPhone 16 serisine dair birtakım söylentiler bulunmakta. Bu söylentiler arasında Apple’ın ilk tam ekranlı telefonunun bu seride yer alacağı da var. Aynı zamanda iPhone 16 serisinde ekran altı Face ID ve ekran altı ön kameranın olacağı da söylenmekte. 

  2023’te ise, iPhone 15 serisinde çift delikli oyuk özelliği bekleniyor. Tasarımsal olarak iPhone 14 serisinden farklı olmayacağı söyleniyor. Dairesel ve hap şeklinde kesim tasarımları, iPhone 14 tasarımı ile aynı olacak. 

  USB-C

  Söylenenlere göre Apple, 2023’te Lightning portu yerine USB-C portunu kullanacak. USB-C, iPhone 15 serisindeki tüm modeller için varsayılan şarj yöntemi olarak kullanılacak. 

  iPhone 14

  Dahili modem çipleri

  Apple, modem çipleri üreticilerine olan bağımlılığını ortadan kaldırmak istiyor. Bu amaçla kendi modem çiplerini üretmek istiyor. Apple, son birkaç yıldır kendi modem çiplerini üretmek için çalışmalar yürütüyor. Önümüzdeki sene, kendi çipi ile ürettiği cihazları piyasaya sunması ise muhtemel. 

  Periskop mercek

  2022 iPhone 14 serisinde kullanılmaya hazır olmayan periskop mercek, 2023’te olacak. 2023 iPhone 15 serisinde periskop merceğin yer alacağı öngörülmekte. 

  Ekran altı yüz kimliği

  Apple, ekranda bulunan çentikten tamamen kurtulmak için çalışmalar yapıyor. Face ID donanımını içerisinde bulunduran bu çentik, bazı 2022 modellerinde olmayacak. 2022 iPhone serisindeki modellerin sadece Pro olanları çentikten kurtuldu. Standart modellerde ise çentik olmaya devam edecek. 

  Önümüzdeki sene, 2023 iPhone 15 serisinin modellerinin tamamından çentik özelliğinin kalkması bekleniyor. 2023 serisinin çentikten kurtulacağı kesin olmasa da, 2024 serisinin kurtulacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

  Katlanabilir iPhone

  Gelecekteki iPhone modellerinde katlanılabilirlik özelliğinin olması bekleniyor. Katlanabilir akıllı telefonlar geliştiren Microsoft ve Samsung gibi markalar, rekabete neden oldu. Bu rekabetle baş edebilmek adına, Apple şirketinin de katlanabilir telefon üretmesi muhtemel. 

  iPhone 14

  Bloomberg’ten alınan bilgilere göre, Apple katlanabilir özellik için çalışmalara başladı. Henüz Apple tarafından bir açıklama ya da doğrulama yapılmadı. Katlanabilir iPhone modelleri için ise 2025 senesi öngörülüyor. 

  iPhone 14 Özellikleri Neler?

  • Ekran Boyutu: 6.1 inç
  • Ekran Teknolojisi: OLED
  • Ekran Çözünürlüğü: 2.532 x 1.170
  • Piksel Yoğunluğu: 460 ppi
  • Ekran Yenileme Hızı: 60 Hz
  • Ekran Koruma Teknolojisi: ?
  • Ekran Parlaklığı: ?
  • İşlemci: Apple A16 Bionic
  • İşlemci Çekirdekleri: ? (6 Çekirdek / 8 Çekirdek)
  • Üretim Teknolojisi: ? (3nm / 4nm / 5nm) 
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Depolama: 64 GB / 128 GB / 256 GB / 512 GB
  • MicroSD Kart Slotu: Yok
  • Arka Kamera: 12 MP + 12 MP
  • Video Kaydı: 4K / 1080p
  • Ön Kamera: 12 MP
  • Hücresel: 5G / 4G
  • Wi-Fi: Wi-Fi 6E
  • Bluetooth: Var
  • NFC: Var
  • Kızılötesi: Yok
  • Güvenlik: Face ID
  • Suya Dayanıklılık: IP68
  • Batarya Kapasitesi: 3.095 mAh
  • Kablolu Şarj: 00W
  • Kablosuz Şarj: 00W
  • Kablosuz Ters Şarj: ?
  • Yazılım: iOS 16
  • Ağırlık: ?
  • Kalınlık: ?

  iPhone 14 ne zaman çıkacak? Beklenen Türkiye fiyatı

  iPhone 14799 dolar (tahmini toplam Türkiye fiyatı 23.045 Türk Lirası)
  iPhone 14 Pro1099 dolar (tahmini toplam Türkiye fiyatı 31.697 Türk Lirası)
  iPhone 14 Max899 dolar (tahmini toplam Türkiye fiyatı 25.929 Türk Lirası)
  iPhone 14 Pro Max 1.199 dolar (tahmini toplam Türkiye fiyatı 34.581 Türk Lirası)
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  Macaristan-İsviçre Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

  Avrupa Şampiyonası EURO 2024, Almanya-İskoçya maçı ile resmen başladı. Bugün A Grubu'nda Macaristan, İsviçre ile karşılaşacak. Macaristan-İsviçre maçı hakkında tüm detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et