R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hades'in Türkçe Dil Desteğine Sahip İkinci Sürümü Geliyor: Ne Zaman Çıkacak?

  Hades 2 Türkçe dil desteği ile beraber çıkacak. Yapımcı şirket, Twitter’da Türkçe dili ile ilgili bir paylaşıma yer verdi.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  07.01.2023 23:51 3379 2 dk okuma süresi
  Hades'in Türkçe Dil Desteğine Sahip İkinci Sürümü Geliyor: Ne Zaman Çıkacak?
  Son Düzenleme:

  Hades serisi, ülkemizde pek popüler olmasa da oyuncu kitlesi bulunan bir oyun. Steam’de Türkçe incelemelerin sayısına baktığımızda 5.000’in üzerinde inceleme karşımıza çıkıyor. Tabii bu Hades serisinin ilk oyunu için geçerli. Oyunun ilki 17 Eylül 2020 tarihinde yayınlanmıştı. Yayınlandığı andan itibaren Steam’de 200.000’e yakın oyuncu tarafından satın alındı.

  Hades serisinin ikinci oyunu için ise geliştirme çalışmaları devam ediyor. Supergiant Games’in yapımcılığını üstlendiği oyunun ilk sürümünde Türkçe dil desteği yer almıyordu. İkinci oyun ile beraber paylaşılan bir tweet Türk oyuncuların gündemine oturdu. Buna göre oyun, Türkçe seçeneğine sahip olacak.

  Hades 2 Türkçe dil desteğine sahip olacak

  Supergiant Games, Hades 2 oyunu için çalışmalarına devam ediyor. Henüz oyun çıkmamış olsa da ekip, Twitter’da bir paylaşıma yer verdi. Bu paylaşıma göre oyunda Türkçe dil desteği için tercüman aranıyor.

  Türkçenin yanı sıra Çince, Ukraynaca ve Yunanca dillerinin de geleceği duyuruldu. Bunun için bir iş ilanına yer veren ekip, form bağlantısı paylaşmış oldu. Eğer kendinize güveniyor iseniz başvuru yapıp oyunun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

  Hades 2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve fiyatı

  Hades 2 Türkçe dil desteği haberi hayranlarını mutlu etti. Bu haberle beraber oyunun çıkış tarihi de merak edilmeye başlandı. Oyunun ne zaman çıkacağı ile ilgili net bir bilgi yer almıyor. Fiyatı hakkında da henüz bir paylaşıma yer verilmedi. Şimdilik bir şey demek erken olur. 

  Hades 2’nin sistem gereksinimleri de açıklanmadı. İlk oyunun sistem gereksinimlerine bakacak olursak çok yüksek olmayacağı tahmin ediliyor. Zaten oyunun grafikleri de muazzam seviyede değil. Yine de sistem gereksinimlerinin ilk oyuna göre bir miktar artması bekleniyor.

  Hades oyunu, 40 TL fiyat etiketiyle satışa sunuldu. İkinci oyunun ise ne kadar olacağı bilinmiyor olsa da bazı tahminler bulunuyor. Bu tahminlerden birisi oyunun pahalı olacağı yönünde. Çünkü Steam, döviz kurlarını yükselttiği için ikinci oyun yüksek fiyata satılabilir. İkinci tahmin yayıncının uygun bir fiyat sunacağı yönünde.

  İlk oyunun en düşük sistem gereksinimleri şu şekildeydi:

  • Windows 7 SP1 işletim sistemi
  • Çift çekirdekli 2,4 GHz işlemci
  • 4 GB RAM
  • 1 GB VRAM, DirectX 10+
  • 15 GB depolama alanı

  Hades 2 özellikleri

  Hades, zindanda oynanan ve ilerlenen bir oyun. Aksiyon dolu oynanışa sahip yapım, efektlerle görsel şölen yaşatıyor. Zengin atmosfer ve çeşitli yetenekler öne çıkan özellikler arasında. Karakter, düşmanlara karşı gelerek hedefleri alt etmeye çalışacak. 

  İkinci oyun ise ilk oyunun devamı niteliğinde yer alacak. Buna ek olarak firma, ikinci oyun için erken erişim olacağını duyuruyor. Henüz ne zaman erken erişime çıkacağı açıklanmamış durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Hades'in Türkçe Dil Desteğine Sahip İkinci Sürümü Geliyor: Ne Zaman Çıkacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et