R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Apple Çin pazarında da hakimiyeti ele aldığını göstermeye başladı. Çin pazarında ortaya konan satış raporlarına göre Apple tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

  Ecem Ecem 24.07.2022 12:58 1151 2 dk okuma süresi
  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!
  Son Düzenleme:

  Apple satışları hakkında daha önce yaşanmamış, şaşırtıcı bir gelişme meydana geldi. Daha önce “Huawei”, ABD tarafından uygulanan ambargo sonrasında ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. Çin pazarı oluşan bu boşluğu doldurmak için büyük efor sarf etti. Pek çok marka bu boşluğu doldurmak için ön plana çıkmaya başladı. “Honor”, “OPPO”, “OnePlus” gibi markalar daha popüler hale geldiler. 

  Apple Çin Pazarında Satışları Artırdı

  Çin pazarında, Apple ürünlerinin yaşanan ticaret savaşları nedeniyle pek ilgi görmediği biliniyordu ancak son satış raporları göz önünde bulundurulduğu zaman bazı dengelerin değişmeye başladığı belirlendi. AppleiPhone 13” satışlarının Çin pazarında artmaya başlamasının hemen ardından yaşanan değişiklik dikkatlerden kaçmadı. 

  Çin Pazarında iPhone 13 satışlarının rekor seviyeye ulaşması akıllı telefon pazarında büyük şaşkınlığa neden oldu. Oranlarla değerlendirildiği zaman Çin pazarında yaşanan bu artış %200 oranında bir artış olarak değerlendiriliyor. Haziran ayı satış raporlarında ise %227 gibi bir yükseliş meydana geldi. 

  Pandemi döneminde Apple ve Samsung arasındaki rekabet giderek kızışmaya devam etti. Küresel enflasyon ve belirsizlik sorunlarına rağmen yine satışların beklenenin üzerinde olması dikkat çekiyor. Yine de büyük markalar kriz ve çip sorunu nedeniyle planlandığından ya da geçmiş dönemlerle değerlendirildiğinden daha az telefonu piyasaya sürdüğünü açıkladı. 

   

  Apple Başarısını Katlamaya Devam Ediyor!

  Apple, “Çin pazarında” meydana gelen bu artış sonrasında başarısını katladığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Akıllı telefon pazarında pastanın büyük kısmını Asya pazarının aldığı da düşünüldüğü zaman, Samsung’un bir adım daha geride kalabileceği düşünülüyor.

  Huawei bir süre önce ABD'nin uyguladığı “ambargo” sonrasında ciddi bir küçülmeye giderek, Çin pazarında da büyük boşluğun oluşmasına neden olmuştu. Bu boşluk başka şirketlerin ön plana çıkmasına neden olsa da şimdilerde tabloya bakıldığında Apple’ın hakimiyetini yeniden ilan ettiği düşünülüyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  YouTube Shorts’da Artık Ürün Satışlarına İzin Verilecek!

  YouTube Shorts, 2023'ten itibaren kullanıcıların alışveriş linki paylaşmalarına imkan tanıyacak. Böylece ürün satışlarının gerçekleştirilmesinde izin verilecek.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et