R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Durum Özelliği Değişiyor! WhatsApp Dolandırıcılarına Karşı Yeni Önlem!

  WhatsApp’ın “Durum” paylaşım özelliği yoğun şekilde kullanılıyor. Ancak bu özellik, dolandırıcıların yeni yöntemleri arasına girmişti. WhatsApp yeni güncellemesiyle birlikte dolandırıcılara karşı etkili bir önlem alıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  16.05.2022 19:13 1821 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Durum Özelliği Değişiyor! WhatsApp Dolandırıcılarına Karşı Yeni Önlem!
  Son Düzenleme:

  Hemen hemen herkesin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, “Durum” özelliğinin tasarımını değiştiriyor. WhatsApp Durum paylaşımı, dolandırıcılar tarafından sıklıkla kullanıcıyı ağına düşürebilmek için kullanmaya başlayınca, Meta yeni bir güncellemeye gidiyor. Yapılacak yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp Durum özelliğinde yapılan paylaşımlara eklenen bağlantılar, ön izlemeye sahip olacak. 

  Gelecek yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp’ta yapılan bağlantı ekli Durum paylaşımlarında sadece link görünmesinin getirdiği sorunlar ortadan kalkıyor. Çünkü ilgili durum paylaşımına girildiğinde yer alan bağlantı linki için ön izleme yer alacak. Küçük bir kutu tasarımında paylaşımda bulunan bağlantının ne olduğunu gösteren bir ön izleme olacak.

  WhatsApp’ta Dolandırıcılara Karşı Güçlü Önlem!

  WhatsApp Durum

  WhatsApp’ın Durum paylaşımları için getireceği bu yeni özelliği çok basitmiş gibi görünüyor olsa da oldukça önemli bir güvenlik faktörü olacak. Özellikle WhatsApp’ta dolandırıcıların Durum paylaşımlarına ekledikleri güvenlik riski taşıyan bağlantılar/linkler nedeniyle çok fazla kişinin mağdur olduğu düşünüldüğünde oldukça etkili olduğu anlaşılabiliyor. Zira kullanıcılar ilgi çeken bu WhatsApp Durum paylaşımındaki bağlantılara gitmeden önce ön izlemesinden ne olduğunu az çok görebilecek.

  WhatsApp Durum Özelliği Tasarımı Değişiyor

  WhatsApp Durum

  WhatsApp’ta güçlü bir güvenlik sağlayacak yeni güncelleme beraberinde tasarımsal değişiklikleri de getiriyor. Özellikle WhatsApp Durum özelliğinde temel olarak ekranın sol alt kısmında yer alan emoji, metin veya renk değişimi fonksiyonlarının sağ üst köşeye taşınacağı belirtiliyor. 

  Bu menülerin yer aldığı sol alt köşeye güncellemeyle birlikte yapılan Durum paylaşımının hangi kullanıcılar tarafından görülmesinin istendiğini düzenleme imkanı sağlayacak bir fonksiyon tuşu getirilecek.

  WhatsApp’ın bu yeni Durum güncellemesi ile ilgili olarak resmi yayın tarihi açıklanmamış olsa da yakında tüm kullanıcılara açılacağı belirtiliyor.

  Peki WhatsApp’ın Durum özelliğindeki bu değişikliklerin dolandırıcılara korumada ne gibi bir etki sağlayacağını düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Anti-Lag 2 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler!

  AMD, oyunlarda gecikmeyi %37 azaltan Anti-Lag 2 teknolojisini tanıttı. Radeon RX 5000/6000 serisi ve Ryzen 600 GPU'larla uyumlu, CS2'de kullanıma hazır.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Microsoft’un Yeni Yapay Zekası Phi-3-Vision: Beklentilerin Üzerinde Performans Gösteriyor!

  Microsoft'un yeni yapay zekası Phi-3-Vision, dil ve görme yeteneklerini birleştirerek rakiplerinden üstün performans sergiliyor. İşte modelin detayları ve yenilikleri!

  WhatsApp Durum Özelliği Değişiyor! WhatsApp Dolandırıcılarına Karşı Yeni Önlem!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et