R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor

  Tesla, Kanada ve Tayland'da olmak üzere iki adet Gigafactory kuracak.

  Elif Toy Elif Toy 06.09.2022 17:19 1339 2 dk okuma süresi
  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor
  Son Düzenleme:

  Tesla, elektrikli araç piyasasında rekabeti elden bırakmıyor. Şimdi de Tayland ve Kanada’da birer adet Gigafactory kuruyor.

  Tesla, elektrikli araç üretimi konusunda önde gelen markalardan biri olmaya devam ediyor. Şirket 2021 yılının son çeyreğinde 310.000 adet otomobil teslimatı gerçekleştirmişti. Son olarak gündemde yer alan çip krizi ve pandeminin etkilerine rağmen rekor kırmıştı. Bu krizlerden olabildiğince az etkilenen şirket şimdi daha fazla üretimi hedefliyor. Bu noktada farklı ülkelerde üretim için çeşitli çalışmalarda bulunuyor. 

  Tesla üretim hedeflerine yönelik kırdığı bu ciddi rekor ile yeni ülkere de açılıyor. Elektrikli araç üretim devi bu sefer Güneydoğu Asya ve Kuzey Amerika’da üretim yapacak.

  Tesla, Kanada ve Tayland’a Gigafactory Açacak

  Gigafactory

  Tesla, farklı ülkelerde daha geniş kitlelere ulaşmak için üretim hedeflerine devam ediyor. DataforThai’ye göre Tesla’nın Tayland şirketi çeşitli ürünlerin satışı için kuruldu. Binek otomobiller, kamyonetler ve benzeri küçük otomobiller üretmeyi hedefliyor. 

  Tesla, Nisan 2022’de şirketini Bangkok’ta yer alan All Seasons Place 87 M Thai Tower’da kurmuştu. Bu şirket için çalışabilecek kişileri de yakın zamanda aramaya başlamıştı. Bangkok’ta yer alan şirket için çeşitli iş ilanları bulunuyor. Son olarak iş geliştirme müdürü pozisyonu için bir ilan yayınlandı. Tesla’nın bu ilanlarıda Tesla’nın gelişmesine katkı sağlayacak bir politika izleniyor. İş geliştirme faaliyetlerinde öncülük edecek adaylara olanak tanınıyor.

  Tesla için Bangkok'ta açılan diğer ilanlardan bazıları da şu şekilde: 

  Office AdministratorOperation and Business Support
  Home Charging DeveloperCharging
  Senior AccountantFinance
  Tesla AdvisorSales and Customer Support
  Service ManagerVehicle Service
  Parts AdvisorVehicle Service
  Delivery Operations AdvisorSales and Customer Support

  İlan için detaylar ise alınacak kişinin Tayland’da bir temsilci olması üzerine. Yani tüm siyasi, yasal ve idari faaliyetleri izleyecek bir düzenleyici olacak. Pozisyona gelecek kişi Tesla’nın Tayland içerisinde yer alan operasyonlarda büyümesini hedefleyecek. Tesla ilanda aynı zamanda iş geliştirme politikalarını etkileyen hukuki hükümlere de değiniyor. Bu hükümleri şirket faydasına çevirecek görüşmeler yapması da iş geliştirme müdüründen bekleniyor.

  2022'de Tesla Tayland’da tam olarak faaliyete geçmiş değil. Tayland, Tesla’nın haritasında da Supercharger’a sahip olmadığı noktalardan birisi. Ancak bu durum tam faaliyet başladığında değişecek. 

  Tesla Tayland’da araç satmanın yanı sıra ekipmanlarını da satmayı hedefliyor. Güneş enerjisiyle çalışan ürünlerini ve pillerini de satmak için Bangkok’ta çalışmalarını sürdürüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Üretim ve Satışta Kırdığı Rekorları Rakamlarla Açıkladı!

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, 2022'de yeni rekorlar kırdı. Buna göre firma, yeni yılda dünyanın en çok otomobil satan markası olmak istiyor.

  AirPods Pro 2, Daha Üç Haftayı Dolduramadan Güncelleme Aldı!

  Apple, AirPods Pro 2 için ilk güncellemeyi yayınladı. Güncellemenin en büyük nedeninin, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri olduğu duyuruldu.

  Amazon’dan İkinci Prime Day Etkinliği: Ekim Ayında %80’e Varan İndirimler!

  Amazon, yaptığı açıklamayla beraber 11-12 Ekim'de ikinci defa Prime Day etkinliği düzenleyecek. Buna göre Amazon, 100 farklı ürün listeleyecek.

  Mars’a Yerleşmek İçin Bir Adım Daha: Elon Musk SpaceX’in İlk Yörünge Testini Duyurdu!

  SpaceX CEO’su Elon Musk, Super Heavy Booster önderliğinde gönderilecek olan SpaceX Starship'in yörünge testine hazır olduğunu belirtti.

  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et