R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, TikTok’un Popüler Özelliğini Kopyalıyor!

  TikTok’tan da aşina olduğumuz yeni özelliğin, “Reels” videoları oluşturmakta kolaylık sağlayacağı iddia ediliyor. Detaylar haberimizde…

  Anıl AKAT Anıl AKAT 24.04.2022 13:00 406 1 dk okuma süresi
  Instagram, TikTok’un Popüler Özelliğini Kopyalıyor!
  Son Düzenleme:

  En büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, Reels kullanımını kolaylaştıracak olan yeni özelliğini test ediyor. “Şablonlar” adı verilen yeni özellik sayesinde yeni Reels videoları oluşturulurken, başka videolar şablon olarak kopyalanabilecek.

  Instagram’ın test ettiği yeni özellik; kullanıcıların, hazır şablonlar kullanarak video hazırlamasını sağlayacak. Böylelikle Reels videosu çekmek daha kolay bir hâl alacağı için daha fazla kullanıcının Reels videosu çekmesi bekleniyor.

  Instagram Templates Özelliği Nasıl Olacak?

  Instagram’ın şu sıralar test ettiği, TikTok’tan aşina olduğumuz yeni özelliği şablonlar (templates) sayesinde; kullanıcılar, herhangi bir videoyu şablon olarak kullanarak kendi Reels videolarını oluşturabilecek. Pazarlama müdürü ve içerik üreticisi Josephine Hill, Twitter’da paylaştığı bir görsel ile özelliği mart ayında denediğini belirtti. 

  Başta sızıntı olarak ortaya çıkan özellik, yakın zamanda Meta sözcüsü tarafından onaylanması ile kesinlik kazandı. Sözlerine Reels videoları oluşturmayı kolaylaştırmaya çalıştıklarını söyleyerek başlayan Meta sözcüsü, konuşmasına; başka bir reels videosunu şablon olarak kullanarak yeni bir reels videosu oluşturma özelliğini test ettiklerini açıklayarak devam etti.

  Yeni özellik ile ilgili paylaşılan bilgiler şimdilik bu kadar. Siz bu özellik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni özellik, Reels videosu çekmek için teşvik edici olacak mı? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında ve R10 Forum üzerinden belirtebilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram, Reels Üzerinden Para Kazandırma Çalışmalarına Başladı!

  Instagram, Reels üzerinden para kazandırma testleri yapıyor. Buna göre Instagram yakın dönemde kullanıcılarına 'Gifts' özelliğiyle para kazandırmayı hedefliyor!

  Web 3.0’daki Popüler Müzik Platformu Audius Hacklendi

  Web 3.0'da yer alan blokzincir tabanlı merkeziyetsiz müzik platformu Audis'in hacklendiği açıklandı. Bilgisayar korsanlarının saldırısına uğrayan platformdan 1.1 Milyon Dolar değerinde jeton çalıntı. İşte hacklenme olayının ayrıntıları!

  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!

  Apple, son dönemde kullanıcılarına çok fazla sorun oluşturan "Pegasus" yazılımı başta olmak üzere tüm casus yazılımlara karşı yeni "kilitleme modu" özelliğini duyurdu. İşte yeni Apple kilitleme modu özellikleri!

  TikTok'ta Büyük Değişim: O Özelliğini Geri Çekiyor!

  TikTok Instagram benzeri Shop özelliği ile çok ses getirmişti ancak devamlılığının olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medya devi güncellemesini geri çekerek geri adım attığını duyurdu.

  Ecem 1425
  Instagram, TikTok’un Popüler Özelliğini Kopyalıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et