R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Sosyal medya devlerinden Instagram da Youtube gibi reklam sayısını artırmaya karar verdi. Yapılan bir duyuruda Instagram’ın Reels videolarına atlanabilir reklamlar koyabileceği bildirildi.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  05.10.2022 17:48 2066 2 dk okuma süresi
  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor
  Son Düzenleme:

  Sizlere geçtiğimiz günlerde Youtube’da izletilen zorunlu reklam sayısının artırılacağından bahsetmiştik. Yeni yapılan bir açıklamaya göre Meta (eski adıyla Facebook) Instagram için yeni bir reklam modeli uygulayacak. 

  Dün gerçekleştirilen konferansta Meta, bu yıl Reels videolar ve kurumsal haberleşme ürünlerinden elde edilen gelirleri artırmaya odaklandığını açıkladı. Bu kapsamda da yeni bir reklam stratejisi uygulayacağını duyurdu. 

  Duyurulan reklam stratejisine göre Meta, Instagram’ın ‘keşfet’ kısmı da dahil olmak üzere yeni reklam alanları açacak. Ayrıca yakın zamanda Reels videoların arasında da kullanıcıların atlayabileceği reklamlar konulacak.  

  Keşfet akışına reklam geliyor  

  Birçok markanın yayılmak ve satış yapmak adına kullandığı Instagram, keşfet kısmında da artık reklam sunacak. Henüz netleşmeyen reklam uygulaması, profil akışındakiler de dahil olmak üzere test aşamasında.  

  Meta’nın yaptığı reklam değişikliklerinden bir diğeri ise içerik oluşturucular tarafında olacak. Bazı içerik oluşturucular, artık profil özetindeki akışlarda reklam gösterimi yaparak gelir elde edecekler.  

  Öte yandan Meta hem ana sayfa hem de hikaye akışlarında artırılmış gerçeklik reklamlarına da yer verecek. Böylelikle kullanıcılar, markalara ait sanal mobilya ya da araba tanıtımlarında daha fazla ayrıntıyı anında test edecekler.  

  Reklamlar için ücretsiz müzik kitaplığı  

  Instagram Reels videoları için Meta, yeni bir reklam biçimi denemeye karar verdi. Bu reklam biçimleri arasında 4-10 saniyelik atlanabilir reklamlar en başta yer alıyor. Bunun dışında reklamlarda kullanılması için ücretsiz bir müzik kitaplığı da oluşturulacak.  

  Meta yöneticileri, reklamların artık yapay zeka kullanılarak uygulanacağını da söyledi. Yani reklamları yeni müşterilerin mi yoksa satın alma ihtimali en yüksek olanların mı izlediği anlaşılacak. Böylelikle alıcı kitlesini hedeflemek çok daha kolay olacak. Ayrıca bu yapay zekayla birlikte işletmeler ve müşteriler arasında doğrudan sohbeti sağlayacak reklamlar da kullanabilecekler.  

  Youtube'un da bir süredir reklamlarla gündeme gelmesinin ardından Instagram'ın bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz? Youtube reklam artırımına dair bu kadar tepki aldıktan sonra sizce, Instagram'da daha fazla reklam alanının olması iyi bir fikir mi? 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Xiaomi Pad 6S Pro'nun Özellikleri Paylaşıldı: İşte Detaylar!

  22 Şubat'ta Xiaomi, premium tablet serisi Xiaomi Pad 6S Pro'yu da görücüye çıkaracak. Xiaomi'nin bu yeni tabletine dair önemli özellikler açıklandı.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Resmi Kamera Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi 14 Ultra, yenilikçi kamera sensörleri ve üstün performansıyla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Cihaz, 25 Şubat'ta resmen tanıtılacak!

  Xiaomi Civi 4 Geliyor: Tanıtımdan Önce Test Edildi!

  Xiaomi Civi 4, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 16GB RAM, 1,5K ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazın, mayıs ayında tanıtılması bekleniyor!

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et