R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  M2 Mocbook Pro Pilde Çalışma Süresiyle Kendi Rekorunu Kıracak!

  Apple bir süredir batarya ve pil sorunlarını çözmek için çalışırken yeni bir müjde verildi. M2 işlemcili Macbook Pro modellerinde pilde çalışma süresinin bir günü bulduğu iddia edildi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  29.06.2022 21:30 1367 2 dk okuma süresi
  M2 Mocbook Pro Pilde Çalışma Süresiyle Kendi Rekorunu Kıracak!
  Son Düzenleme:

  Apple teknoloji dünyasında yapmış olduğu çalışmalarla göz doldurmaya devam ediyor. Her geçen gün çalışmalarına bir yenisini eklerken, geliştirdiği modellerine eklemiş olduğu özelliklerle birlikte kullanıcılardan tam not almayı hedefliyor. Özellikle son zamanlarda Apple hakkında kullanıcıların yapmış oldukları şikayetlerin başında batarya ve pil sorunlarının geldiği öğrenildi. 

  Ürünlerin pil ve batarya sağlığında birtakım eksikliklerin olduğu ifade ediliyordu. Sık sık elen şikayetleri göz ardı etmek istemeyen Apple harekete geçti ve bu süreç içerisinde sorunu çözmek için harekete geçti. Yeni dönemde şirketin pil ve batarya sağlığı üzerinde çalışmalar yaptığı görüldü. 

  M2 Macbook Pro Pilde Çalışma Süresiyle Kullanıcıları Şaşırttı

  Geçtiğimiz günlere düzenlenen yeni bir teknoloji etkinliği sırasında M2 işlemcisinin tanıtımı da yapıldı. Uzun zamandır merakla beklenen işlemcinin özellikleri tanıtım sırasında tam anlaşılamadı. Bunun ardından daha önce M2 işlemcisi hakkında ortaya atılan bilgilere göre yüksek pil ve batarya gücünün hakim olacağı ve performansın bu doğrultuda şekilleneceği düşünülüyordu. Henüz tanıtım sırasında konu tam olarak anlaşılamamış olsa dahi konu hakkında yapılan testler yüzleri gülümsetmeyi başardı. 

  M2 Macbook Pro Pilde Bir Gün Aralıksız Çalışıyor!

  M2 işlemcisi ile birlikte pil ömründe ve batarya kapasitesinde ciddi bir iyileştirmenin yapıldığı tespit edildi. Pilde çalıştırıldığı takdirde aralıksız bir çalışma sonucunda tam bir gün boyunca çalışabilecek. Bununla birlikte performans testinde normal şartlarda çalışma yapması halinde ise bu sürenin 15 saat olduğu öğrenildi.

  Apple sürekli olarak gelen şikayetler göz önünde bulundurulduğu pil ömrünü uzatmak için birçok çalışma yapmaya devam ediyor. Özellikle pil alanında çalışmalara bu dönemde hız verdiği öğrenildi. Ancak henüz Macbook Pro pilde çalışma süresi için konuşulan bu durumların bir sızıntı olduğunu ifade etmeliyiz. Ancak Apple tarafından yapılan çalışmalar düşünüldüğü zaman bu sızıntıların gerçek olmama ihtimali de oldukça düşük gibi görünüyor. Ancak M2 Macbook Pro 2 için depolama alanı görüşülmeye başlandı. Daha önceki M1 işlemciler ile karşılaştırma yapıldığı zaman ise depolama alanı konusunda beklenen başarıyı gösteremediği ve bu sebepten dolayı bir adım geride kaldığı düşünülüyor. Yazma ve okuma performansı konusunda da bazı eksiklikler bulunuyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka, Prostat Kanserini Tespit Etti: Doktorları Geride Bıraktı!

  Yapay zeka, MR taramalarında prostat kanserini tespit etmede radyologlardan daha başarılı çıktı. Bu gelişme, gereksiz biyopsileri azaltarak iş yükünü hafifletecek.

  Sniper Elite 4, iPhone 15 Pro'ya Geliyor!

  Sniper Elite 4, yedi yıl sonra iPhone 15 Pro, M1 iPad ve Mac'lerde oynanabilecek. İkinci Dünya Savaşı keskin nişancı deneyimi Apple cihazlarda sizi bekliyor!

  iPhone 15 Pro’ya Assassin's Creed Mirage Geldi!

  Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve M1 çipli iPad modelleri için çıktı. 90 dakika ücretsiz oynama imkanı ve gelişmiş grafiklerle oyun deneyimi sunuyor.

  Redmi K80 Pro Özellikleri Sızdırıldı: İşte Detaylar!

  Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Redmi K80 Pro'nun özellikleri sızdırıldı. Snapdragon 8 Gen 4, 2K OLED ekran ve 50MP kamera ile Kasım 2024'te geliyor.

  M2 Mocbook Pro Pilde Çalışma Süresiyle Kendi Rekorunu Kıracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et