R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!

  Instagram mavi tik ücretli hale gelebilir. Ortaya çıkan bir habere göre beta kodlarında böyle bir olaya rastlanmış.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.02.2023 18:41 2070 2 dk okuma süresi
  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!
  Son Düzenleme:

  Instagram, 2010 yılında kurulan ve 2012 yılında Meta’ya satılan bir sosyal ağ. Platformun 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Zaman zaman yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştiren Instagram’da bir yenilik daha keşfedildi. Bu yeniliğe göre Instagram’da mavi tike sahip olmak isteyenler para ödeyecek.

  Instagram mavi tik satışına başlayabilir

  Twitter, geçtiğimiz haftalarda “mavi tik” için para almaya başlamıştı. “Twitter Blue” aboneleri, belirli bir ücret karşılığında mavi tik alıyordu. Bu ücret, aylık veya yıllık olarak ödeniyordu. Twitter’da şu anda birçok kişi, mavi rozet almış durumda. Bunu gören Meta ekibi de bu işe girmek istemiş olabilir. Çünkü uygulamanın beta kodlarında dikkat çeken bir detay var.

  Instagram’ın beta kodları incelendiğinde bir değişken atandığı tespit ediliyor. Bu değişkende “satın alınan mavi rozet” benzeri bir ifade yer alıyor. Bu durum, gelecekte Instagram’a ücretli rozet özelliğini getirebilir. Aynı kod Facebook’un beta uygulamasında da keşfedildi. Yani Facebook’ta da böyle bir şeyin olma olasılığı mevcut.

  Facebook ve Instagram’da keşfedilen bu koda ek olarak abonelik de yer alıyor. Kodlar arasında henüz platformda bulunmayan bir “abonelik modeli” keşfedildi. Keşfedilen bu abonelik ile beraber “mavi rozet” özelliğinin sunulacağı tahmin ediliyor.

  Instagram mavi tik özelliğinin ne zaman paralı olacağı ise henüz belli değil. Firmadan da resmi bir açıklama gelmedi. Meta'nın, son zamanlarda yaşadığı maddi kayıplar sebebiyle böyle bir adım atmış olabilmesi değerlendirildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Instagram Arama Sonuçlarında Reklam Gösterimi Başlıyor

  Instagram arama sonuçlarında kullanıcılara reklam göstermeye hazırlanıyor. Geçen hafta ücretli abonelik sistemini duyuran Instagram şimdi de bildirimlerde ve arama sonuçlarında reklam gösterecek. İşte detaylar.

  Facebook Mavi Tik Alma Programı Ücretli Olarak Başladı: İşte Ayrıntılar

  Facebook, Mavi tik hizmetini belli başlı ülkelerde kullanıma sunmaya başladı. Aylık ücret ödeyerek Facebook doğrulama rozeti nasıl alınır işte detaylar.

  TikTok'a Baskı Artıyor: ABD ByteDance Şirketini Satış İçin Zorluyor

  ABD, TikTok'un veri sızdırmasından kaynaklı olarak hissesi bulunan şirketlere baskı arttırmaya devam ediyor. İşte detaylar...

  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et