R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rabbit R1 Ön Siparişlerde Rekor Kırdı: AI Cep Asistanı Geliyor!

  Rabbit AI'nin geliştirdiği Rabbit R1, piyasaya çıktığı ilk gün içerisinde tükenecek kadar büyük bir talep gördü. Bu cihaz, özellikle gelişmiş üretken yapay zeka yetenekleriyle ön plana çıkıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  13.01.2024 17:34 2183 2 dk okuma süresi
  Rabbit R1 Ön Siparişlerde Rekor Kırdı: AI Cep Asistanı Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Yapay zeka teknolojisindeki hızlı gelişmelerle birlikte Rabbit R1 AI tabanlı cep asistanı, kullanıcıların beklentilerini aşarak piyasada yeni bir rekora imza attı. Özellikle 20.000 adetlik ön sipariş rakamıyla dikkatleri üzerine çeken bu cihaz, AI yetenekleri ve uygun fiyatıyla öne çıkıyor.

  Rabbit R1: AI Teknolojisinde Yeni Bir Sayfa

  ChatGPT'nin ardından yapay zeka tabanlı ürünlerin popülerliği artarken Rabbit AI tarafından geliştirilen Rabbit R1, CES 2024'te sergilenmesiyle hızlı bir talep gördü. İlk gününde 10.000 adetlik satışa ulaşan cihaz, ikinci partide de benzer bir başarı gösterdi. 199 dolarlık fiyat etiketi ile rakibi olan 699 dolarlık Humanı AI PIN'a kıyasla çok daha erişilebilir bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

  Rabbit R1'in Sunduğu Özellikler

  Normal bir akıllı telefonun yarısı büyüklüğünde olan Rabbit R1, kompakt tasarımı ile dikkat çekiyor. Kırmızı-turuncu bir kasa içinde yer alan cihaz, MediaTek Helio P35 yonga setinden güç alıyor. Bu güçlü donanım 4GB RAM, 128GB depolama alanı ve 2,88 inçlik dokunmatik ekranla destekleniyor. Wi-Fi, entegre kamera, mikrofon, hoparlör ve isteğe bağlı SIM kart yuvası gibi özelliklerle donatılmış olan Rabbit R1, kullanıcılara geniş bir kullanım alanı sunuyor.

  Rabbit R1, sadece doğal dil tanıma yeteneğiyle sınırlı kalmıyor. ChatGPT gibi yapay zeka hizmetlerine ve üçüncü taraf uygulama/API'lere bağlanabilen ‘Büyük Eylem Modeli’ (LAM) kullanıyor. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar, tek bir tuşla navigasyon, yemek tarifleri, mesajlar, evdeki akıllı cihazlar ve görsel oluşturma gibi birçok işlevi kolayca gerçekleştirebiliyorlar. Rabbit R1'in kullanım alanını genişleten Rabbit OS, yeni hizmetler ve uygulamalar eklendikçe daha da zenginleşiyor.

  Rabbit R1'in bahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. Ancak cihazın Türkiye pazarına girip girmeyeceği henüz belirsiz. Bu yenilikçi AI cep asistanının Türkiye'de de benzer bir ilgi görmesi muhtemel görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Yurt Dışı Çıkış Harcına Dev Zam Geliyor!

  Yurt dışı çıkış harcı 2022'de üç kat artarak 150 TL olmuştu, yeni vergi paketiyle 1750 TL'ye kadar yükselebilir. Bu artış, vatandaşların seyahat bütçesini zorlayacak.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Rabbit R1 Ön Siparişlerde Rekor Kırdı: AI Cep Asistanı Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et