R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen, Binlerce Model Aracı Geri Çağırıyor: Tiguan

  Alman otomobil devi Volkswagen, binlerce Tiguan model aracı geri çağırıyor. Spoiler parçasındaki montaj uygulaması sebebiyle, büyük bir güvenlik riski oluşturuyor.

  Utku Biçer | Wallace Utku Biçer | Wallace 16.04.2022 00:55 234 2 dk okuma süresi
  Volkswagen, Binlerce Model Aracı Geri Çağırıyor: Tiguan
  Son Düzenleme:

  Volkswagen’in SUV sınıfında yer alan en başarılı modeli Tiguan, spoiler tarafında yaşanan problem sebebiyle geri çağırılıyor. İşte Tiguan modelinde yaşanan sorun ve araç sahiplerinin izlemesi gereken yok.

  Otomotiv devi Volkswagen, piyasaya sürmüş olduğu araçlar ile birçok ülkede başarı sağlıyor. Hemen hemen her sınıfta üstün araçlar sunan şirket, bazı araçlarının satış hacmiyle de başarısını kanıtlamakta. Bu araçlardan birisi de 2007 yılından bu yana üretimi devam eden Tiguan. SUV sınıfı kategorisinde oldukça başarılı olan bu model, bazı üretim sorunu nedeniyle geri çağırılıyor. 

  2019 yılı içerisinde 778 bin üstü satış rakamına sahip olan Tiguan, ortaya çıkan bir problem nedeniyle geri toplanmaya başlayacak. 2018-2021 yılları fabrika çıkış tarihlerine sahip olan araçlar geri çağırılıyor. Spoiler parçasının montajı için yanlış bir metot uygulayan firma, sürücüler için sorunlar yaşattığını dile getiriyor.

  Alman Devi, 2018-2021 model dolu paket Tiguan araçları geri çağırıyor

  Artan sürücü şikayetleri sonucu Kasım 2021’de bu modeldeki spoiler problemini araştırmaya başlayan Volkswagen, Mart 2022 itibariyle sorunun kaynağını tespit etti. Sorunun spoiler takılırken uygulanmış olan yanlış metot sonucunda, araç seyir halindeyken spoiler’ın yerinden çıkmasına neden oluyor. Bu sorun da, yoldaki diğer sürücüler için büyük bir güvenlik riski oluşturuyor. 

  Standart paketinde spoiler bulunmayan Volkswagen Tiguan’ın, sadece dolu paketinde bu parça yer alıyor. Bu problemi de ortadan kaldırabilmek için belirtilen tarihteki fabrika çıkışlı araçları ücretsiz şekilde onarmak şartıyla, geri çağırıyor. ABD’de bulunan 6.553 Tiguan model araç fabrikalara geri çağırılmış durumda. 

  Henüz diğer ülkeler için herhangi bir açıklama yapılmazken, şirketin resmi web sitesindeki panelden aracınızın fabrikaya geri çağırılıp çağırılmadığını kontrol etmeniz mümkün. Bunun için burada yer alan linke tıklayarak, aracınıza ait şasi numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  O Modelde Xiaomi’nin MIUI 13 Güncellemesini Alacak!

  Xiaomi, Google tarafından kararlı sürümünü yayınlanmasına az bir süre kalan Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesi alacak yeni cihaz açıklandı.

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Volkswagen, Binlerce Model Aracı Geri Çağırıyor: Tiguan

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et