R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!

  Yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 14 ailesinde ortaya çıkan kamera problemleri bir süredir sosyal medyanın gündemindeydi. Çözüm olarak Apple, iOS 16.0.2 güncellemesini sundu. Güncellemeyle birlikte düzelen problemler, sorunun kaynağının donanımsal değil, yazılımsal olduğunu ortaya koydu.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  23.09.2022 15:41 1254 2 dk okuma süresi
  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!
  Son Düzenleme:

  Apple’ın iPhone 14 ailesi bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde görücüye çıkmıştı. Merakla beklenen iPhone 14 ailesi, piyasaya sürüldüğü anda yüksek bir taleple karşılandı. Ancak cihazlardaki bir problem, iPhone severleri endişelendirdi.  

  Piyasaya sürüldükten sonra hızla satın alınan iPhone 14 cihazlarında büyük bir problem ortaya çıktı. Sosyal medyada yer alan videolara göre 14 serisinde ciddi bir kamera problemi var.  

  Söz konusu problem, kameranın titreyerek ses çıkarmasına sebep oluyordu. Durum böyle olunca da o methedilen gelişmiş kamerayı kullanmak imkansız hale geldi. Cihazları satın alanlar tarafından Apple’a yapılan şikayetler sonrası şirket, harekete geçti. Bir güncelleme ile tüm bu problemleri çözeceğini söyleyen Apple, sonunda güncellemeyi sundu.  

  Söz konusu güncelleme ise iOS 16 piyasaya sürüldükten yaklaşık 2 hafta sonra sunuldu.  

  Güncelleme tam 2 hafta sonra geldi!  

  Apple, iPhone 14 ailesinin kamerasında yaşanan bu problemi çözmek için bir güncelleme yapacaklarını duyurmuştu. iOS 16’nın kullanıldığı bu cihazlar için dün, iOS 16.0.2 güncellemesi yayımlandı.  

  Yayımlanan güncellemeyi telefonlarında uygulayan iPhone 14 kullanıcıları bir dizi problemi anında düzeltti. Bu da problemlerin donanımsal değil, yazılımsal olduğu gerçeğini ortaya koydu.   

  Hedef sosyal medya uygulamaları

  Cihazlardaki kamera problemi, Instagram gibi uygulamalarda telefonu kullanmayı imkansız hale getirdi. Çünkü çıkan ses ve titreşim, herhangi bir fotoğrafı çekmeyi engelliyordu. 

  Apple’ın kamera problemini çözmek için sunduğu güncelleme, Instagram, Snapchat ya da TikTok gibi uygulamalardaki kamera sarsıntısını çözdü

  Apple, bu problemleri çözmek için önümüzdeki hafta güncelleme yayımlayacağını söylemişti. Ancak görünen o ki hızlı davranması gerekti. Çünkü yüzlerce kullanıcı, problemle ilgili Apple’a şikayette bulundu. Kullanıcılar, sosyal medyada markayı yerden yere vurdu.  

  Ekran kararması sorunu da çözüldü  

  Seride yer alan bir diğer önemli problem ise cihaz kurulumunda ekranın kararmasıydı. Söz konusu güncelleme, ekran kararmasına dair problemi de çözdü.  

  Güncelleme tüm geçerli modeller için!  

  Apple iOS 16.0.2 sürümü, sadece 14 serisi için değil, tüm geçerli modeller için kullanılacak. Bu da demek oluyor ki, hala iOS güncellemesi alan telefonlar, bu güncelleme ile bir üst sürüme ulaşacaklar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Kutusundan Çıkmamış iPhone 1 Açık Arttırmaya Çıktı!

  Teknoloji devi Apple, tüm dünyaya iPhone serisini ilk kez 2007 yılında kazandırmıştı. O dönem teknolojik devrim yaratan 1.Nesil iPhone(iPhone 1) piyasaya sürülmüştü. O dönem alınmış ancak kutusu dahi hiç açılmamış iPhone 1 açık arttırmaya çıktı!

  Redmi Note 11 Pro+ MIUI 14 Güncellemesi Aldı! İşte Yenilikler

  Xiaomi'nin Google tarafından yayınlanan "Android 13" işletim sistemi tabanlı MIUI 14 ara birimini kullanan model sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Redmi Note 11 Pro Plus'a MIUI 14 güncellemesi geldi.

  iPhone 16 Pro Max Periskop Kameraya Sahip Olacak!

  İddialara göre iPhone 16 Pro Max, periskop kameraya sahip olacak. Ayrıca iPhone 16 serisinde ekran altı kamera teknolojisinin olacağı da ifade ediliyor!

  Xiaomi MIUI 14 Desteği 5 Modele Geliyor!

  Geçtiğimiz ay yayınlanan MIUI 14, yeniliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Bununla beraber MIUI 14 güncellemesi alacak 5 model daha açıklandı!

  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et