R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Fragman Geldi: Stan Lee Belgeseli Resmen Tanıtıldı!

  Disney, Marvel’e büyük katkıları bulunan Stan Lee belgeseli fragmanını yayınladı. Paylaşılan fragmanda Stan Lee ile ilgili sahnelere yer verildi.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  31.12.2022 23:21 430 3 dk okuma süresi
  Fragman Geldi: Stan Lee Belgeseli Resmen Tanıtıldı!
  Son Düzenleme:

  Stan Lee, Disney’e birçok katkı sunan popüler bir isim. Kendisi 2018 yılının 12 Kasım’ında hayata gözlerini yumdu. Disney+, Stan Lee’nin 100. yaşında bir fragman paylaştı. Stan Lee, 28 Aralık 1922’de doğdu. Bundan dolayı bir tanıtıma yer verildi. Paylaşılan belgeselde Stan Lee ile ilgili çeşitli sahneler gösterildi.

  Stan Lee belgeseli duyuruldu

  Marvel kahramanlarına önemli katkılar sunan Stan Lee için belgesel hazırlığı yapılıyor. Disney, 28 Aralık 2022 tarihinde yani Lee’nin 100. yaşında bir fragman paylaştı. Bu belgeselde Stan Lee’nin hayatı ve kariyerinden bahsediliyor.

  Stan Lee fragmanının başında Lee’nin yakından bir görünümü gösteriliyor. İlerleyen sahnelerde ise kendisinin bulunduğu çeşitli sahneler mevcut. Örneğin bir sahnede kaybolan bir arabaya yer verilmiş. Fragmanın sonunda ise Stan Lee’nin karikatürize hali gösteriliyor.

  Fragmanın paylaşılmasıyla beraber belgeselin çıkış tarihi de merak edilmekte. Belgeselin ne zaman çıkacağı ile ilgili kesin bir bilgi yer almıyor. Bunun yerine yapımın 2023’te geleceği açıklanıyor.

  Stan Lee kimdir?

  Amerikali çizgi roman yazarı Stan Lee, 28 Aralık 1922 tarihinde dünyaya geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde doğdu. Yahudi kökenli isim, 1947 yılında Joan Boocock ile evlendi. Lee, çizgi roman işine ilk kez okulu bıraktıktan sonra girdi. Timely’de çalışmaya başlayan Stan Lee, ilk olarak 1942’de Kaptan Amerika’yı üretti. Timely, bir süre sonra Marvel Comics olarak tanınmaya başladı.

  Stan Lee belgeseli ile adından tekrar söz ettirecek isim, çeşitli hikayeler yazdı. Bunlar arasında Fantastik Dörtlü, Hulk ve Örümcek Adam gibi yapımlar yer alıyor. Ünlü isim, ürettiği hikayelerin yanı sıra çeşitli filmlerde de rol aldı. Bu filmler arasında aşağıdakileri sıralayabiliriz:

  • X-Men
  • Örümcek Adam
  • Iron Man
  • Thor
  • Deadpool
  • Galaksinin Koruyucuları 2
  • Doctor Strange

  Lee, bu gibi daha pek çok filmde ve televizyon dizisinde yer aldı. 12 Kasım 2018’de ABD’nin Los Angeles şehrinde hayatını kaybetti.

  Stan Lee hakkında ilginç bilgiler

  Stan Lee hakkında pek çok ilginç bilgi yer alıyor. Bunlardan en ilgi çekici 5 tanesini açıklamak isteriz. Stan Lee, asıl kariyerine başlamadan önce vefat ilanları yazıyordu. Bu işin iç karartıcı olduğunu anlayan Lee, sonrasında işi bırakma kararı aldı.

  Kendisiyle ilgili bilinmesi gereken bir diğer bilgi ismini değiştirmesi. Kendisinin orijinal ismi aslında Stanley Martin Lieber. Çizgi roman işine başlarken yazarlık adını Stan Lee olarak değiştirdi. Amacı itibarının düşmemesiydi. Bu ismi beğenene Lee, asıl ismini bu şekilde değiştirme kararı aldı.

  Stan Lee belgeseli ile beraber kendisinden daha fazla şey öğreneceğiz. Buna rağmen şimdiden kendisi hakkında pek çok şey bilinmekte. Bunlardan birisi yaptığı ilginç anlaşma. Kendisi, hikayesini yazmış olduğu her Marvel filminde yer aldı. Bunun sebebi, Marvel ile yapılan anlaşmaydı. Anlaşmaya göre ömür boyu kendisinin geliştirdiği her hikaye için filmde rol alacaktı. Stan Lee’nin üretmiş olduğu yapımların filmlerinde kendisi ile karşılaşmak mümkün. Bunlar hem kısa süreli hem de uzun süreli olabiliyor.

  Stan Lee ile ilgili karşımıza çıkan diğer ilginç bilgi Iron Man hakkında. Lee, aslında Iron Man karakterini kimse sevmesin diye tasarlamış. Iron Man, kısa sürede benimsenerek pek çok kişi tarafından sevilen karakter olmuş.

  Kendisi hakkında öne çıkan bir diğer bilgi, Marvel’e ortak olmaması. Aslına bakarsak Stan Lee’nin Marvel üzerinde büyük bir emeği var. Şirket için pek çok hikayeyi oluşturdu. Buna rağmen şirkete ortak olmadı. Bunun yanı sıra firmanın hisselerine de sahip olmadı. Tabii kendisi, yaptığı çalışmaların karşılığını maddi ve manevi olarak aldı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Resmî Açıklama Geldi: WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Artık Bozulmayacak!

  WhatsApp fotoğraf kalitesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre artık fotoğraflar, sıkıştırılmadan orijinal bir şekilde gönderilebilecek.

  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!

  Siri ile GPT-3 birleşti. Bir yazılımcı, yaptığı çalışmada bu iki platformu bir araya getirerek internette demo olarak yayınladı.

  Resmi Açıklama Geldi: Netflix Türkiye Abonelik Fiyatları Güncellendi!

  Netflix, abonelik fiyatlarına yine zam yaptı. Buna göre en düşük abonelik ücreti 63,99 TL olurken, en yüksek abonelik ücreti 130,99 TL oldu!

  Microsoft Edge Güncellemesi Geldi: İşte Yenilikler ve Özellikler

  Microsoft Edge 109 güncellemesi ile beraber pek çok yeniliğe sahip oldu. Bu yeniliklerden birisi metin tahmin özelliği olarak açıklandı.

  Fragman Geldi: Stan Lee Belgeseli Resmen Tanıtıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et