R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Çin’de yüksek sıcaklıklardan dolayı yaşanan elektrik kesintileri yüzünden kapanan fabrikalar hem hammadde fiyatının artmasına hem de üretim zincirinin bozulmasına neden oldu.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.08.2022 17:58 1373 1 dk okuma süresi
  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!
  Son Düzenleme:

  Yüksek sıcaklıklar ekolojik dengeyi bozduğu gibi üretim hatlarını da etkilemeye başladı. Çin’in Sichuan eyaletinde bulunan fabrikalar aşırı sıcaklar ve elektriğin sürekli kesilmesinden dolayı 6 gün boyunca kapatılması kararı verildi. Bu kararla birlikte Tesla’nın pil tedarikçisi konumunda olan Contemporary Amperex Technology şirketi de kapanmaya gidiyor. 

  Intel ve Apple tedarikçisi olan Foxconn; Toyota, Texas Instruments, Volkswagen, Onsemi ve daha pek çok şirket elektrik kesintisinden dolayı üretime ara verecekler. 

  Hammadde fiyatları ve marka fiyatları artabilir

  Sıcaklıkların aşırı artması ile birlikte Çin’in Sichuan kenti aşırı fazla klima kullanımı elektrik şebekesinin aşırı yüklenmesine neden oluyor. Sadece hidroelektrik santraline bağımlı olan Sichuan bölgesi, bu sorunu düzeltebilmek için fabrikalara bir süreliğine operasyon durdurma emri verdi. 

  The Verge’nin haberine göre Sichuan kentindeki gölgede ölçülen sıcaklık değeri 40 santigrat derecelere ulaştığı söylenmekte. Bölge güneş panelleri, iletken piller ve pil teknoloji endüstrisi için önemli  bir yer. Güneş panelleri için gereken Polisilikon ve lityum gibi hammaddeler için zengin kaynaklara sahip olması ve üretimini sıcaklardan dolayı sağlayamadığından dolayı uzmanlar hammadde fiyatlarının da artacağını öngörüyor. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  2023 Şubat Land Rover Güncel Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Land Rover Türkiye güncel fiyat listesi belli oldu. Buna göre araçlar, güncellenen yeni fiyatlar üzerinden satışa çıktı!

  Türkiye Otomobil Piyasası Zirveye Ulaştı!

  2023 Ocak ayına ilişkin otomobil piyasası verilerini açıkladı. Ocak ayında otomobil piyasası 10 yıllık rekorunu kırdı. İşte 2023 Ocak otomotiv piyasası verileri!

  Xbox Game Pass 2023 Ocak ve Şubat Oyunları Belli Oldu!

  Ocak sonu ve Şubat başında Xbox Game Pass’te yer alacak yeni oyunlar belli oldu. Ayrıca platformdan kaldırılacak oyunlar da açıklandı!

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et