R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Toyota, Yeni Bir Pickup Çıkarmaya Hazırlanıyor: Corolla Temel Alınacak!

  Toyota, Corolla'yı temel alan bir pickup modeli üzerinde çalışmayı planlıyor. Bu yeni model, Amerika pazarındaki Ford Maverick ve Hyundai Santa Cruz gibi rakiplerle boy ölçüşebilecek bir yapıya sahip olacak!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.08.2023 15:09 2299 2 dk okuma süresi
  Toyota, Yeni Bir Pickup Çıkarmaya Hazırlanıyor: Corolla Temel Alınacak!
  Son Düzenleme:

  Toyota, global otomobil piyasasında belirgin bir adım atmaya hazırlanıyor. Firma, Toyota Corolla temelli pickup geliştirmeyi düşünüyor. Böylece tanınmış ve sevilen modeli farklı bir segmentte kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Bu stratejik hamle, özellikle Amerikan otomobil pazarında büyük bir etki yaratabilir!

  Toyota'nın Yeni Planları

  Bilindiği üzere, Toyota'nın Corolla modeli hem dünya çapında hem de Türkiye'de oldukça popüler. 2021 yılında tanıtılan Corolla Cross ile C-SUV segmentine giriş yapan marka, Corolla ile ilgili daha da ilginç planları olduğunu belirtiyor. Automotive News'in güvenilir kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre, Toyota Corolla temelli pickup modeli üzerinde çalışıyor.

  Bu heyecan verici projenin henüz emekleme aşamasında olduğu, nihai ürünün ortaya çıkması için 4-5 yıllık bir süreç gerektiği ifade ediliyor. Toyota, bu yeni model ile ABD pazarında Ford Maverick ve Hyundai Santa Cruz gibi rakiplerle rekabet edebilecek bir otomobil geliştirmeyi planlıyor.

  Corolla Temelli Pickup Özellikleri

  Detaylar şimdilik sınırlı olsa da, Corolla temelli pickup'ın Hilux'ın altında konumlanacağı belirtiliyor. Bu pickup'ın da olası rakipleri gibi monokok gövdeye sahip olacağı konuşuluyor.

  Automotive News'e göre bu kompakt pickup'ın Toyota'nın ABD'deki Mississippi fabrikasında üretilmesi bekleniyor. Corolla'nın 2025 yılında yeni nesline geçiş yapacağını ve yeni pickup'ın 2027 gibi tanıtılacağını düşünürsek, bu pickup'ın mevcut Corolla modelini değil, bir sonraki jenerasyonu temel alacağı açıkça görülüyor.

  Toyota Corolla temelli pickup, otomobil sektöründe yeni bir çığır açmayı hedefliyor. Beklentiler ve rekabet koşulları dikkate alındığında, bu modelin piyasada büyük bir etki yaratması muhtemel.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Toyota, Yeni Bir Pickup Çıkarmaya Hazırlanıyor: Corolla Temel Alınacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et