R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Spam Yorumlar Konusunda Yeni Adım Atıyor!

  YouTube spam yorumlar ile alakalı yeni bir karar aldı. Atılan adım ile beraber YouTube yorumları, daha güzel görünmeye başlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.12.2022 16:30 3188 2 dk okuma süresi
  YouTube Spam Yorumlar Konusunda Yeni Adım Atıyor!
  Son Düzenleme:

  YouTube, 2005 yılının Şubat ayında kuruldu ve Nisan ayında halka açıldı. Kurulduğu dönemden bu yana pek çok gelişme yaşadı. Zaman zaman eleştirilerin odağı haline gelen platform, bu sefer yorumlarla gündemde. Bazı yorumlar, nefret söylemi veya reklam amaçlı olabiliyor. Bu gibi durumlar sebebiyle içerik oluşturucuları, YouTube’a tepki gösteriyor. Yaşanan bu olayların ardından firma, aldığı yeni kararları paylaştı.

  YouTube spam yorumlar için yeni algoritma geliştiriyor

  Video izleme platformu YouTube, spam yorumlar için yeni kararlar aldı. Spam yorumlar, hakaret içerikli veya reklam amaçlı olabiliyor. Bunun yanı sıra gereksiz yorumlara da yer verilebiliyor. Bu gibi durumlar için 2023 yılından itibaren yeni adımlar atılacak. YouTube, şimdiden bununla ilgili çalışmaların başladığını dile getirdi.

  Yapılan yeniliklerden birisi yorum yapmanın geçici olarak engellenmesi. Bir YouTube kullanıcısı, eğer spam yorum yaparsa bildirim alacak. Bu bildirimde yaptığı zararlı yorumlara karşı uyarılacak. Eğer uyarıya rağmen spam yorumlara devam ederse bu sefer kendisine ceza verilecek. Uygulanacak olan ceza ise 24 saat boyunca yorum yapamama. Firma, bu şekilde kötü niyetli yorumların azalacağını düşünüyor.

  Uygulanacak bu adımın ne kadar işe yarayacağı henüz bilinmiyor. YouTube ekibi, bu çalışmanın başarılı olmasını temenni ediyor. Bunun yanı sıra şu ana kadar yapılan testler başarılı sonuç verdi. Bazı kullanıcılarda uygulanan bu yasak, zararlı yorumları önemli ölçüde azalttı.

  Yeni geliştirilen özelliğin şimdilik İngilizce dilinde geçerli olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeniliğin diğer diller için ne zaman geleceği hakkında henüz net bilgi sağlanmadı.

  YouTube yapay zekaya daha fazla ağırlık verecek

  Yapay zeka, YouTube’un kullanmış olduğu bir sistem. Buna rağmen bazen bazı yorumlar algoritmadan kaçmayı başarıyor. Bu gibi durumlar için firma, yapay zekanın daha çok gelişeceğini duyurdu. Yani atılan yorumlarda yapay zeka destekli analiz yapılacak. Buna göre yorumun zararlı olup olmadığı tespit edilecek.

  YouTube spam yorumlar, yalnızca video değil canlı yayınlar için de büyük sorun. Canlı yayın açan yayıncılar için de bir özellik üzerinde duruluyor. Geliştirilmesi planlanan yapay zeka, canlı yayındaki yorumları inceleyerek analiz yapacak. Yapılan analize göre yorumun kötü amaçlı olup olmadığı tespit edilecek. Eğer yorum kötü amaçlı ise kaldırılacak. Özetle videoların yanı sıra canlı yayınlar için de böyle bir özellik planlanmakta.

  YouTube, bir diğer açıklamasında 2022 yılının ilk 6 ayında engellenen yorumları yayınladı. Buna göre firma, ilk yarıda 1.1 milyar spam yorumu kaldırmış oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  YouTube Spam Yorumlar Konusunda Yeni Adım Atıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et