R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Series 7 Patladı! İşte Apple Watch Patlama Nedeni!

  Teknoloji devi Apple, bu sefer sıra dışı bir olayla gündeme gelmeyi başardı. Şirketin popüler akıllı saat modeli Apple Watch Series 7 modeli kendiliğinden patladı. Apple’nin giyilebilir teknoloji ürünü Watch Series 7, önce duman çıkarttı ve ardından patladı. İşte Watch Series 7’inin patlama nedeni ve patlama sonrasında yaşanan ilginç olaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  06.10.2022 12:57 3520 3 dk okuma süresi
  Apple Watch Series 7 Patladı! İşte Apple Watch Patlama Nedeni!
  Son Düzenleme:

  Apple’nin giyilebilir teknoloji alanında 2021 yılında piyasaya sunduğu “Apple Watch Series 7” çok yoğun ilgi görmüştü. Geçen ayki Apple akıllı saat modellerinin tanıtımına kadar, en fazla kullanılan modellerden olmuştu. Başarılı performansı ve yeni özellikleriyle dikkat çeken “Watch Series 7” modeli bu kez farklı bir şekilde gündeme geldi.

  Ortaya çıkan bilgilere göre Apple Watch Series 7 patladı. Söz konusu bilgi bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Kendi Watch Series 7’inin çok ısındığını ve ardından dumanlar çıkartarak, patladığını belirtti. İlk olarak aşırı ısınma halinde olan akıllı saatten, bir süre sonra dumanların çıktığını belirtti. Dumanların ardından da bir süre sonra patlama yaşadı. Olayın bu noktaya kadar gelen süreçte ve sonrasındaki yaşananlar için kullanıcı dikkat çeken iddialarda bulundu.

  Kullanıcı Apple’nin yaşadığı soruna ilişkin oldukça uygunsuz ve umursamaz bir yaklaşım sergilediğini öne sürdü.

  Apple Destek Çözüm Sağlayamadı!

  Apple Watch Series 7

  İddialara göre, Apple Watch kullanıcı normal şekilde kullandığı akıllı saatinde böyle bir sorun yaşadı. Ortaya çıkan bilgilere kullanıcı birden bileğindeyken aşırı ısınmaya başladığını fark etti. Hatta ardından akıllı saatten ses geliyor. Aşırı ısınmaya karşı Apple’nin koruma sistemi devreye giriyor. AppleWatchOS” tarafından aşırı ısınma koruma sistemi devreye alınıyor ve “kapanma uyarısı” kullanıcıya iletiliyor.

  Watch Series 7 akıllı saatiyle ilgili sorun üzerine kullanıcı “Apple Destek” servisine başvuruyor. Kullanıcının iddiasına göre Apple Destek hattında çözüm için farklı kıdemlerdeki görevlilerle uzun görüşmeler gerçekleştirildi. Bu uzun görüşmeler sonucunda ise ne bir çözüm, ne de bir öneri gelmedi. Kullanıcı, Apple yetkilileri tarafından kendisine dönüş sağlanacağı belirtiliyor. Bu süreçte de akıllı saatle temas etmemesi talep ediliyor.

  Kullanıcı ertesi gün uyandığında akıllı saatteki durumun daha da ilerlediğini görüyor. Zira saat elenemeyecek kadar aşırı ısınmış duruma gelmiş. Yüksek ısıya bağlı Apple Watch ekranı da kırılmaya başlıyor. Kullanıcının bu aşamada akıllı saati fotoğrafladığı belirtildi. Ekran kırılmasına bağlı “çıtırtı” seslerinin gelmesinin hemen ardından saatte patlama yaşanıyor. Bu olay yaşanırken saatin, kullanıcının kolunda olduğu ve bileğinde yanık izleri bıraktığı belirtildi. Hatta bununla ilgili hastaneden bir rapor aldığı da belirtildi.

  Yaşanan son olayların ardından Apple Destek ile yeniden iletişime geçiliyor. Yetkililer, söz konusu olayın öncelikli olduğu bilgisini vererek, ilk iş günüyle birlikte ilgilenileceğini belirtiyor. Ancak bu aşamadan sonra Apple’dan dönüş sağlanmadı.

  Olayın Gizlenmesi İstendi

  İddialara göre kullanıcı yine bir şekilde Apple Destek ile iletişime geçti. Yapılan görüşmelerde daha kapsamlı inceleme için akıllı saatin laboratuvara götürülmesi kararı çıktı. Bu aşamayla ilgili olarak dikkat çeken bir iddia da ortaya atıldı. İddiaya göre Apple’nin kullanıcıya bu olayın paylaşılmaması yönünde talebi oldu. Hatta bu hususun not olarak yer aldığı bir belgenin de imzalatılmak istendiği iddia edildi. Kullanıcının ise bu belgeyi imzalamadığı belirtildi.

  Apple Watch Series 7 Özellikleri

  Apple Watch Series 7
  İşlemci2 çekirdekli S7 “64 bit” W3 U1
  İşletim SistemiWatchOS 8
  EkranLTPO OLED Hep Açık Retina ekran 45 mm(396*484) / 41 mm(352*430)
  Bellek1 GB
  Depolama32 GB
  PilLityum İyon Pil (USB-C manyetik hızlı şarj desteği)
  Boyutlar41 mm(41*35*10.7) / 45 mm (45*38*10.7)
  Ağırlık41 mm(32 gr) / 45 (38.8 gr)

  Apple Watch Series 7 akıllı saat ile ilgili yaşanan bu olay ve Apple’nin yaklaşımıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Apple Watch Series 7 Patladı! İşte Apple Watch Patlama Nedeni!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et