R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Abone Kazanma Yöntemleri

  Kanal bilgilerinizi rahatlıkla paylaşabileceğiniz bir sitedir. Siteyi incelediğiniz zaman abone satışının dışında başka hizmetlerin de var olduğunu göreceksiniz.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  18.10.2022 13:16 1822 11 dk okuma süresi
  Youtube Abone Kazanma Yöntemleri
  Son Düzenleme:

  Youtube Abone Kazanma Yöntemleri

  Para kazanabilmenizi sağlayan en popüler sosyal medya platformlarının başında Youtube yer alıyor. Bu platformda para kazanabilmek için belli şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartların başında ilk olarak abone sayısı yer alır. Youtube üzerinden para kazanmak için kanalınıza yeterli sayıda kullanıcının abone olması gerekiyor. 

  Bunun için belirlenen sayı ise 1000'dir. 1000 kişilik abone sayısına ulaştığınızda ve diğer şartları da yerine getirdiğinizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu abone sayısına ulaşmak hiç de kolay değildir. Üstelik bu platforma yeni adım attıysanız, abone kazanma konusunda zorlanabilirsiniz. Fakat basit yöntemler sayesinde istenilen rakama ulaşabilmeniz mümkündür.

  Video Oluşturmadan Önce Plan Yapın

  Oluşturduğunuz videolar, Youtube'da ne kadar hızlı abone kazanacağınızı belirler. Eğer amacınız yüksek bir abone sayısına ulaşmak ise oluşturduğunuz videolara dikkat etmeniz gerekiyor. Videolarınızı paylaşmadan önce güzel bir plan yapın. Video içeriğine dikkat ederek yol alın. Kanalınıza uygun olmayan gönderileri kesinlikle paylaşmayın. 

  Planlı olmanız, abonelerin ilgisini çekecektir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar profesyonelce hareket etmeye çalışın. Gelişigüzel hazırlanan videolar hiçbir zaman ilgi çekmez. İçerikleriniz ne kadar kaliteli olursa abone kazanmanız o kadar kolay olur. Bundan dolayı her zaman planlı ilerlemeniz gerekir. Video oluşturma yapmadan önce plan yaparsanız, videolarınız daha kusursuz olur. Bu sayede Youtube ilgi çeken bir kanal olmayı başarabilirsiniz.

  Videolarınıza Güçlü Bir Giriş Yapın

  Youtube kanalınızda paylaştığınız videonun ilk 10-15 saniyesi çok önemlidir. Çünkü bu süre zarfında izleyicinin dikkatini çekebilmeniz önemlidir. Eğer güçlü bir giriş yapmazsanız, izleyiciler videonuzdan hemen sıkılır. Bu durumda abone kazanmak yerine abone kaybetmeye başlarsınız. İlk saniyelerde etkileme meydana gelirse kitle tutma oranınız yüksek olur. Videolarda nasıl bir giriş yapacağınız ise tamamen size kalmış bir durumdur. 

  Bu hususta sektörünüzle alakalı içerikleri tercih etmeniz gerekir. Videonun başlangıcı ne kadar ilgi çekici olursa devamı da o kadar ilgi çekici olur. Bu yöntemi uygulayan kullanıcılar, mutlaka olumlu etkilerini göreceklerdir. Bu konuda hata yapmamak için videolarınızı önceden gözden geçirmeniz önemlidir.

  Abone Satın Alın

  Doğal yöntemlerle uğraşmak istemeyenlerin işine yarayacak olan diğer bir yöntem ise abone satın almaktır. Bu hususta size yardım edebilecek çok fazla site vardır. Ancak her sitenin güvenilir olduğunu söylemek doğru olmaz. Bu nedenle abone satın almaya karar vermeden evvel site araştırması yapmanız gerekir. Youtube abone satın alabilmek için https://youtubemarket.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Youtube Market, abone satımı konusunda çok profesyonel bir sitedir. Aynı zamanda çok güvenilir bir hizmet sağlar. Kanal bilgilerinizi rahatlıkla paylaşabileceğiniz bir sitedir. Siteyi incelediğiniz zaman abone satışının dışında başka hizmetlerin de var olduğunu göreceksiniz. Youtube beğeni satın al sayfasını kullanarak videolarınıza beğeni satın alabilmeniz de mümkündür.

  Takipçilerinizle İlişki Kurun

  İnsanlar, kendileri ile ortak noktaları olan insanlara karşı daha ayrı bir sempati duyarlar. Bu sempati sonucunda o kişiyle irtibatta olmak isterler. Youtube kanalınızdaki abone sayısını arttırmak istiyorsanız, insanlarla ortak noktalarınızı iyi tespit etmeniz gerekir. Bu sayede diğer kullanıcılar sizi takip etmek isteyeceklerdir. Onların ilgisini çekmeyi başardığınız zaman bu avantajı kullanmalısınız. Takipçilerinizle ilişkinizi korumanız çok önemlidir. 

  İlişkiniz ne kadar kuvvetli olursa abone sayınız o kadar artışa geçer. Özellikle de ortak nokta konusunda dikkatli hareket etmelisiniz. Ortak düşüncelerde birleşmeniz, size birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Böylece kullanıcılar, düşüncelerine tercüman olan bir kanalı takip etmek için can atacaklardır.

  Yorumlardaki Sorulara Cevap Verin

  Youtube'da abone kazanabilmek için hedef kitlenizi iyi belirlemeniz gerekir. Bu hedef kitle üzerinden giderek abone sayınızda artış gerçekleştirebilirsiniz. Bu kitlenin ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduklarını tespit etmeniz gerekir. Onların sorunlarına cevap olacak içerikler paylaşmalısınız. Aynı zamanda yorum detayına da dikkat etmeniz gerekir. 

  Kullanıcıların size ilettikleri sorulara mutlaka bakın. Ve bu soruları mümkün olduğu kadar kısa süre içerisinde cevaplandırmaya çalışın. Hatta videonuzun başlığına yorumlara cevap vereceğinizi de eklerseniz, izleyicilerin daha fazla dikkatini çekmiş olursunuz. Bu tarz ince fikirler sayesinde abone sayınızı arttırmanız çok kolay olacaktır. Burada önemli olan husus, kitlenize doğru şekilde hitap edebilmenizdir.

  İzleyicilerden Abone Olmalarını İsteyin

  İzleyicilerden kanala abone olmalarını istemek hemen her kullanıcının denediği bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde insanlar videonuzu izledikten sonra kanalınıza abone olabilirler. Ancak bu yöntem her zaman işe yaramayabilir. Abone isteğinin yanı sıra beğeni ve yorum talebinde de bulunmalısınız. Bu isteklerinizin karşılık bulabilmesi tamamen size bağlıdır. Bundan dolayı izleyicilerinize kaliteli içerikler sunmanız gerekir. 

  Bu yöntemi denerken dikkat etmeniz gereken bir detay vardır. Abonelik istediğinizi videolarınızın sonuna eklemeniz daha doğru olur. Eğer izleyiciler videonuzu sonuna kadar izlerse zaten içeriğinizi beğenmiştir demektir. Bu da kanala kolaylıkla abone olmalarını sağlayacaktır.

  Videolarınızı Stratejik Olarak Editleyin

  Videolarınızın ilgi çekici olmaları insanların sizi yakından takip etmelerini sağlayacaktır. Bu nedenle stratejik bir editleme yapmanız gerekir. Videolarınızın çok uzun süreli olmaması gerekir. Özellikle de gereksiz detaylara yer vermediğiniz bir gönderi olması gerekmektedir. Sırf videonuz uzun süreli olsun diye gereksiz içerikler eklemeyin. Bu şekilde hareket ettiğiniz zaman izleyicilerin sizden uzaklaştıklarını fark edeceksiniz. 

  Çünkü insanların dikkat süreleri oldukça kısadır. Bundan dolayı her insan uzun süreli bir videoyu kolay kolay izleyemez. Videonuzu kanala yüklemeden önce gözden geçirmeniz ve mümkün olduğu kadar kısaltmanız gerekir. Bu tarz stratejik hareketlerde bulunmanız, size abone kazandıracaktır. İnsanlar, kısa ama faydalı videoları çok severler. Özellikle de uzun anlatımlı videolardan uzak durmanız gerekir.

  İzleyicilerinizin Dikkatini Görmelerini İstediğiniz Şeye Çekin

  Bunun için videolarınızda önemli bölümlere ses veya görsel efektler ekleyebilirsiniz. Ancak bu efektleri kullanırken dikkatli olun. Gereksiz kullanımlar yapmayın. Aynı zamanda doğru yerde doğru efekti kullandığınızdan emin olun.

  Kullanmış olduğunuz efekt izleyicinin dikkatini dağıtmamalıdır. Fakat bu esnada izleyicinin dikkatinden kaçmayan bir efekt olması da önemlidir. Her videonuzda efekt bulunmasın. Sadece vurgulamak istediğiniz bölümlerde efektlere yer vermeniz daha uygun ve daha dikkat çekici olur.

  Eğlenceli Olun

  Youtube eğlenceli bir platform olarak kabul edilir. Ancak eğlenceli olmak bazen hiç de kolay olmayabilir. Bu nedenle videolarınızı daha eğlenceli bir hale getirmenin yollarını arayın. Ancak bu yolları uygularken ana temanızın dışına çıkmamaya çalışın. 

  İçeriğinizin temasına uygun eğlenceli bölümler ekleyin. Bu bölümler sayesinde izleyicinin beğenisini toplayabilirsiniz. İzleyiciler genel olarak eğlenceli videoları severler. Bu sayede abone sayınızda artış yaşanması kaçınılmazdır. Fakat eğlenceli olayım derken fazla abartıya kaçmayın. İçeriklerinizdeki her detay kararında olmalıdır.

  Kullanıcılardan Geri Bildirim Alın

  Senaryo, içerik, video düzenlemeleri veya izleyicilerin beğenmediği bir konu hakkında geri bildirim almak, içeriğinizin kalitesini arttırır. Bu artış uzun vadede devam eder. Kullanıcılardan aldığınız bildirimleri mutlaka not edin. Daha sonraki videolarınızda bu bildirimleri dikkate alın. Kullanıcı geri bildirimlerini göz önünde bulundurmanız onlara değer verdiğinizi gösterir. Bu değer sayesinde abone sayınızı arttırabilirsiniz. 

  Bu yöntem, Youtube abone sayısını arttırmanın en garanti yollarından biridir. Bu nedenle hemen her kullanıcıda işe yarar. Size abone olmuş ve sizi izlemiş bir kişiyi dinlemeniz, işinize fazlasıyla yarayacaktır. Bu, Youtube abone sayısını arttırma konusunda size büyük bir güç sağlayacaktır. Söz konusu olan geri bildirimleri inceleyerek ilerde ne tür video içerikleri hazırlamanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

  Videonuzu Yayınladığınız Saate Dikkat Edin

  Videonuz yayınlandıktan sonra ilk 24-48 saat çok önemlidir. Bundan dolayı videonuzu yayınladığınız saate çok dikkat etmeniz gerekiyor. Abone kazanmak için doğru zamanda paylaşım yapmalısınız. Bunun için en iyi zaman ise hedef kitlenizin videonuzu hemen izleyebileceği zamandır. Bu zamanı öğrenmek için Youtube izlenme verilerinize bakmanız yeterlidir. 

  Bu veriler sayesinde verilerinizin en çok hangi zaman diliminde izlendiklerini anında tespit edebilirsiniz. Ve bu zaman dilimlerine uygun şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Video saatleri konusunda yanlış hareket etmeniz, izlenme sayınızda doğal olarak da abone sayınızda düşüş sağlar. Bundan dolayı izlenme verilerini her zaman dikkate almalısınız. Zamanı doğru belirlemek, ilk 24 saat içerisinde bile çok sayıda beğeni almanıza yol açar.

  İlgi Çekici Kapak Fotoğrafı Oluşturun

  İnsanlar, ilgi çekici buldukları kapak fotoğrafının içeriğini merak ederler. Bu nedenle videolarınıza ilgi çekici bir kapak yapmak zorundasınız. Videoya girmeden evvel bakılan kapak fotoğrafı, izleyicilerde merak uyandırmalıdır. Bu merak sayesinde abone sayınızı arttırabilmeniz mümkündür. Kapak fotoğrafı oluştururken şu detayları dikkate almanız gerekir:

  • Fotoğraf izleyiciyi harekete geçirmelidir.
  • Görüntü ya da yazı tercih edilmelidir.
  • Kapak fotoğrafı ile video içeriği tutarlı olmalıdır.

  Bu detayları dikkate alırsanız, mükemmel bir kapak fotoğrafı oluşturabilirsiniz. Oluşturulan kapak sayesinde abone sayınızın etkilendiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz.

  Merak Uyandıran Video Başlıkları Kullanın

  Youtube abone sayısını arttıran yöntemlerden bir diğeri de video başlığıdır. Başlık oluştururken anahtar bir kelime belirlemeniz gerekir. Bu kelime video içeriğinizle uyumlu olmalıdır. Bu hususta tıklama oranını arttıracak başlıklara yönelmeniz daha uygundur. Başlığınızda, videonuzda yer alan bilgilerin güncel olduğunu belirten bir tarih de olmalıdır. Bu tarz güncellikleri ön planda tutmanız, tıklanma sayınızda artış sağlar. Bu da doğal olarak abone sayınızı arttırır. Merak uyandıran video başlıkları kullanmanız sizi üst sıralara çıkarmaya yardımcı olacaktır.

  İzleyicilerinizden Öneriler İsteyin

  İzleyicilerden içerikle ilgili öneriler isteyebilirsiniz. Örneğin çekmiş olduğunuz videonun devamı için izleyicilerinizin fikrini alın. Onların talepleri doğrultusunda video çekimi yapmaya çalışın. Bunun için videolarınızın altında yer alan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Aboneleriniz bu durumda kendilerinin önemsendiğini düşünürler. Ve fikirlerini dile getirirler. Sizin bu ilginiz diğer kullanıcıların da dikkatini çeker. Böylece abone sayınız artmaya başlar. İzlenme sayınızda artışın olması abone sayınızı olumlu yönde etkiler.

  Sevdiğiniz Bir Alanda İçerik Üretin

  İzleyicinin sevdiği içerikleri üretirken sevdiğiniz bir alan olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ilgi alanınız olmayan ya da hakkında fikir sahibi olmadığınız bir konu hakkında video hazırlamanız hiç kolay olmaz. Üstelik bu işi yaparken çok fazla sıkılırsınız. Bu nedenle sevdiğiniz ve video hazırlamaktan hoşlandığınız bir alan tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede sıra dışı videolar oluşturabilirsiniz. Farkındalık yakaladığınız zaman abone sayınızda yükselme meydana gelecektir. Videolarınızı severek hazırladığınızı abonelerinize hissettirmeniz önemlidir. Bu sayede sizi severek takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

  Youtube 1000 Abone Olunca Ne Oluyor?

  Youtube kanalınız onaylandıktan sonra belli bir abone sayısına ulaşmanız gerekir. Belirlenen bu sayı ise 1000'dir. Bu abone sayısına ulaştıktan sonra Youtube'dan ödül almaya başlarsınız. Ancak abone sayınız yükseldikçe ödülünüz de yükselmeye başlar. Bu nedenle Youtube kanalı olan bir kullanıcı abone sayısını yükseltmenin yollarını arar. 

  Her ödül farklı boyutta olduğu için kendinizi geliştirmeniz ve büyümeniz gerekir. Daha fazla kazanç elde etmek içinse Youtube ile ortaklık kurmalısınız. Bunun için ayrı bir başvuruda bulunmanız gerekir. Youtube'dan ödül almak için 1000 abone şartını tamamlamanız gerekir. Aksi halde herhangi bir ödülden faydalanabilmeniz mümkün değildir. 1000 aboneye ulaşan her kanal ödül almaya hak kazanır. Fakat bu sayıyı elde etmek için biraz çaba sarf etmeniz gerekecektir.

  Youtube Abone Nasıl Yapılır?

  Youtube abone olabilmek için Youtube 'da oturum açmanız gerekiyor. Abone olmak için istediğiniz bir kanala girmeniz gerekir. O kanalda yer alan videoya girerek videonun alt kısmında yer alan ''Abone Ol'' seçeneğine basın. 

  Bu bağlantıya bastığınız zaman kanala abone olursunuz. Youtube abone olmak için sizden herhangi bir ücret almaz. Ayrıca dileyen herkes istediği kanala abone olabilir. Kanalda artan abone sayısı o kanalın sahibine ödül ve para kazandırmaktadır. Bundan dolayı abone sayısı çok önemli bir detaydır.

  Youtube 1000 Abone Ne Kadar Para Veriyor?

  Youtube son dönemlerde özellikle para kazanma amacı ile kullanılan bir platform haline gelmiştir. İçerik ve izlenme sayısına bağlı olarak alınan ücret değişir. Ancak genel olarak 3 ila 10 ABD Doları arasında bir kazanç elde edilebilir. Eğer günde 10.000 izlenme sağlanırsa 300 ABD Doları kazanılabilir. Eğer bu işi profesyonel bir şekilde yapmaya devam ederseniz 300 Doların üzerinde de kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken husus abone sayısı ve izlenme sayısıdır. Yüksek bir izlenme kaydedebilmek için abone sayınızı arttırmaktan başka çareniz yoktur.

  Nasıl Hızlı Abone Kasılır?

  Youtube'da hızlı bir şekilde abone kasmak için basit şeyler uygulamanız yeterlidir. Öncelikle haftada bir içerik paylaşımı yapmalısınız. Videolarınızın içerisine beğen ve abone ol animasyonlarını mutlaka eklemeniz gerekir. Abone sayısını arttırmak için çok fazla video paylaşmanızın bir anlamı yoktur. Videolarınız az da olsa kaliteli olsun. Bu şekilde daha hızlı yol kat etmiş olursunuz. Yorumlara her zaman açık olun. İnsanların sizi eleştirmelerine izin verin. Ayrıca yapılan her yoruma cevap vermeye gayret edin.

  1000 Abone Nasıl Yapılır?

  Youtube'da 1000 abone sayısına ulaşmak için çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerden yukarıda bahsedilmiştir. 1000 abone sayısına geldiğiniz zaman Youtube'un sizler için sunduğu ödüllere erişim sağlayabilirsiniz. Ancak abone sayınız 1000'den az ise bu ödüllerden mahrum olursunuz. Youtube'da 1000 abone yapabilmek için kaliteli ve ilgi çekici paylaşımlar yapmanız yeterlidir. Ayrıca bu platformu düzenli bir şekilde kullanmanız da önemlidir. Mevcut abonelerinizle sürekli irtibat halinde olmanız, kanalınıza daha fazla insan çekmenize yardımcı olacaktır.

  Youtube Neye Göre Para Verir?

  Youtube, reklamcılık geliri üzerinden para kazanmanızı sağlayacak bir platformdur. Bu reklamlar görüntülü veya yer paylaşımlı olabilirler. Reklamcılık dışında kanal üyelikleri ile de para kazanma şansınız vardır. Ayrıca 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartlarını yerine getirdiğiniz zaman da ödül almaya başlarsınız. Youtube, para kazanma konusunda önemli kolaylıklar sağlıyor. Eğer bu platformu başarılı bir şekilde kullanırsanız çok para kazanabilirsiniz.

  Youtube Abone Sayısı Neden Önemli?

  Abone sayısı, videolarınızı izlemek için kanalınızı takibe alan kişi sayısını ifade eder. Kanalda büyüme sağlayabilmeniz bu abone sayısına bağlıdır. Ne kadar fazla aboneniz olursa o derece yükselmeye başlarsınız. Bu da para kazanmanızı sağlar. Bundan dolayı Youtube abone sayısı önemli bir husus olarak kabul edilir. Youtube'da abone arttırma yöntemlerinden dilediğinizi deneyerek bu dünyada gelişme gösterebilirsiniz.

  Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Youtube, Reklam Engelleme Politikasını Genişletiyor: Şimdi de Hedef Mobil Uygulamalar!

  YouTube, reklam engelleyicilerle mücadeleyi mobil alana taşıdı. Buna göre üçüncü parti uygulama kullananlar, platformda video izlerken sorun yaşayabilir.

  EA Play Abonelik Fiyatlarına Zam Geldi: İşte Yeni EA Play Üyelik Ücretleri!

  Electronic Arts, EA Play ve EA Play Pro abonelik servislerinin ücretlerine zam yaptı! İşte Türkiye için güncellenen aylık ve yıllık EA Play ücretleri!

  Xbox Game Pass Ultimate Abonelerine 3 Ay Ücretsiz YouTube Premium!

  Microsoft, Game Pass Ultimate kullanıcılarına özel yeni bir promosyon duyurdu. Buna göre kullanıcılara 3 ay boyunca ücretsiz Youtube Premium hediye edilecek!

  Youtube TV, Çoklu Kanal İzleme Özelliğini Mobil Cihazlara Getiriyor: İşte Detaylar!

  Multiview ismiyle bilinen ve birden fazla kanalı aynı anda izleme imkanı sunan YouTube TV özelliği, mobil platformlara da geliyor.

  Youtube Abone Kazanma Yöntemleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et