R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Durum Özelliği Değişiyor! WhatsApp Dolandırıcılarına Karşı Yeni Önlem!

  WhatsApp’ın “Durum” paylaşım özelliği yoğun şekilde kullanılıyor. Ancak bu özellik, dolandırıcıların yeni yöntemleri arasına girmişti. WhatsApp yeni güncellemesiyle birlikte dolandırıcılara karşı etkili bir önlem alıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 16.05.2022 19:13 1239 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Durum Özelliği Değişiyor! WhatsApp Dolandırıcılarına Karşı Yeni Önlem!
  Son Düzenleme:

  Hemen hemen herkesin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, “Durum” özelliğinin tasarımını değiştiriyor. WhatsApp Durum paylaşımı, dolandırıcılar tarafından sıklıkla kullanıcıyı ağına düşürebilmek için kullanmaya başlayınca, Meta yeni bir güncellemeye gidiyor. Yapılacak yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp Durum özelliğinde yapılan paylaşımlara eklenen bağlantılar, ön izlemeye sahip olacak. 

  Gelecek yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp’ta yapılan bağlantı ekli Durum paylaşımlarında sadece link görünmesinin getirdiği sorunlar ortadan kalkıyor. Çünkü ilgili durum paylaşımına girildiğinde yer alan bağlantı linki için ön izleme yer alacak. Küçük bir kutu tasarımında paylaşımda bulunan bağlantının ne olduğunu gösteren bir ön izleme olacak.

  WhatsApp’ta Dolandırıcılara Karşı Güçlü Önlem!

  WhatsApp Durum

  WhatsApp’ın Durum paylaşımları için getireceği bu yeni özelliği çok basitmiş gibi görünüyor olsa da oldukça önemli bir güvenlik faktörü olacak. Özellikle WhatsApp’ta dolandırıcıların Durum paylaşımlarına ekledikleri güvenlik riski taşıyan bağlantılar/linkler nedeniyle çok fazla kişinin mağdur olduğu düşünüldüğünde oldukça etkili olduğu anlaşılabiliyor. Zira kullanıcılar ilgi çeken bu WhatsApp Durum paylaşımındaki bağlantılara gitmeden önce ön izlemesinden ne olduğunu az çok görebilecek.

  WhatsApp Durum Özelliği Tasarımı Değişiyor

  WhatsApp Durum

  WhatsApp’ta güçlü bir güvenlik sağlayacak yeni güncelleme beraberinde tasarımsal değişiklikleri de getiriyor. Özellikle WhatsApp Durum özelliğinde temel olarak ekranın sol alt kısmında yer alan emoji, metin veya renk değişimi fonksiyonlarının sağ üst köşeye taşınacağı belirtiliyor. 

  Bu menülerin yer aldığı sol alt köşeye güncellemeyle birlikte yapılan Durum paylaşımının hangi kullanıcılar tarafından görülmesinin istendiğini düzenleme imkanı sağlayacak bir fonksiyon tuşu getirilecek.

  WhatsApp’ın bu yeni Durum güncellemesi ile ilgili olarak resmi yayın tarihi açıklanmamış olsa da yakında tüm kullanıcılara açılacağı belirtiliyor.

  Peki WhatsApp’ın Durum özelliğindeki bu değişikliklerin dolandırıcılara korumada ne gibi bir etki sağlayacağını düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Intel’in Grafik Kısmı Zor Durumda!

  Intel'in büyük umutlarla girdiği grafik bölümünde ciddi zarara uğradığı ortaya çıktı. İşte özel araştırma şirketinin Intel'in ekran kartı bölümüne dair yaptığı analizin detayları!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  WhatsApp Durum Özelliği Değişiyor! WhatsApp Dolandırıcılarına Karşı Yeni Önlem!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et