R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!

  Yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 14 ailesinde ortaya çıkan kamera problemleri bir süredir sosyal medyanın gündemindeydi. Çözüm olarak Apple, iOS 16.0.2 güncellemesini sundu. Güncellemeyle birlikte düzelen problemler, sorunun kaynağının donanımsal değil, yazılımsal olduğunu ortaya koydu.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  23.09.2022 15:41 1694 2 dk okuma süresi
  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!
  Son Düzenleme:

  Apple’ın iPhone 14 ailesi bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde görücüye çıkmıştı. Merakla beklenen iPhone 14 ailesi, piyasaya sürüldüğü anda yüksek bir taleple karşılandı. Ancak cihazlardaki bir problem, iPhone severleri endişelendirdi.  

  Piyasaya sürüldükten sonra hızla satın alınan iPhone 14 cihazlarında büyük bir problem ortaya çıktı. Sosyal medyada yer alan videolara göre 14 serisinde ciddi bir kamera problemi var.  

  Söz konusu problem, kameranın titreyerek ses çıkarmasına sebep oluyordu. Durum böyle olunca da o methedilen gelişmiş kamerayı kullanmak imkansız hale geldi. Cihazları satın alanlar tarafından Apple’a yapılan şikayetler sonrası şirket, harekete geçti. Bir güncelleme ile tüm bu problemleri çözeceğini söyleyen Apple, sonunda güncellemeyi sundu.  

  Söz konusu güncelleme ise iOS 16 piyasaya sürüldükten yaklaşık 2 hafta sonra sunuldu.  

  Güncelleme tam 2 hafta sonra geldi!  

  Apple, iPhone 14 ailesinin kamerasında yaşanan bu problemi çözmek için bir güncelleme yapacaklarını duyurmuştu. iOS 16’nın kullanıldığı bu cihazlar için dün, iOS 16.0.2 güncellemesi yayımlandı.  

  Yayımlanan güncellemeyi telefonlarında uygulayan iPhone 14 kullanıcıları bir dizi problemi anında düzeltti. Bu da problemlerin donanımsal değil, yazılımsal olduğu gerçeğini ortaya koydu.   

  Hedef sosyal medya uygulamaları

  Cihazlardaki kamera problemi, Instagram gibi uygulamalarda telefonu kullanmayı imkansız hale getirdi. Çünkü çıkan ses ve titreşim, herhangi bir fotoğrafı çekmeyi engelliyordu. 

  Apple’ın kamera problemini çözmek için sunduğu güncelleme, Instagram, Snapchat ya da TikTok gibi uygulamalardaki kamera sarsıntısını çözdü

  Apple, bu problemleri çözmek için önümüzdeki hafta güncelleme yayımlayacağını söylemişti. Ancak görünen o ki hızlı davranması gerekti. Çünkü yüzlerce kullanıcı, problemle ilgili Apple’a şikayette bulundu. Kullanıcılar, sosyal medyada markayı yerden yere vurdu.  

  Ekran kararması sorunu da çözüldü  

  Seride yer alan bir diğer önemli problem ise cihaz kurulumunda ekranın kararmasıydı. Söz konusu güncelleme, ekran kararmasına dair problemi de çözdü.  

  Güncelleme tüm geçerli modeller için!  

  Apple iOS 16.0.2 sürümü, sadece 14 serisi için değil, tüm geçerli modeller için kullanılacak. Bu da demek oluyor ki, hala iOS güncellemesi alan telefonlar, bu güncelleme ile bir üst sürüme ulaşacaklar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et