R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Apple Çin pazarında da hakimiyeti ele aldığını göstermeye başladı. Çin pazarında ortaya konan satış raporlarına göre Apple tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

  Elif Elif 24.07.2022 12:58 1071 2 dk okuma süresi
  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!
  Son Düzenleme:

  Apple satışları hakkında daha önce yaşanmamış, şaşırtıcı bir gelişme meydana geldi. Daha önce “Huawei”, ABD tarafından uygulanan ambargo sonrasında ciddi bir kan kaybı yaşamıştı. Çin pazarı oluşan bu boşluğu doldurmak için büyük efor sarf etti. Pek çok marka bu boşluğu doldurmak için ön plana çıkmaya başladı. “Honor”, “OPPO”, “OnePlus” gibi markalar daha popüler hale geldiler. 

  Apple Çin Pazarında Satışları Artırdı

  Çin pazarında, Apple ürünlerinin yaşanan ticaret savaşları nedeniyle pek ilgi görmediği biliniyordu ancak son satış raporları göz önünde bulundurulduğu zaman bazı dengelerin değişmeye başladığı belirlendi. AppleiPhone 13” satışlarının Çin pazarında artmaya başlamasının hemen ardından yaşanan değişiklik dikkatlerden kaçmadı. 

  Çin Pazarında iPhone 13 satışlarının rekor seviyeye ulaşması akıllı telefon pazarında büyük şaşkınlığa neden oldu. Oranlarla değerlendirildiği zaman Çin pazarında yaşanan bu artış %200 oranında bir artış olarak değerlendiriliyor. Haziran ayı satış raporlarında ise %227 gibi bir yükseliş meydana geldi. 

  Pandemi döneminde Apple ve Samsung arasındaki rekabet giderek kızışmaya devam etti. Küresel enflasyon ve belirsizlik sorunlarına rağmen yine satışların beklenenin üzerinde olması dikkat çekiyor. Yine de büyük markalar kriz ve çip sorunu nedeniyle planlandığından ya da geçmiş dönemlerle değerlendirildiğinden daha az telefonu piyasaya sürdüğünü açıkladı. 

   

  Apple Başarısını Katlamaya Devam Ediyor!

  Apple, “Çin pazarında” meydana gelen bu artış sonrasında başarısını katladığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Akıllı telefon pazarında pastanın büyük kısmını Asya pazarının aldığı da düşünüldüğü zaman, Samsung’un bir adım daha geride kalabileceği düşünülüyor.

  Huawei bir süre önce ABD'nin uyguladığı “ambargo” sonrasında ciddi bir küçülmeye giderek, Çin pazarında da büyük boşluğun oluşmasına neden olmuştu. Bu boşluk başka şirketlerin ön plana çıkmasına neden olsa da şimdilerde tabloya bakıldığında Apple’ın hakimiyetini yeniden ilan ettiği düşünülüyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1088

  Çin'de Korkunç Roket Kazası Herkesi Korkuttu!

  Çin, inşa ettiği uzay istasyonuna yeni bir roket gönderme denemesi yaptı. Başarısız olan ve dünyaya düşen roket nedeniyle Çin tepkilerin odağında!

  Elif 1318

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1101
  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et