R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LCD Monitör Satışlarında Düşüş Sürüyor!

  Ekran teknolojisinde gelişim ile birlikte son yıllarda “LCD Monitör” modellerine olan talepte ciddi düşüşler yaşanmaya başlandı. İşte LCD Monitör piyasasındaki satış rakamlarının düşüş oranları ve nedenleri!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.07.2022 19:25 1044 2 dk okuma süresi
  LCD Monitör Satışlarında Düşüş Sürüyor!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji piyasasında 2022 yılı düşüşlere sahne olmaya devam ediyor. Özellikle teknoloji ve otomobil sektörünü ciddi manada etkileyen çip krizi ve yanı sıra Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaşa bağlı tedarik problemleri, ciddi sorunlara neden oluyor. Ayrıca gelişmiş ülkelerde dahi artan enflasyon rakamlarıyla birlikte ekonomide ciddi manada daralmalar meydana geliyor. Ekonomideki bu olumsuz gelişmelerde bilgisayar piyasasında satış rakamlarının düşmesine neden oldu. Söz konusu düşüşün en fazla dikkat çeken kısmı ise “LCD monitör” alanındaki düşüş oldu.

  LCD Monitör Satışları Düşüşte

  Gerçekleştirilen pazar araştırmalarına göre bilgisayar ve çevre birimleri alanındaki satış düşüşleri oldukça ciddi seviyeye ulaştı. Yayınlanan son rapora göre LCD monitör pazarında 2022’nin Ocak-Haziran döneminde gerçekleştirilen LCD monitör sevkiyatı 72.3 Milyon adet oldu.

  LCD Monitör

  Hazırlanan rapora göre söz konusu pazardaki 2022’nin ikinci yarısı olan “Temmuz-Aralık” dönemi için ise öngörülen satış rakamı 67 Milyon seviyesinde. Çünkü piyasa araştırmalarına göre 2022 Temmuz-Eylül döneminde 34 Milyon seviyesinde olması beklenen satış rakamlarının 2022 Ekim- Aralık döneminde 1 Milyon seviyesinde bir düşüş yaşayacak. Bu tablo da 2022 yılında LCD monitör satış rakamlarında yıl geneli için düşüşün belirgin bir şekilde görülmesine neden olacak.

  Rapora göre öngörülen satış rakamlarıyla birlikte 2022’de LCD Monitör satışının 140 Milyon seviyesinde. Söz konusu rakam 2021 yılı ile kıyaslandığında 2022 yılında piyasanın tam %3.5 oranına bir düşüş yaşadığını gösteriyor. LCD monitör pazarındaki firmalar tarafından düzenleneceği belirtilen “indirim kampanyaları” ile birlikte satışlarda biraz olsa da artış beklense de düşüşü absorbe etmesi beklenmiyor. 

  Teknoloji piyasalarına ilişkin açıklanan tablo ve raporlarla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Meta 10 Yıl Sonra İlk Defa Düşüş Yaşadı!

  Meta, 2022 ikinci çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıkladı. Açıklanan mali raporlara göre çatı şirket Meta, gelir ve net kar değerlerinde düşüş yaşadı. Kullanıcı sayısı artmaya devam ederken 10 yıl sonra ilk defa yaşanan bu düşüş şaşırttı.

  Honor Akıllı Telefon Satışlarında Yeni Rekora Koşuyor!

  Akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Honor, bu yıl hızlı bir gelişim gösterdi. Adından sıkça söz ettiren marka, ilerleyen dönemlerde de satışlarında patlama bekliyor.

  Elif 1140

  Apple Satışlarında Dengeler Değişiyor: Çin'de Satışlar Patladı!

  Akıllı telefon pazarında beklenmedik raporlar açıklanıyor. Son açıklanan raporlara göre Apple, Çin pazarında büyümeye devam ediyor. İşte detaylar!

  Elif 1075
  LCD Monitör Satışlarında Düşüş Sürüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et