R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Yapay zeka teknolojisiyle yatırımcılara yeni ve başarılı yatırım deneyim ve çözümleri sunan fintech platformu Tifin’e dev yatırım geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  13.05.2022 12:28 2864 2 dk okuma süresi
  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!
  Son Düzenleme:

  Fintech platformu Tifin, gerçekleştirilen yeni yatırım turuna katıldı. Yatırım turunda tam 109 Milyon Dolarlık bir yatırım alan Tifin’in şirket değerlemesi de 842 Milyon Dolar gibi bir seviyeye ulaşarak, 1 Milyar Dolar’a bir adım daha yaklaştı.

  Yatırım dünyasının popüler platformu Tifin, yatırımcılara kişiselleştirilmiş ve yüksek başarı yüzdesine sahip yatırım deneyimleri sunuyor. Yatırımcılara bunu sunabilmek içinde yatırım zekası, veri bilimi ve teknolojiyi aktif şekilde kullanan yapay zeka destekli bir Fintech hizmeti sunuyor. 

  Tifin, yatırımcılara varlık yönetimi alanında daha bireysel çalışmaları ve yanı sıra yatırım yöneticilerine yönelik dijital dağıtım konusunda yapay zeka teknolojisinden aktif şekilde faydalanıyor. Maigi’nin de yer aldığı devasa bir yatırım ekosistemi ile günümüz yatırım dünyasına yön veriyor.

  Tifin Platformu Tarihi

  Tifin Platformu

  Dünyanın en büyük yatırım ekosistemini, yapay zeka destekli olarak sunan Fintech platformu Tifin, 2018 yılında kuruldu. Wharton’da profesörlükte yapmış olan girişimci Dr.Vinay Nait tarafından kurulmuştur. Platformun kuruluş amacı, yatırım dünyasında sıklıkla yaşanan kargaşa ve tartışmaları yok etmek, yatırımların sağlıklı bir şekilde yönlendirilebilmesine yardımcı olmaktır.

  2021’in Ekim ayında 150’yi aşkın personeliyle faaliyet gösteren platform aradan geçen yaklaşık 8 aylık süre sonucunda personel sayısını 300’e çıkartmayı başardı. Platformun kurucusu Nair, platformun şu anda 3.000’i aşkın mali danışmanın yer aldığı ağı sayesinde dünya üzerinde 3-5 milyon gibi bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı başardığını belirtiyor.

  109 Milyon Dolar gibi aldığı yeni dev yatırım bütçesi ile birlikte Tifin, Magnifi’deki arama motoru başta olmak üzere pek çok alanda yatırımlar yapmayı hedefliyor. Böylelikle uluslararası yatırım alanında pazarını büyütecek.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Yapay Zeka Platformu İlk Yatırımını Aldı! Fintech Platformu Tifin’a 109 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et