R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  X Platformunda Önemli Değişiklikler Kapıda: Haberlerdeki Başlıklar Kaldıracak!

  X sosyal medya platformu, kullanıcı deneyimini kökten değiştirecek bir adım atmayı düşünüyor. Elon Musk'un önderliğindeki bu değişikliklerin amacı, gönderi yüksekliklerini azaltmak ve clickbait başlıkları engellemek olabilir.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.08.2023 18:50 2067 1 dk okuma süresi
  X Platformunda Önemli Değişiklikler Kapıda: Haberlerdeki Başlıklar Kaldıracak!
  Son Düzenleme:

  X veya eski adıyla Twitter, popüler sosyal medya platformları arasında kendine özgü bir yere sahip. Ancak son gelen haberlere göre X, kullanıcı deneyimini kökten değiştirecek bir adım atmayı düşünüyor.

  Bağlantı Başlıkları Ortadan Kalkıyor mu?

  Fortune'un sunduğu bilgilere göre X sosyal medya platformu, paylaşılan makalelerden başlıklarını kaldırmayı düşünüyor. Bu, makale başlıklarının tamamen ortadan kalkabileceği anlamına gelir. Ancak bu durum kesin değil; makale başlığını eklemek tamamen bağlantıyı paylaşan kişiye bırakılacak. Eğer bir başlık eklenmezse, gönderilerde sadece ana görsel ve URL görünecek.

  Kaynaklara göre Elon Musk, bu değişikliğin arkasında büyük bir etken. Bunun reklamverenler için cazip olmadığı söyleniyor. Ancak Musk'ın bu konudaki kararlılığı belirgin. Peki Musk, bu değişiklikle neyi amaçlıyor? 

  İlk amacı, gönderi yüksekliklerini azaltarak kullanıcının zaman çizelgesinde daha fazla içeriği görmesini sağlamak. İkincisi ise clickbait başlıklarını engellemek.

  Kullanıcı Deneyimi Nasıl Etkilenecek?

  Eğer bu değişiklik hayata geçerse, X kullanıcıları bağlantılarını paylaşırken kendi metinlerini manuel olarak eklemek zorunda kalacak. Eğer eklenmezse, gönderi sadece URL ile birlikte bir görsel gösterecek, bu da kullanıcı deneyimini etkileyebilir.

  X, artık sadece 280 karakterle sınırlı değil. X Premium aboneleri için 25.000 karakterlik içerik oluşturma imkanı var. Musk, bu özelliği özellikle içerik üreticilere ve gazetecilere sunarak onları platformda daha fazla içerik üretmeye teşvik ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Need for Speed Underground, RTX Remix ile Yeniden Doğuyor!

  Need for Speed: Underground, Nvidia RTX Remix ile modern grafiklerle yeniden hayat buldu. Oyun, ışın izleme ve AI destekli dokularla bambaşka bir deneyim sunuyor.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  X Platformunda Önemli Değişiklikler Kapıda: Haberlerdeki Başlıklar Kaldıracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et