R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Ücretli Video Özelliği Ortaya Çıktı!

  Twitter ücretli video özelliği ile kullanıcılardan daha çok para toplayacak. Yeni özellik OnlyFans’e benzemesiyle dikkat çekti. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.11.2022 21:10 2775 2 dk okuma süresi
  Twitter Ücretli Video Özelliği Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Twitter, aylardır Elon Musk’ın satın alım haberi ile gündemden düşmüyordu. Geçtiğimiz günlerde Musk, Twitter’ı satın alarak şirkete lavabo ile girmişti. Bu hareketinden sonra Musk, üst yönetimi işten attı ve yapılacak yenilikleri duyurdu. 

  Şimdi de Elon Musk'ın, ücretli video özelliği üzerinde durduğu açıklanıyor. Bazıları, bu özelliğin OnlyFans’e benzediğini söylüyor.

  Twitter ücretli video sistemi geliştiriyor

  Twitter, bu aralar oldukça aktif bir geliştirme sürecine sahip gibi görünüyor. Birçok yenilik haberleri ile gündeme gelen Twitter, şimdi de kilitli video özelliği ile kendini gösteriyor. The Washington Post’ta yer alan habere göre bir kullanıcı, videoyu 1, 2, 5 ve 10 dolar olarak ücretlendirebilecek. Bu özellik sayesinde videoyu gören izleyiciler, kilit simgesi ile karşılaşacak ve para ödeyerek videoya ulaşacak.

  Video için kullanıcılar, videoya beğeni atma ve retweetleme özelliklerini kullanma olanağına sahip olacak. Ayrıca ödeme hizmeti olarak Stripe’ın kullanılması planlanıyor. Bu olayların yanı sıra şirket içerisinde geliştiricilerin bu özelliğin telif hakkı sorunlarına yol açabileceğini düşünülüyor.

  Abonelik sistemi duyurulmuştu

  Twitter ücretli video sisteminin yanı sıra Musk, daha önce abonelik sisteminden de bahsetmişti. Elon Musk, daha önce mavi tikin paralı olacağını belirtmişti. Musk, yeni abonelik sistemini de açıklamasının ardından aboneliğin aylık 8 dolardan satışa çıkacağını duyurmuştu. Fiyatların ise ülkelere göre değişiklik göstereceğini söylemişti.

  Twitter’ın yeni abonelik sisteminde yer alacak özelliklerden birisi mavi tik olayı. Yani artık mavi tik almak için abone olmak gerekecek. Bunun yanı sıra abonelik ile beraber daha uzun video ve ses yayınlanabilir hale gelecek. Yeni abonelik sistemiyle beraber tüm özellikler şu şekilde yer alıyor:

  • Mavi tik alma
  • Daha uzun video ve ses yayınlama
  • Yanıt, etiket ve aramalarda ön sıralarda görünme
  • Daha az reklam görünmesi
  • İçerik üreticilerinin elde edilen kârdan gelir elde etmesi
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nokia Lumia 920 Geri Dönüyor: HMD Skyline Görücüye Çıktı!

  Nokia, ikonik Lumia 920'nin tasarımını taşıyan HMD Skyline'ı tanıttı. Yeni model, modern özelliklerle bu sonbahar piyasaya çıkacak.

  YouTube, Silahlı Videoları Yasaklayacak: 18 Yaş Sınırı Geliyor!

  YouTube, ateşli silah videoları için 18 yaş sınırı getirdi. Yeni politika 18 Haziran 2024'te yürürlüğe girecek ve tehlikeli içeriklere erişimi engelleyecek.

  iPhone 16 Pro ve Pro Max Çerçeve Boyutları Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 16 Pro ve Pro Max modelleri, daha büyük ekran ve daha ince çerçevelerle dikkat çekiyor!

  Instagram Kısıtlama Özelliği: Kapsamı Genişliyor!

  Instagram, gençleri koruma amacıyla "Sınırlı Etkileşimler" özelliğini genişletti. Yeni işlevler, istenmeyen etkileşimleri sınırlandırarak güvenliği artırıyor.

  Twitter Ücretli Video Özelliği Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et