R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT-3.5 Turbo'ya İnce Ayar Güncellemesi Geldi: Peki Hangi Özellikler Değişti?

  OpenAI, GPT-3.5 Turbo'nun özelleştirilmesine olanak tanıyarak ince ayar kapasitesini devreye soktu. Bu sayede yazılım geliştiriciler, GPT-3.5 Turbo'yu kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirebilmek adına kendi veri setlerini ekleyebilecekler.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  23.08.2023 16:53 1864 2 dk okuma süresi
  ChatGPT-3.5 Turbo'ya İnce Ayar Güncellemesi Geldi: Peki Hangi Özellikler Değişti?
  Son Düzenleme:

  OpenAI, metin üretimi konusunda oldukça popüler bir yapay zeka modeli olan ChatGPT-3.5 Turbo üzerinde özel veri ekleme kapasitesini geliştirdi. 

  Bu sayede bu modelin güvenilirliği artırılırken, belirli davranışlar da mükemmelleştirilebiliyor. Şirket, bu ince ayarlarla sohbet robotunu daha özelleştirilmiş ve işlevsel kılma imkanına sahip.

  Performansta Yükseliş Olacak!

  OpenAI, ChatGPT-3.5'in ince ayarlanmış sürümlerinin, GPT-4 gibi devasa modellerle eşleşebileceğini ve bazı özel görevlerde daha üstün performans sergileyebileceğini belirtiyor. Şirketin bu konudaki iddiası, ChatGPT'nin kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

  Geliştiriciler için Özelleştirme İmkanı

  ChatGPT-3.5 Turbo piyasaya sürüldüğünden bu yana geliştiricilerin ve işletmelerin bu modeli özelleştirerek kullanıcılarına farklı deneyimler sunma isteği artıyor. Geliştiriciler için sunulan bu yeni özellikler, daha etkili sonuçlar alabilmeleri için önemli bir fırsat yaratıyor. OpenAI API aracılığıyla şirketler modelin dili, yanıtları ve çıktı tonunu belirleyebiliyorlar. Bu da ChatGPT-3.5 Turbo'nun belirli marka veya seslere daha uyumlu hale gelmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, OpenAI'ın bu yıl sonunda piyasaya sürmeyi planladığı GPT-4 modeli de benzer özelliklere sahip olacak.

  Bu ayarın bir diğer avantajı da API istemlerini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmektir. Bu sayede kullanıcılar, metin istemlerini kısaltabilirler. İlk test sonuçlarına göre ince ayarlı talimatlarla hazırlanan GPT-3.5 modeli, yüzde 90 daha kısa istemlerle çalışabiliyor. Son olarak OpenAI, bu ince ayar sürecinin güvenlik özelliklerini korumaya büyük önem veriyor. Bu kapsamda ince ayar eğitim verileri, OpenAI'nin Moderasyon API'si aracılığıyla kontrol ediliyor ve olası güvenlik riskleri ise minimuma indiriliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  ChatGPT-3.5 Turbo'ya İnce Ayar Güncellemesi Geldi: Peki Hangi Özellikler Değişti?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et