R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, TikTok’un Popüler Özelliğini Kopyalıyor!

  TikTok’tan da aşina olduğumuz yeni özelliğin, “Reels” videoları oluşturmakta kolaylık sağlayacağı iddia ediliyor. Detaylar haberimizde…

  Anıl AKAT
  Anıl AKAT R10 Editörü
  24.04.2022 13:00 1865 1 dk okuma süresi
  Instagram, TikTok’un Popüler Özelliğini Kopyalıyor!
  Son Düzenleme:

  En büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, Reels kullanımını kolaylaştıracak olan yeni özelliğini test ediyor. “Şablonlar” adı verilen yeni özellik sayesinde yeni Reels videoları oluşturulurken, başka videolar şablon olarak kopyalanabilecek.

  Instagram’ın test ettiği yeni özellik; kullanıcıların, hazır şablonlar kullanarak video hazırlamasını sağlayacak. Böylelikle Reels videosu çekmek daha kolay bir hâl alacağı için daha fazla kullanıcının Reels videosu çekmesi bekleniyor.

  Instagram Templates Özelliği Nasıl Olacak?

  Instagram’ın şu sıralar test ettiği, TikTok’tan aşina olduğumuz yeni özelliği şablonlar (templates) sayesinde; kullanıcılar, herhangi bir videoyu şablon olarak kullanarak kendi Reels videolarını oluşturabilecek. Pazarlama müdürü ve içerik üreticisi Josephine Hill, Twitter’da paylaştığı bir görsel ile özelliği mart ayında denediğini belirtti. 

  Başta sızıntı olarak ortaya çıkan özellik, yakın zamanda Meta sözcüsü tarafından onaylanması ile kesinlik kazandı. Sözlerine Reels videoları oluşturmayı kolaylaştırmaya çalıştıklarını söyleyerek başlayan Meta sözcüsü, konuşmasına; başka bir reels videosunu şablon olarak kullanarak yeni bir reels videosu oluşturma özelliğini test ettiklerini açıklayarak devam etti.

  Yeni özellik ile ilgili paylaşılan bilgiler şimdilik bu kadar. Siz bu özellik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni özellik, Reels videosu çekmek için teşvik edici olacak mı? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında ve R10 Forum üzerinden belirtebilirsiniz.


   

  R10 Blog'da içerik yazarı

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Meta, AI Gönderileri Etiketleme Özelliğini Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Meta, yapay zeka üretimi içerikleri etiketleyerek şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Instagram, Facebook ve Threads'te yeni dönem başlıyor.

  Popüler Oyun Elden Ring, Mobil Sürümüyle Oyuncu Kalplerini Fethetmeye Hazırlanıyor!

  Elden Ring'in mobil sürümü geliyor! Tencent'in geliştirdiği ve merakla beklenen bu oyun, mobil platformlarda yeni bir fenomen olmaya aday!

  Apple Vision Pro Hayal Kırıklığına Uğrattı: Popüler Uygulamalar Kullanılamıyor!

  Apple'ın yeni AR/VR gözlüğü Vision Pro'nun piyasaya sürülmesiyle, popüler uygulamaların eksikliği ve yüksek fiyatı tartışma konusu oldu.

  2023’te En Popüler 10 Yapay Zeka Belli Oldu: İşte Detaylar!

  2023'ün en popüler yapay zeka araçları belli oldu. Son yapılan kapsamlı bir çalışma, bu yılın en çok ilgi gören 10 yapay zeka aracını belirledi!

  Instagram, TikTok’un Popüler Özelliğini Kopyalıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et