R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Çin’de yüksek sıcaklıklardan dolayı yaşanan elektrik kesintileri yüzünden kapanan fabrikalar hem hammadde fiyatının artmasına hem de üretim zincirinin bozulmasına neden oldu.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.08.2022 17:58 1592 1 dk okuma süresi
  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!
  Son Düzenleme:

  Yüksek sıcaklıklar ekolojik dengeyi bozduğu gibi üretim hatlarını da etkilemeye başladı. Çin’in Sichuan eyaletinde bulunan fabrikalar aşırı sıcaklar ve elektriğin sürekli kesilmesinden dolayı 6 gün boyunca kapatılması kararı verildi. Bu kararla birlikte Tesla’nın pil tedarikçisi konumunda olan Contemporary Amperex Technology şirketi de kapanmaya gidiyor. 

  Intel ve Apple tedarikçisi olan Foxconn; Toyota, Texas Instruments, Volkswagen, Onsemi ve daha pek çok şirket elektrik kesintisinden dolayı üretime ara verecekler. 

  Hammadde fiyatları ve marka fiyatları artabilir

  Sıcaklıkların aşırı artması ile birlikte Çin’in Sichuan kenti aşırı fazla klima kullanımı elektrik şebekesinin aşırı yüklenmesine neden oluyor. Sadece hidroelektrik santraline bağımlı olan Sichuan bölgesi, bu sorunu düzeltebilmek için fabrikalara bir süreliğine operasyon durdurma emri verdi. 

  The Verge’nin haberine göre Sichuan kentindeki gölgede ölçülen sıcaklık değeri 40 santigrat derecelere ulaştığı söylenmekte. Bölge güneş panelleri, iletken piller ve pil teknoloji endüstrisi için önemli  bir yer. Güneş panelleri için gereken Polisilikon ve lityum gibi hammaddeler için zengin kaynaklara sahip olması ve üretimini sıcaklardan dolayı sağlayamadığından dolayı uzmanlar hammadde fiyatlarının da artacağını öngörüyor. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et