R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Çin’de yüksek sıcaklıklardan dolayı yaşanan elektrik kesintileri yüzünden kapanan fabrikalar hem hammadde fiyatının artmasına hem de üretim zincirinin bozulmasına neden oldu.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.08.2022 17:58 1619 1 dk okuma süresi
  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!
  Son Düzenleme:

  Yüksek sıcaklıklar ekolojik dengeyi bozduğu gibi üretim hatlarını da etkilemeye başladı. Çin’in Sichuan eyaletinde bulunan fabrikalar aşırı sıcaklar ve elektriğin sürekli kesilmesinden dolayı 6 gün boyunca kapatılması kararı verildi. Bu kararla birlikte Tesla’nın pil tedarikçisi konumunda olan Contemporary Amperex Technology şirketi de kapanmaya gidiyor. 

  Intel ve Apple tedarikçisi olan Foxconn; Toyota, Texas Instruments, Volkswagen, Onsemi ve daha pek çok şirket elektrik kesintisinden dolayı üretime ara verecekler. 

  Hammadde fiyatları ve marka fiyatları artabilir

  Sıcaklıkların aşırı artması ile birlikte Çin’in Sichuan kenti aşırı fazla klima kullanımı elektrik şebekesinin aşırı yüklenmesine neden oluyor. Sadece hidroelektrik santraline bağımlı olan Sichuan bölgesi, bu sorunu düzeltebilmek için fabrikalara bir süreliğine operasyon durdurma emri verdi. 

  The Verge’nin haberine göre Sichuan kentindeki gölgede ölçülen sıcaklık değeri 40 santigrat derecelere ulaştığı söylenmekte. Bölge güneş panelleri, iletken piller ve pil teknoloji endüstrisi için önemli  bir yer. Güneş panelleri için gereken Polisilikon ve lityum gibi hammaddeler için zengin kaynaklara sahip olması ve üretimini sıcaklardan dolayı sağlayamadığından dolayı uzmanlar hammadde fiyatlarının da artacağını öngörüyor. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  Apple Watch Series 10, Tasarım ve Özellikleri ile Merak Uyandırıyor!

  Apple Watch Series 10, daha ince kasa ve daha büyük ekran ile geliyor. Ünlü analist Kuo'ya göre yeni model Eylül ayında iPhone 16 serisiyle tanıtılabilir.

  Yüksek sıcaklıklar Tesla ve Intel’in üretimini sekteye uğrattı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et