R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung'dan Devrim Niteliğinde Bir İlk: Dünyanın İlk Şeffaf MicroLED Ekranı!

  CES 2024'te Samsung, dünyada ilk kez şeffaf MicroLED ekranını tanıttı. Fakat bu yenilikçi ekranların ne zaman ve hangi fiyat aralığında son kullanıcılarla buluşacağı henüz netlik kazanmadı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.01.2024 17:13 1666 2 dk okuma süresi
  Samsung'dan Devrim Niteliğinde Bir İlk: Dünyanın İlk Şeffaf MicroLED Ekranı!
  Son Düzenleme:

  Dünya teknoloji sahnesindeki en önemli etkinliklerden biri olan CES 2024'te Samsung, şeffaf MicroLED ekranını tanıttı. Bu gelişme, ekran teknolojisinde bir devrim olarak kabul ediliyor. Samsung, dünyanın ilk şeffaf MicroLED ekranını sergileyerek teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açtı. Ancak bu inovatif ürünün maliyeti ve perakende cihazlara ne zaman gireceği henüz belirsiz.

  Dünyanın İlk Şeffaf MicroLED Ekranı Geldi: Farklı Tasarımlar ve Yüksek Teknoloji

  Samsung, bu yenilikçi ekranı sadece bir modelle sınırlı tutmayıp üç farklı şeffaf mikroLED ekran tasarımı sunuyor. Bu ekranlardan ikisi, arkasındaki nesneleri gösteren renkli camla dikkat çekerken, diğeri ise normal cam kadar şeffaflık sunuyor ve çerçevesiz tasarımıyla göz kamaştırıyor. Bu ekranlar, içeriğin adeta havada süzülüyormuş gibi bir deneyim sunmasıyla dikkat çekiyor.

  Samsung'un şeffaf microLED ekranları, sadece 1 cm kalınlığında ve bağımsız bir yapıya sahip. Şirket, ekranlarda kullanılan yüksek piksel yoğunluğunun, daha keskin ve net görüntüler sağladığını vurguluyor. Bu teknoloji, görüntüleme deneyimini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

  Samsung, şeffaf MicroLED ekranlarının, şeffaf OLED panellerine kıyasla daha yüksek parlaklığa ve ortam ışığından daha az etkilenme özelliğine sahip olduğunu belirtiyor. Ancak, şirketin mevcut şeffaf olmayan MicroLED TV'lerinin yüksek fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, şeffaf modellerin de yüksek fiyat etiketleri ile piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

  Bu yenilikçi teknolojinin tüketici pazarında daha uygun fiyatlarla bulunabilmesi için bir süre beklenmesi gerekecek. Ancak Samsung, şeffaf MicroLED ekranlarının sunacağı olağanüstü görsel deneyimle, geleceğin ekran teknolojisini bugünden yaşatıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Samsung Galaxy Z Fold 6 İlk Defa Görüntülendi: İşte Yeni Tasarımı!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın canlı görüntüleri ortaya çıktı. Yeni tasarımı, daha kompakt yapısı ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Samsung'dan Devrim Niteliğinde Bir İlk: Dünyanın İlk Şeffaf MicroLED Ekranı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et