R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!

  Instagram mavi tik ücretli hale gelebilir. Ortaya çıkan bir habere göre beta kodlarında böyle bir olaya rastlanmış.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.02.2023 18:41 2629 2 dk okuma süresi
  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!
  Son Düzenleme:

  Instagram, 2010 yılında kurulan ve 2012 yılında Meta’ya satılan bir sosyal ağ. Platformun 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Zaman zaman yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştiren Instagram’da bir yenilik daha keşfedildi. Bu yeniliğe göre Instagram’da mavi tike sahip olmak isteyenler para ödeyecek.

  Instagram mavi tik satışına başlayabilir

  Twitter, geçtiğimiz haftalarda “mavi tik” için para almaya başlamıştı. “Twitter Blue” aboneleri, belirli bir ücret karşılığında mavi tik alıyordu. Bu ücret, aylık veya yıllık olarak ödeniyordu. Twitter’da şu anda birçok kişi, mavi rozet almış durumda. Bunu gören Meta ekibi de bu işe girmek istemiş olabilir. Çünkü uygulamanın beta kodlarında dikkat çeken bir detay var.

  Instagram’ın beta kodları incelendiğinde bir değişken atandığı tespit ediliyor. Bu değişkende “satın alınan mavi rozet” benzeri bir ifade yer alıyor. Bu durum, gelecekte Instagram’a ücretli rozet özelliğini getirebilir. Aynı kod Facebook’un beta uygulamasında da keşfedildi. Yani Facebook’ta da böyle bir şeyin olma olasılığı mevcut.

  Facebook ve Instagram’da keşfedilen bu koda ek olarak abonelik de yer alıyor. Kodlar arasında henüz platformda bulunmayan bir “abonelik modeli” keşfedildi. Keşfedilen bu abonelik ile beraber “mavi rozet” özelliğinin sunulacağı tahmin ediliyor.

  Instagram mavi tik özelliğinin ne zaman paralı olacağı ise henüz belli değil. Firmadan da resmi bir açıklama gelmedi. Meta'nın, son zamanlarda yaşadığı maddi kayıplar sebebiyle böyle bir adım atmış olabilmesi değerlendirildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  Universal Music Dev Hamleyi Yaptı: Milyonlarca Şarkıyı TikTok'tan Kaldırdı!

  TikTok, Universal Music Group ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda Taylor Swift, The Weeknd ve Harry Styles gibi ünlülerin şarkılarını içeren videoları kaldırdı.

  TikTok'tan Alışveriş Devrimi: Otomatik Ürün Tanıma Özelliğiyle Yeni Bir Dönem!

  TikTok, videolardaki ürünleri otomatik tanıma özelliğiyle alışveriş deneyimini yeniden şekillendiriyor ve kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  TikTok, Yeni Özellikleriyle YouTube’a Dönüşüyor!

  TikTok, yatay ve uzun videolarla YouTube'a dönüş yapıyor; içerik oluşturuculara yeni fırsatlar ve rekabeti artıran yenilikler sunuyor.

  Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et