R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android Arama Tasarımı Güncelleniyor!

  Android arama tasarımı ile ilgili yeni bir güncelleme yayınlıyor. Bu güncelleme ile beraber arama dizaynı değişmiş olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  05.03.2023 17:32 1347 2 dk okuma süresi
  Android Arama Tasarımı Güncelleniyor!
  Son Düzenleme:

  Google, Android işletim sistemine sahip bir marka. Android ise akıllı telefonların vazgeçilmez yazılımı. Android, her yıl daha da gelişerek kullanıcılar için daha pratik hale bürünüyor. Bu yıl Android 14 güncellemesi yayınlanacak. Bundan öncesinde firma, Telefon isimli uygulamaya güncelleme getirdi. Bu güncelleme, yeni özelliklerden çok tasarım değişikliklerine yer veriyor. Güncellemenin amacı kullanıcıların arama işlevlerini daha kolay kullanmasını sağlamak.

  Android arama tasarımı değişiyor

  Google, yeni Telefon güncellemesi ile arayüzü geliştirmiş oldu. Normal şartlarda arama ekranında profil görüntüsü, ad ve telefon numarası yer alıyor. En alt kısımda da aramayı sonlandırma butonu bulunuyor. Yeni güncelleme, arama dizaynını daha da geliştiren öğelere yer veriyor.

  Yeni güncelleme ile beraber artık arama yapıldıktan sonra ekranda daha fazla seçeneği bulunacak. Bu seçeneğe basılmadığı sürece temel işlemler görünecek. Bu seçenekler tuş takımı, sessize alma ve hoparlör olarak yer almakta. Eğer üç nokta simgesine basılırsa daha fazla seçenek görülecek. Bu seçenekler arasında kişi ekleme ve videolu arama gibi düğmeler bulunuyor.

  Yapılan bir diğer yenilik durum çubuğu ile ilgili. Bazen arama sırasında farklı bir uygulama kullanmak gerekir. Bu durumda durum çubuğuna arama simgesi geliyor. Yeni güncelleme ile beraber durum çubuğunda yalnızca arama simgesi yer almayacak. Bununla beraber arama süresi de belirtilecek. Bu da kullanıcıların ne kadar süre geçtiğini öğrenmek için aramaya girmesini gerektirmeyecek. Yani üst kısımdan geçen süre hızlıca öğrenilebilecek.

  Özet geçmek gerekirse bu güncelleme ile beraber kullanıcılar, tasarımsal yeniliklere kavuşuyor. Bu yenilikler sayesinde arama işlevlerinden daha pratik halde faydalanmak mümkün oluyor. Arama arayüzünü geliştiren güncelleme, büyük verimlilik sağlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Arama Sonuçlarında Reklam Gösterimi Başlıyor

  Instagram arama sonuçlarında kullanıcılara reklam göstermeye hazırlanıyor. Geçen hafta ücretli abonelik sistemini duyuran Instagram şimdi de bildirimlerde ve arama sonuçlarında reklam gösterecek. İşte detaylar.

  Android 14 Güncellemesi Almayacak Samsung Telefonlar ve Tabletler Listesi

  Android 14 (OneUI 6) güncellemesi almayacak Samsung telefonlar belli oldu.

  Google Pixel 8 Pro Sızıntısı: İşte Beklenen Özellikleri ve Muhtemel Tasarımı

  Google'ın amiral gemisi akıllı telefonu Pixel 8 Pro'nun tasarımı ve özellikleri sızdı. İşte bu heyecan verici cihaz hakkında bilmeniz gerekenler

  IPHONE 15 Tasarımı: İlk Bakış ve Kılıf Boyutları

  Macotakara, sızdırılmış CAD dosyalarına dayanan yüksek kaliteli görüntülerle birlikte iPhone 15 serisini birçok farklı şekilde görselleştirmiş.

  Android Arama Tasarımı Güncelleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et