R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Çin’de yüksek sıcaklıklardan dolayı yaşanan elektrik kesintileri yüzünden kapanan fabrikalar hem hammadde fiyatının artmasına hem de üretim zincirinin bozulmasına neden oldu.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 19.08.2022 17:58 1285 1 dk okuma süresi
  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!
  Son Düzenleme:

  Yüksek sıcaklıklar ekolojik dengeyi bozduğu gibi üretim hatlarını da etkilemeye başladı. Çin’in Sichuan eyaletinde bulunan fabrikalar aşırı sıcaklar ve elektriğin sürekli kesilmesinden dolayı 6 gün boyunca kapatılması kararı verildi. Bu kararla birlikte Tesla’nın pil tedarikçisi konumunda olan Contemporary Amperex Technology şirketi de kapanmaya gidiyor. 

  Intel ve Apple tedarikçisi olan Foxconn; Toyota, Texas Instruments, Volkswagen, Onsemi ve daha pek çok şirket elektrik kesintisinden dolayı üretime ara verecekler. 

  Hammadde fiyatları ve marka fiyatları artabilir

  Sıcaklıkların aşırı artması ile birlikte Çin’in Sichuan kenti aşırı fazla klima kullanımı elektrik şebekesinin aşırı yüklenmesine neden oluyor. Sadece hidroelektrik santraline bağımlı olan Sichuan bölgesi, bu sorunu düzeltebilmek için fabrikalara bir süreliğine operasyon durdurma emri verdi. 

  The Verge’nin haberine göre Sichuan kentindeki gölgede ölçülen sıcaklık değeri 40 santigrat derecelere ulaştığı söylenmekte. Bölge güneş panelleri, iletken piller ve pil teknoloji endüstrisi için önemli  bir yer. Güneş panelleri için gereken Polisilikon ve lityum gibi hammaddeler için zengin kaynaklara sahip olması ve üretimini sıcaklardan dolayı sağlayamadığından dolayı uzmanlar hammadde fiyatlarının da artacağını öngörüyor. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bu Uygulamaları Derhal Silin! App Store ve Google Play’de Reklam Dolandırıcılığı!

  Google Play ve App Store'daki uygulamaların bazılarında dolandırıcılık saptandı. App Store'da 10, Google Play'de ise 75 dolandırıcı uygulama bulundu.

  Deadpool 3 Filminin Vizyon Tarihi Sürpriz Bir Şekilde Açıklandı! 'Wolverine' Karakterinin Filmde Yer Alacağı Yine Seyircilerle Paylaşıldı!

  Deadpool 3 filminin vizyon tarihi açıklandı. Buna göre Deadpool 3 filmi, 6 Eylül 2024 tarihinde vizyona giriyor. Filmde ayrıca Wolverine karakteri yer alacak.

  WhatsApp Bundan Sonra Android Tablet ve iPad'lerde Kullanılabilecek!

  Meta yeni güncelleme yaparak WhatsApp'ı Android tablet ve iPad'lere uygun hale getiriyor. Kullanıcılar artık kolaylıkla WhatsApp'ı SIM kartsız kullanacaklar.

  M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro Modellerinde Yeni Gelişme! Tanıtım Tarihi Çok Yakın!

  Apple'nin 7 Eylül'de tanıtması beklenen M2 Pro ve M2 Max yongalı yeni nesil 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte M2 Pro ve M2 Max tanıtım tarihi!

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et