R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Bundan Sonra Android Tablet ve iPad'lerde Kullanılabilecek!

  WhatsApp, şimdiye kadar Android tabletlerde ve iPad’lerde yardımcı uygulamalar olmadan kullanılamıyordu. Meta’nın yapacağı son güncelleme ile birlikte ise, artık resmi olarak Android tabletlerde kullanılacak. Yapılacak güncellemeden sonra iPad tabletlerde de direkt olarak kullanılmaya başlanacak.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  25.09.2022 23:34 2440 4 dk okuma süresi
  WhatsApp Bundan Sonra Android Tablet ve iPad'lerde Kullanılabilecek!
  Son Düzenleme:

  Şu ana kadar dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması Android tabletler tarafından desteklenmiyordu. iPad’lerde de farklı yöntemler uygulanmadan kullanımı mümkün değildi. Meta tarafından yapılacak olan yeni güncellemelerden sonra ise ekstra bir yönteme gerek kalmayacak. Farklı bir işlem gerekmeksizin WhatsApp uygulaması kullanıcıların kullanımına uygun hale gelecek. 

  WhatsApp, dünyada en çok kullanılan mobil iletişim uygulaması haline geldi. WhatsApp kullanımlarına dair elde edilen son veriler oldukça çarpıcı. Kullanıcı sayılarına ve kullanımlara dair bazı bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  Dünya geneli aktif WhatsApp kullanıcı sayısı2 milyar
  Her gün WhatsApp üzerinden gönderilen mesaj sayısı 100 milyar
  Kişi başı günlük ortalama WhatsApp kullanım süresi38 dakika 
  WhatsApp’ın en çok kullanıcıya sahip olduğu ülke390.1 milyon kullanıcı ile Hindistan

  Bir süredir QR kod yardımı ile bilgisayarlarda da kullanılabilir haldeydi. WhatsApp Web, ilk kullanılmaya başlandığında, her seferinde QR kod okutulması gerekiyordu. Günümüzde ise bir kere QR kod okutulduğu takdirde, çıkış yapılana kadar WhatsApp aktif kalıyor. Windows işletim sistemi için ise, uygulama mağazasından indirilen bir uygulaması mevcut. Bu uygulama indirildiğinde herhangi bir tarayıcıya ihtiyaç duyulmadan da WhatsApp kullanılıyor.

  Bu özellikleri ve esneklikleri ile kullanıcı erişim oranlarının arttırılması hedeflenmekte. Bu hedefler doğrultusunda Meta tarafından yeni bir güncelleme yapılacak. Bu güncelleme ile artık, Android tabletlerde ve iPad’lerde WhatsApp kullanılacak. 

  Android tabletler ve iPad’ler için WhatsApp test ediliyor

  Bugüne kadar tabletlerde kullanılamayan WhatsApp uygulaması, bundan sonrası için test aşamasında. Tabletlerde herhangi bir ek işlem ya da yöntem gerekmeden kullanılabilmesi için gereken testler yapılıyor. Tablet kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanmak için bundan sonra SIM karta sahip bir telefona ihtiyaç duymayacaklar. Bugüne kadar bu tarz bir telefona gönderilen giriş kodu ile uygulama kullanılmaya çalışıldı. Bu da kullanıcılar için zahmetli ve zaman kaybı olan bir işlemdi.

  Bazı kullanıcılar ise 3. taraf kaynaklardan indirdikleri uygulamayla WhatsApp mesajlarına ulaşmaya çalıştılar. Bu da yine güvenilir olmayan ve yasal olmayan bir yöntemdi. Kullanıcıların bu tarz yöntemler kullanmak zorunda kalmalarına artık gerek kalmayacak. 

  Meta son güncellemesi ile bu sorunları yaşayan kullanıcılarının yaşadıkları zorluklara son verecek. Tıpkı bilgisayarlarda yapılabildiği gibi tabletlerde de QR kod yardımıyla WhatsApp kullanılacak. Süreç tamamlandığında kullanıcılar, tabletler üzerinden sesli ve görüntülü arama imkanlarına da erişecekler.

  WhatsApp Web nasıl kullanılır?

  Bilgisayarlarda kullanılabilmesi için uygulaması indirilen WhatsApp, aynı zamanda tarayıcılardan da kullanılıyor. Bunun yapılabilmesi ise iOS ve Android işletim sistemleri için farklılık gösterir. Farklı işletim sistemlerine sahip mobil cihazlarda bu özelliğin nasıl kullanılacağı aşağıda yer almaktadır. 

  iOS işletim sistemi için WhatsApp Web nasıl kullanılır?

  iPhone’lar ile WhatsApp Web kullanılabilmesi adına telefonda ve bilgisayarda aktif bir internet bağlantısının olması gerekir. İnternet bağlantıları kontrol edildikten sonra izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Bilgisayarda yer alan tarayıcı üzerinden web.whatsapp.com adresine gidilmesi gerekir. Burada ekranda bir QR kod yer alacaktır. 
  • Telefonda bulunan WhatsApp uygulaması açılır. Sağ köşede yer alan ayarlar kısmına dokunulur. 
  • Ayarlar’da bulunan WhatsApp Web/Masaüstü kısmına gelinir.
  • Bilgisayar ekranında yer alan QR kod, telefonun bu kısmından okutulur. 

  Bu adımlar tamamlandıktan sonra WhatsApp Web rahatlıkla kullanılır.

  Android için WhatsApp Web nasıl kullanılır?

  Android işletim sistemine sahip akıllı mobil telefonlar ile WhatsApp Web kullanılıyor. Bunun yapılabilmesi için öncelikle hem telefonda hem de bilgisayarda aktif bir internet bağlantısının varlığı kontrol edilir. Aktif internet bağlantısı kontrollerinden sonra izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralı bir şekilde verilmiştir:

  • Bilgisayarda yer alan tarayıcı üzerinden web.whatsapp.com adresine gidilmesi gerekir. Burada ekranda bir QR kod yer alacaktır. 
  • Telefonda bulunan Sohbetler kısmında ekranın sağ üst tarafında alt alta 3 nokta yer alır. Bu 3 nokta simgesine dokunulması gerekir.
  • Açılan menüden WhatsApp Web seçeneği seçilir.
  • Bilgisayarda ekranda yer alan QR kod, telefona okutulur.

  Bu adımlar bittikten sonra WhatsApp Web bilgisayarda kullanılmaya başlanır. 

  WhatsApp Web’ten nasıl çıkış yapılır?

  WhatsApp Web kullanımını bittikten sonra çıkış yapılabilmesi için iki farklı yol bulunmaktadır. Bu çıkış yollarından biri telefon üzerinden gerçekleşir. Diğeri ise bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir. 

  Bilgisayar üzerinden WhatsApp Web’ten çıkış yapmak için

  • Ekranda yer alan sohbet kısmına gelinir. 
  • Burada sohbet bölümünün sağ tarafında yer alan alt alta 3 nokta simgesine tıklanır. 
  • Açılan menü üzerinde en altta yer alan ‘Çıkış’ seçeneğine tıklanır. 

  Bu şekilde WhatsApp Web’ten çıkış yapılmış olur. Tekrar giriş yapılabilmesi için tekrar bir QR kod okuma işleminin yapılması gerekir. 

  Telefon üzerinden WhatsApp Web’ten çıkış yapmak için

  • Whatsapp uygulamasına girilir. 
  • Daha sonra burada yer alan WhatsApp Web bölümüne gelinir. 
  • Burada giriş yapılan tüm cihazlar gösterilir. 
  • Çıkış yapılmak istenen cihaz seçilerek, ‘Çıkış Yap’ seçeneği seçilir. 

  Bu şekilde bağlı olunan cihazdan çıkış yapılmış olunur. Bu kısımda yer alan tüm cihazlardan çık seçeneği seçilirse, bağlı olunan bütün cihazlardan aynı anda çıkış yapılmış olur. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Slovenya Danimarka Maç Özeti ve Golleri İzle! (VİDEO) Slovenya Danimarka Maçı Kaç Kaç bitti?

  EURO 2024'te C Grubu'nun ilk maçında Slovenya ile Danimarka, 1-1'lik skorla sahadan ayrıldı. Danimarka'nın golünü 17. dakikada Christian Eriksen kaydederken, Slovenya'nın eşitlik golü 77. dakikada Erik Janza'dan geldi. Bu sonuçla her iki takım da turnuvay

  HyperOS 2.0 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar Belli Oldu!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesiyle cihazlarını yeniliyor. İşte güncellemeyi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin tam listesi!

  Slovenya - Danimarka maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? | Euro 2024

  Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Slovenya ve Danimarka karşı karşıya geliyor. C Grubu'nda yer alan bu iki güçlü takım, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada birbirleriyle mücadele edecek. Slovenya'da Jan Oblak, Benjamin Sesko, Sporar ve

  İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?

  EURO 2024'ün nefes kesen mücadelesinde İtalya ile Arnavutluk karşı karşıya geliyor. Maçı TRT 1'den şifresiz ve canlı izlemek için detaylar haberimizde.

  WhatsApp Bundan Sonra Android Tablet ve iPad'lerde Kullanılabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et