R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  X Platformunda Önemli Değişiklikler Kapıda: Haberlerdeki Başlıklar Kaldıracak!

  X sosyal medya platformu, kullanıcı deneyimini kökten değiştirecek bir adım atmayı düşünüyor. Elon Musk'un önderliğindeki bu değişikliklerin amacı, gönderi yüksekliklerini azaltmak ve clickbait başlıkları engellemek olabilir.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.08.2023 18:50 2052 1 dk okuma süresi
  X Platformunda Önemli Değişiklikler Kapıda: Haberlerdeki Başlıklar Kaldıracak!
  Son Düzenleme:

  X veya eski adıyla Twitter, popüler sosyal medya platformları arasında kendine özgü bir yere sahip. Ancak son gelen haberlere göre X, kullanıcı deneyimini kökten değiştirecek bir adım atmayı düşünüyor.

  Bağlantı Başlıkları Ortadan Kalkıyor mu?

  Fortune'un sunduğu bilgilere göre X sosyal medya platformu, paylaşılan makalelerden başlıklarını kaldırmayı düşünüyor. Bu, makale başlıklarının tamamen ortadan kalkabileceği anlamına gelir. Ancak bu durum kesin değil; makale başlığını eklemek tamamen bağlantıyı paylaşan kişiye bırakılacak. Eğer bir başlık eklenmezse, gönderilerde sadece ana görsel ve URL görünecek.

  Kaynaklara göre Elon Musk, bu değişikliğin arkasında büyük bir etken. Bunun reklamverenler için cazip olmadığı söyleniyor. Ancak Musk'ın bu konudaki kararlılığı belirgin. Peki Musk, bu değişiklikle neyi amaçlıyor? 

  İlk amacı, gönderi yüksekliklerini azaltarak kullanıcının zaman çizelgesinde daha fazla içeriği görmesini sağlamak. İkincisi ise clickbait başlıklarını engellemek.

  Kullanıcı Deneyimi Nasıl Etkilenecek?

  Eğer bu değişiklik hayata geçerse, X kullanıcıları bağlantılarını paylaşırken kendi metinlerini manuel olarak eklemek zorunda kalacak. Eğer eklenmezse, gönderi sadece URL ile birlikte bir görsel gösterecek, bu da kullanıcı deneyimini etkileyebilir.

  X, artık sadece 280 karakterle sınırlı değil. X Premium aboneleri için 25.000 karakterlik içerik oluşturma imkanı var. Musk, bu özelliği özellikle içerik üreticilere ve gazetecilere sunarak onları platformda daha fazla içerik üretmeye teşvik ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, Little Pudding Adaptörünü Resmen Tanıttı: İşte İlginç Ürünün Özellikleri!

  Xiaomi'nin küçük boyutlu ama güçlü yeni şarj adaptörü Little Pudding, 120W enerji sağlayarak cihazlarınızı hızla şarj ediyor.

  ŞOK Marketlerde Bu Hafta: Xiaomi Mi Box S 4K ve Mi Tv Stick Geliyor!

  ŞOK marketlerde Xiaomi Mi Box S 4K, Mi Tv Stick, LG akıllı TV ve Redmi 12 akıllı telefon fırsatları sizi bekliyor.

  Xbox Game Pass Ultimate Abonelerine 3 Ay Ücretsiz YouTube Premium!

  Microsoft, Game Pass Ultimate kullanıcılarına özel yeni bir promosyon duyurdu. Buna göre kullanıcılara 3 ay boyunca ücretsiz Youtube Premium hediye edilecek!

  X Platformu, Yetişkin İçerikli Topluluklara Yeşil Işık Yakıyor!

  X (Twitter), kullanıcılarının oluşturduğu "Topluluklar" içinde yetişkin içeriğine yer verme kararı almayı düşünüyor.

  X Platformunda Önemli Değişiklikler Kapıda: Haberlerdeki Başlıklar Kaldıracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et