R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Apple Çin pazarında da hakimiyeti ele aldığını göstermeye başladı. Çin pazarında ortaya konan satış raporlarına göre Apple tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  24.07.2022 12:58 2635 2 dk okuma süresi
  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!
  Son Düzenleme:

  Apple satışları hakkında daha önce yaşanmamış, şaşırtıcı bir gelişme meydana geldi. Daha önce “Huawei”, ABD tarafından uygulanan ambargo sonrasında ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. Çin pazarı oluşan bu boşluğu doldurmak için büyük efor sarf etti. Pek çok marka bu boşluğu doldurmak için ön plana çıkmaya başladı. “Honor”, “OPPO”, “OnePlus” gibi markalar daha popüler hale geldiler. 

  Apple Çin Pazarında Satışları Artırdı

  Çin pazarında, Apple ürünlerinin yaşanan ticaret savaşları nedeniyle pek ilgi görmediği biliniyordu ancak son satış raporları göz önünde bulundurulduğu zaman bazı dengelerin değişmeye başladığı belirlendi. AppleiPhone 13” satışlarının Çin pazarında artmaya başlamasının hemen ardından yaşanan değişiklik dikkatlerden kaçmadı. 

  Çin Pazarında iPhone 13 satışlarının rekor seviyeye ulaşması akıllı telefon pazarında büyük şaşkınlığa neden oldu. Oranlarla değerlendirildiği zaman Çin pazarında yaşanan bu artış %200 oranında bir artış olarak değerlendiriliyor. Haziran ayı satış raporlarında ise %227 gibi bir yükseliş meydana geldi. 

  Pandemi döneminde Apple ve Samsung arasındaki rekabet giderek kızışmaya devam etti. Küresel enflasyon ve belirsizlik sorunlarına rağmen yine satışların beklenenin üzerinde olması dikkat çekiyor. Yine de büyük markalar kriz ve çip sorunu nedeniyle planlandığından ya da geçmiş dönemlerle değerlendirildiğinden daha az telefonu piyasaya sürdüğünü açıkladı. 

   

  Apple Başarısını Katlamaya Devam Ediyor!

  Apple, “Çin pazarında” meydana gelen bu artış sonrasında başarısını katladığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Akıllı telefon pazarında pastanın büyük kısmını Asya pazarının aldığı da düşünüldüğü zaman, Samsung’un bir adım daha geride kalabileceği düşünülüyor.

  Huawei bir süre önce ABD'nin uyguladığı “ambargo” sonrasında ciddi bir küçülmeye giderek, Çin pazarında da büyük boşluğun oluşmasına neden olmuştu. Bu boşluk başka şirketlerin ön plana çıkmasına neden olsa da şimdilerde tabloya bakıldığında Apple’ın hakimiyetini yeniden ilan ettiği düşünülüyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et