R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Yapay zeka teknolojisiyle yatırımcılara yeni ve başarılı yatırım deneyim ve çözümleri sunan fintech platformu Tifin’e dev yatırım geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  13.05.2022 12:28 2834 2 dk okuma süresi
  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!
  Son Düzenleme:

  Fintech platformu Tifin, gerçekleştirilen yeni yatırım turuna katıldı. Yatırım turunda tam 109 Milyon Dolarlık bir yatırım alan Tifin’in şirket değerlemesi de 842 Milyon Dolar gibi bir seviyeye ulaşarak, 1 Milyar Dolar’a bir adım daha yaklaştı.

  Yatırım dünyasının popüler platformu Tifin, yatırımcılara kişiselleştirilmiş ve yüksek başarı yüzdesine sahip yatırım deneyimleri sunuyor. Yatırımcılara bunu sunabilmek içinde yatırım zekası, veri bilimi ve teknolojiyi aktif şekilde kullanan yapay zeka destekli bir Fintech hizmeti sunuyor. 

  Tifin, yatırımcılara varlık yönetimi alanında daha bireysel çalışmaları ve yanı sıra yatırım yöneticilerine yönelik dijital dağıtım konusunda yapay zeka teknolojisinden aktif şekilde faydalanıyor. Maigi’nin de yer aldığı devasa bir yatırım ekosistemi ile günümüz yatırım dünyasına yön veriyor.

  Tifin Platformu Tarihi

  Tifin Platformu

  Dünyanın en büyük yatırım ekosistemini, yapay zeka destekli olarak sunan Fintech platformu Tifin, 2018 yılında kuruldu. Wharton’da profesörlükte yapmış olan girişimci Dr.Vinay Nait tarafından kurulmuştur. Platformun kuruluş amacı, yatırım dünyasında sıklıkla yaşanan kargaşa ve tartışmaları yok etmek, yatırımların sağlıklı bir şekilde yönlendirilebilmesine yardımcı olmaktır.

  2021’in Ekim ayında 150’yi aşkın personeliyle faaliyet gösteren platform aradan geçen yaklaşık 8 aylık süre sonucunda personel sayısını 300’e çıkartmayı başardı. Platformun kurucusu Nair, platformun şu anda 3.000’i aşkın mali danışmanın yer aldığı ağı sayesinde dünya üzerinde 3-5 milyon gibi bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı başardığını belirtiyor.

  109 Milyon Dolar gibi aldığı yeni dev yatırım bütçesi ile birlikte Tifin, Magnifi’deki arama motoru başta olmak üzere pek çok alanda yatırımlar yapmayı hedefliyor. Böylelikle uluslararası yatırım alanında pazarını büyütecek.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S25 Serisinden İlk Bilgiler Geldi: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos 2500 işlemciyle güçlendirilecek. Yeni strateji, teknoloji dünyasında önemli değişikliklere işaret ediyor.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  Oppo, Yapay Zekalı Air Glass 3'ü Duyurdu: Görünüşüyle Normal, Teknolojisiyle Olağanüstü!

  Oppo'nun Air Glass 3'ü, günlük yaşamda kullanım kolaylığı sunan, sesli asistanı ve yapay zekası ile dikkat çeken akıllı gözlükler arasında yer alıyor.

  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et