R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android Arama Tasarımı Güncelleniyor!

  Android arama tasarımı ile ilgili yeni bir güncelleme yayınlıyor. Bu güncelleme ile beraber arama dizaynı değişmiş olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  05.03.2023 17:32 1788 2 dk okuma süresi
  Android Arama Tasarımı Güncelleniyor!
  Son Düzenleme:

  Google, Android işletim sistemine sahip bir marka. Android ise akıllı telefonların vazgeçilmez yazılımı. Android, her yıl daha da gelişerek kullanıcılar için daha pratik hale bürünüyor. Bu yıl Android 14 güncellemesi yayınlanacak. Bundan öncesinde firma, Telefon isimli uygulamaya güncelleme getirdi. Bu güncelleme, yeni özelliklerden çok tasarım değişikliklerine yer veriyor. Güncellemenin amacı kullanıcıların arama işlevlerini daha kolay kullanmasını sağlamak.

  Android arama tasarımı değişiyor

  Google, yeni Telefon güncellemesi ile arayüzü geliştirmiş oldu. Normal şartlarda arama ekranında profil görüntüsü, ad ve telefon numarası yer alıyor. En alt kısımda da aramayı sonlandırma butonu bulunuyor. Yeni güncelleme, arama dizaynını daha da geliştiren öğelere yer veriyor.

  Yeni güncelleme ile beraber artık arama yapıldıktan sonra ekranda daha fazla seçeneği bulunacak. Bu seçeneğe basılmadığı sürece temel işlemler görünecek. Bu seçenekler tuş takımı, sessize alma ve hoparlör olarak yer almakta. Eğer üç nokta simgesine basılırsa daha fazla seçenek görülecek. Bu seçenekler arasında kişi ekleme ve videolu arama gibi düğmeler bulunuyor.

  Yapılan bir diğer yenilik durum çubuğu ile ilgili. Bazen arama sırasında farklı bir uygulama kullanmak gerekir. Bu durumda durum çubuğuna arama simgesi geliyor. Yeni güncelleme ile beraber durum çubuğunda yalnızca arama simgesi yer almayacak. Bununla beraber arama süresi de belirtilecek. Bu da kullanıcıların ne kadar süre geçtiğini öğrenmek için aramaya girmesini gerektirmeyecek. Yani üst kısımdan geçen süre hızlıca öğrenilebilecek.

  Özet geçmek gerekirse bu güncelleme ile beraber kullanıcılar, tasarımsal yeniliklere kavuşuyor. Bu yenilikler sayesinde arama işlevlerinden daha pratik halde faydalanmak mümkün oluyor. Arama arayüzünü geliştiren güncelleme, büyük verimlilik sağlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  MWC 2024'te 25 Şubat'ta tanıtımı öngörülen Xiaomi 14 Ultra'ya ait yeni görseller ve detaylı özellikler ortaya çıktı. İşte bu cihazın dikkat çeken özellikleri!

  Android Arama Tasarımı Güncelleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et