R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Series 8 Sağlık Alanında Çığır Açacak!

  Yeni Apple Watch Series 8 için geri sayım başlamışken özellikleri teknoloji dünyasında heyecana neden oldu. Özellikle insan sağlığı için önemli özellikleri sayesinde yüksek ateşi ölçebilecek. İşte detaylar...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  05.07.2022 15:14 2737 2 dk okuma süresi
  Apple Watch Series 8 Sağlık Alanında Çığır Açacak!
  Son Düzenleme:

  Apple giyilebilir teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla teknoloji severlerin gönlünü kazanmaya devam ediyor. Özellikle akıllı saatleri ile sektörde önemli bir pazar payı oluşturmaya devam ediyor. Her geçen yıl yeni Apple Watch serisi ile merak uyandırıyor. Özelliklerine yenilerini eklerken son olarak yakında Apple Watch Series 8’i çıkarması bekleniyor. Yeni akıllı saat modelinde yer alacak özelliklerin sızdırılmasının ardından pek çok kişi merakla ürünü beklemeye başladı. 

  Yeni Apple Watch Yüksek Ateşi Ölçecek!

  Akıllı saat teknolojisi son yıllarda insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik pek çok işlevsel özellik kazandı. Sadece insan hayatını kolaylaştırması değil aynı zamanda insan hayatını kurtarması ile de biliniyor. Akıllı saat teknolojisi ilerleyen yıllarda hayati fonksiyonları yakından takip edecek gibi görünüyor. 

  Apple tarafından yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen Watch Series 8 sağlık sektöründe de yeni bir dönemin başlamasına neden olacak. Cihazın kendisine özel yerleşik sıcaklık sensörünün bulunması bekleniyor. Bu sensör vücut ile temas ettikten sonra, kullanıcıların ateşinin yükselmesinin ardından sinyal verebilecek. Bu sinyal ile birlikte yüksek ateş uyarısı verilecek. 

  Ekstrem Sporlarında da Kullanılacak

  Yeni Apple Watch Series 8 vücut sıcaklığını doğrudan ölçmek yerine, konulan sensör sayesinde yükselen sıcaklığı fark ederek uyarı yapacak. Yeni seri iki farklı şekilde olacak. Hem normal seri hem de ekstrem sporları için kullanılan özel seri de de ateş ölçerin kullanılması bekleniyor. Yeni akıllı saat modelinin ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Eylül ayında iPhone 14 serisi ile birlikte çıkacağı tahmin ediliyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Apple Watch Series 8 Sağlık Alanında Çığır Açacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et