R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LCD Monitör Satışlarında Düşüş Sürüyor!

  Ekran teknolojisinde gelişim ile birlikte son yıllarda “LCD Monitör” modellerine olan talepte ciddi düşüşler yaşanmaya başlandı. İşte LCD Monitör piyasasındaki satış rakamlarının düşüş oranları ve nedenleri!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.07.2022 19:25 1102 2 dk okuma süresi
  LCD Monitör Satışlarında Düşüş Sürüyor!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji piyasasında 2022 yılı düşüşlere sahne olmaya devam ediyor. Özellikle teknoloji ve otomobil sektörünü ciddi manada etkileyen çip krizi ve yanı sıra Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaşa bağlı tedarik problemleri, ciddi sorunlara neden oluyor. Ayrıca gelişmiş ülkelerde dahi artan enflasyon rakamlarıyla birlikte ekonomide ciddi manada daralmalar meydana geliyor. Ekonomideki bu olumsuz gelişmelerde bilgisayar piyasasında satış rakamlarının düşmesine neden oldu. Söz konusu düşüşün en fazla dikkat çeken kısmı ise “LCD monitör” alanındaki düşüş oldu.

  LCD Monitör Satışları Düşüşte

  Gerçekleştirilen pazar araştırmalarına göre bilgisayar ve çevre birimleri alanındaki satış düşüşleri oldukça ciddi seviyeye ulaştı. Yayınlanan son rapora göre LCD monitör pazarında 2022’nin Ocak-Haziran döneminde gerçekleştirilen LCD monitör sevkiyatı 72.3 Milyon adet oldu.

  LCD Monitör

  Hazırlanan rapora göre söz konusu pazardaki 2022’nin ikinci yarısı olan “Temmuz-Aralık” dönemi için ise öngörülen satış rakamı 67 Milyon seviyesinde. Çünkü piyasa araştırmalarına göre 2022 Temmuz-Eylül döneminde 34 Milyon seviyesinde olması beklenen satış rakamlarının 2022 Ekim- Aralık döneminde 1 Milyon seviyesinde bir düşüş yaşayacak. Bu tablo da 2022 yılında LCD monitör satış rakamlarında yıl geneli için düşüşün belirgin bir şekilde görülmesine neden olacak.

  Rapora göre öngörülen satış rakamlarıyla birlikte 2022’de LCD Monitör satışının 140 Milyon seviyesinde. Söz konusu rakam 2021 yılı ile kıyaslandığında 2022 yılında piyasanın tam %3.5 oranına bir düşüş yaşadığını gösteriyor. LCD monitör pazarındaki firmalar tarafından düzenleneceği belirtilen “indirim kampanyaları” ile birlikte satışlarda biraz olsa da artış beklense de düşüşü absorbe etmesi beklenmiyor. 

  Teknoloji piyasalarına ilişkin açıklanan tablo ve raporlarla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  PC Satışlarında Daha Önce Görülmemiş Bir Düşüş Yaşandı!

  Pandemi döneminin ekonomiye verdiği zararlar, etkisini halen sürdürüyor. Buna göre bilgisayar satışları, diğer teknolojik aletlere göre yüksek oranda düştü.

  Sıfır Otomobil Satışlarında Eylül 2022 Sayıları Şok Etti!

  Eylül ayı sıfır otomobil satış rakamları açıklandı. Buna göre sıfır otomobil satışlarında geçen yıla oranla %6,7'lik daralma yaşandı.

  FED Faiz Kararı Öncesi Kripto Depremi: Bitcoin ve Ethereum’da Sert Düşüş

  FED faiz kararından önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi lider kripto para birimleri, sert düşüşler gösteriyor.

  LCD Monitör Satışlarında Düşüş Sürüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et