R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen, Binlerce Model Aracı Geri Çağırıyor: Tiguan

  Alman otomobil devi Volkswagen, binlerce Tiguan model aracı geri çağırıyor. Spoiler parçasındaki montaj uygulaması sebebiyle, büyük bir güvenlik riski oluşturuyor.

  Utku Biçer | Wallace
  Utku Biçer | Wallace R10 Editörü
  16.04.2022 00:55 1281 2 dk okuma süresi
  Volkswagen, Binlerce Model Aracı Geri Çağırıyor: Tiguan
  Son Düzenleme:

  Volkswagen’in SUV sınıfında yer alan en başarılı modeli Tiguan, spoiler tarafında yaşanan problem sebebiyle geri çağırılıyor. İşte Tiguan modelinde yaşanan sorun ve araç sahiplerinin izlemesi gereken yok.

  Otomotiv devi Volkswagen, piyasaya sürmüş olduğu araçlar ile birçok ülkede başarı sağlıyor. Hemen hemen her sınıfta üstün araçlar sunan şirket, bazı araçlarının satış hacmiyle de başarısını kanıtlamakta. Bu araçlardan birisi de 2007 yılından bu yana üretimi devam eden Tiguan. SUV sınıfı kategorisinde oldukça başarılı olan bu model, bazı üretim sorunu nedeniyle geri çağırılıyor. 

  2019 yılı içerisinde 778 bin üstü satış rakamına sahip olan Tiguan, ortaya çıkan bir problem nedeniyle geri toplanmaya başlayacak. 2018-2021 yılları fabrika çıkış tarihlerine sahip olan araçlar geri çağırılıyor. Spoiler parçasının montajı için yanlış bir metot uygulayan firma, sürücüler için sorunlar yaşattığını dile getiriyor.

  Alman Devi, 2018-2021 model dolu paket Tiguan araçları geri çağırıyor

  Artan sürücü şikayetleri sonucu Kasım 2021’de bu modeldeki spoiler problemini araştırmaya başlayan Volkswagen, Mart 2022 itibariyle sorunun kaynağını tespit etti. Sorunun spoiler takılırken uygulanmış olan yanlış metot sonucunda, araç seyir halindeyken spoiler’ın yerinden çıkmasına neden oluyor. Bu sorun da, yoldaki diğer sürücüler için büyük bir güvenlik riski oluşturuyor. 

  Standart paketinde spoiler bulunmayan Volkswagen Tiguan’ın, sadece dolu paketinde bu parça yer alıyor. Bu problemi de ortadan kaldırabilmek için belirtilen tarihteki fabrika çıkışlı araçları ücretsiz şekilde onarmak şartıyla, geri çağırıyor. ABD’de bulunan 6.553 Tiguan model araç fabrikalara geri çağırılmış durumda. 

  Henüz diğer ülkeler için herhangi bir açıklama yapılmazken, şirketin resmi web sitesindeki panelden aracınızın fabrikaya geri çağırılıp çağırılmadığını kontrol etmeniz mümkün. Bunun için burada yer alan linke tıklayarak, aracınıza ait şasi numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'tan Masaüstü Kullanıcılarına Sürpriz: Sevilen Özellik Geri Geliyor!

  WhatsApp, Web ve masaüstünde daha önce yer alan bir özelliği yeniden kullanıma sunuyor. Artık platformlardan 'Bir Kez Görüntüle' özelliğine erişim mümkün olacak!

  Resmî Açıklama: Sam Altman, OpenAI CEO'su Olarak Geri Dönüyor!

  Sam Altman, OpenAI CEO'su olarak şirkete geri dönüyor. Yeni yönetim kurulu ve Microsoft ile güçlenen ortaklık, yapay zekanın geleceğini şekillendiriyor.

  OpenAI Yönetimi Sam Altman'ı Geri Getirmek İstiyor!

  OpenAI yönetim kurulu, geçen günlerde görevden alınan Sam Altman ile şirketin CEO pozisyonuna yeniden atanması hususunda görüşmeler gerçekleştiriyor.

  En İyi Yapay Zeka Modelleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  En iyi yapay zeka modelleri, onların yarattığı halüsinasyonlara göre sıralandı. Sıralama, modellerin yaratıcılık ve hayal gücü kapasitelerini temel alarak yapıldı.

  Volkswagen, Binlerce Model Aracı Geri Çağırıyor: Tiguan

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et