R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Yapay zeka teknolojisiyle yatırımcılara yeni ve başarılı yatırım deneyim ve çözümleri sunan fintech platformu Tifin’e dev yatırım geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 13.05.2022 12:28 1249 2 dk okuma süresi
  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!
  Son Düzenleme:

  Fintech platformu Tifin, gerçekleştirilen yeni yatırım turuna katıldı. Yatırım turunda tam 109 Milyon Dolarlık bir yatırım alan Tifin’in şirket değerlemesi de 842 Milyon Dolar gibi bir seviyeye ulaşarak, 1 Milyar Dolar’a bir adım daha yaklaştı.

  Yatırım dünyasının popüler platformu Tifin, yatırımcılara kişiselleştirilmiş ve yüksek başarı yüzdesine sahip yatırım deneyimleri sunuyor. Yatırımcılara bunu sunabilmek içinde yatırım zekası, veri bilimi ve teknolojiyi aktif şekilde kullanan yapay zeka destekli bir Fintech hizmeti sunuyor. 

  Tifin, yatırımcılara varlık yönetimi alanında daha bireysel çalışmaları ve yanı sıra yatırım yöneticilerine yönelik dijital dağıtım konusunda yapay zeka teknolojisinden aktif şekilde faydalanıyor. Maigi’nin de yer aldığı devasa bir yatırım ekosistemi ile günümüz yatırım dünyasına yön veriyor.

  Tifin Platformu Tarihi

  Tifin Platformu

  Dünyanın en büyük yatırım ekosistemini, yapay zeka destekli olarak sunan Fintech platformu Tifin, 2018 yılında kuruldu. Wharton’da profesörlükte yapmış olan girişimci Dr.Vinay Nait tarafından kurulmuştur. Platformun kuruluş amacı, yatırım dünyasında sıklıkla yaşanan kargaşa ve tartışmaları yok etmek, yatırımların sağlıklı bir şekilde yönlendirilebilmesine yardımcı olmaktır.

  2021’in Ekim ayında 150’yi aşkın personeliyle faaliyet gösteren platform aradan geçen yaklaşık 8 aylık süre sonucunda personel sayısını 300’e çıkartmayı başardı. Platformun kurucusu Nair, platformun şu anda 3.000’i aşkın mali danışmanın yer aldığı ağı sayesinde dünya üzerinde 3-5 milyon gibi bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı başardığını belirtiyor.

  109 Milyon Dolar gibi aldığı yeni dev yatırım bütçesi ile birlikte Tifin, Magnifi’deki arama motoru başta olmak üzere pek çok alanda yatırımlar yapmayı hedefliyor. Böylelikle uluslararası yatırım alanında pazarını büyütecek.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla, Gigafactory’de 1 Milyon Üretim Sınırını Geçti!

  Tesla, Pandemi yasakları ve uluslararası ekonomik savaşlarıyla boğuştuğu Çin Gigafactory'de başarılı oldu. Şirket çok fazla sıkıntıyla mücadele ettiği fabrikasında 1 Milyon üretim yaptığını açıkladı.

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Netflix’e Milyon Dolarlık Tazminat Şoku!

  Netflix, yayınladığı 216 filmindeki senaristlerin ödemelerine ilişkin tutumundan dolayı 42 Milyon Dolar tazminat ödeyecek. İşte detaylar!

  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et