R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11'in Yeni Sürümünde Sorunlar Bitmiyor: Dosya Kopyalama Hızı %40 Düştü

  Windows 11 güncelleme haberi en başta bir heyecan getirse de çıktıktan sonra birçok kişi tarafından beğenilmemişti. Bu bakımdan henüz geçiş yapmayanların sayısı bir hayli fazla. Üstelik bu sadece estetiksel sebeplerden dolayı da değil. Zira 11 birçok hatayı da barındırmakta.

  Arin Arslan Arin Arslan 07.10.2022 00:49 1538 2 dk okuma süresi
  Windows 11'in Yeni Sürümünde Sorunlar Bitmiyor: Dosya Kopyalama Hızı %40 Düştü
  Son Düzenleme:

  Windows 11 22H2 güncellemesi, hala hatalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Üstelik bunlardan bir yenisi de keşfedilmiş durumda. Bu problem, yerel dosya indirme ve kopyalama hızını azımsanamayacak derece azaltmış durumda. 

  Bu problem, uzak bir bilgisayardan dosya indirirken, yerel dosya kopyalama gerçekleştirirken performansta düşmeye neden oluyor. Microsoft baş program yöneticisi Ned Pyle da konu hakkında açıklamalar yaptı.

  Windows 11 dosya kopyalama sorunu için resmi açıklama geldi!

  Peki, Ned Pyle Windows 11 güncellemesi hakkında ne dedi? Windows 11’in bu hatası, sadece yeni işletim sistemini sevmeyenlerin uydurduğu bir hata değil. Zira Ned Pyle da işletim sisteminde yerel dosyaları indirme ve kopyalama hızının %40 oranında yavaşlayabileceğini doğrulamış durumda. 

  Dolayısıyla 22H2 yüklü bir makineye bir kopyalama ya da indirme uzak bir bilgisayar veya sunucudan yapılırken, hız önemli bir ölçüde düşüyor. Ne var ki Pyle, bunun için bir geçici çözüm de sunmakta. Kendisine göre sebebi, ‘Sunucu İleti Bloğu’ olabilir. Lakin performans kaybının bilgisayarın kendisinde yerel dosya kopyalanırken bile gözlemlenmesi kafa karıştırmakta.

  Peki, firma bu konuda çözüm buldu mu? 

  Bu sorunun yanıtı henüz hayır. Aynı şekilde düzeltme için de kesin bir tarih verilmiş değil. Ancak geçici bir çözüm firma tarafından sunulmakta. Dosyaları kopyalamak için /J parametresi ile birlikte robocopy ya da xcopy komutları tavsiye edilmekte.

  Ancak bilindiği üzere yeni sürüm aynı zamanda oyunlarda da birçok probleme sebep olmuştu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Amiral Gemisi Katili Olarak Anılıyordu: O Cihaz Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

  'Amiral gemisi katili' olarak isimlendirilen OnePlus 11, çalışmalarını hızlandırdı. Tahminlere göre cihaz, 2023'ün ilk aylarında piyasaya çıkacak!

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Windows 11'in Yeni Sürümünde Sorunlar Bitmiyor: Dosya Kopyalama Hızı %40 Düştü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et