R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor

  Tesla, Kanada ve Tayland'da olmak üzere iki adet Gigafactory kuracak.

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  06.09.2022 17:19 1681 2 dk okuma süresi
  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor
  Son Düzenleme:

  Tesla, elektrikli araç piyasasında rekabeti elden bırakmıyor. Şimdi de Tayland ve Kanada’da birer adet Gigafactory kuruyor.

  Tesla, elektrikli araç üretimi konusunda önde gelen markalardan biri olmaya devam ediyor. Şirket 2021 yılının son çeyreğinde 310.000 adet otomobil teslimatı gerçekleştirmişti. Son olarak gündemde yer alan çip krizi ve pandeminin etkilerine rağmen rekor kırmıştı. Bu krizlerden olabildiğince az etkilenen şirket şimdi daha fazla üretimi hedefliyor. Bu noktada farklı ülkelerde üretim için çeşitli çalışmalarda bulunuyor. 

  Tesla üretim hedeflerine yönelik kırdığı bu ciddi rekor ile yeni ülkere de açılıyor. Elektrikli araç üretim devi bu sefer Güneydoğu Asya ve Kuzey Amerika’da üretim yapacak.

  Tesla, Kanada ve Tayland’a Gigafactory Açacak

  Gigafactory

  Tesla, farklı ülkelerde daha geniş kitlelere ulaşmak için üretim hedeflerine devam ediyor. DataforThai’ye göre Tesla’nın Tayland şirketi çeşitli ürünlerin satışı için kuruldu. Binek otomobiller, kamyonetler ve benzeri küçük otomobiller üretmeyi hedefliyor. 

  Tesla, Nisan 2022’de şirketini Bangkok’ta yer alan All Seasons Place 87 M Thai Tower’da kurmuştu. Bu şirket için çalışabilecek kişileri de yakın zamanda aramaya başlamıştı. Bangkok’ta yer alan şirket için çeşitli iş ilanları bulunuyor. Son olarak iş geliştirme müdürü pozisyonu için bir ilan yayınlandı. Tesla’nın bu ilanlarıda Tesla’nın gelişmesine katkı sağlayacak bir politika izleniyor. İş geliştirme faaliyetlerinde öncülük edecek adaylara olanak tanınıyor.

  Tesla için Bangkok'ta açılan diğer ilanlardan bazıları da şu şekilde: 

  Office AdministratorOperation and Business Support
  Home Charging DeveloperCharging
  Senior AccountantFinance
  Tesla AdvisorSales and Customer Support
  Service ManagerVehicle Service
  Parts AdvisorVehicle Service
  Delivery Operations AdvisorSales and Customer Support

  İlan için detaylar ise alınacak kişinin Tayland’da bir temsilci olması üzerine. Yani tüm siyasi, yasal ve idari faaliyetleri izleyecek bir düzenleyici olacak. Pozisyona gelecek kişi Tesla’nın Tayland içerisinde yer alan operasyonlarda büyümesini hedefleyecek. Tesla ilanda aynı zamanda iş geliştirme politikalarını etkileyen hukuki hükümlere de değiniyor. Bu hükümleri şirket faydasına çevirecek görüşmeler yapması da iş geliştirme müdüründen bekleniyor.

  2022'de Tesla Tayland’da tam olarak faaliyete geçmiş değil. Tayland, Tesla’nın haritasında da Supercharger’a sahip olmadığı noktalardan birisi. Ancak bu durum tam faaliyet başladığında değişecek. 

  Tesla Tayland’da araç satmanın yanı sıra ekipmanlarını da satmayı hedefliyor. Güneş enerjisiyle çalışan ürünlerini ve pillerini de satmak için Bangkok’ta çalışmalarını sürdürüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  BİM Marketlerde Bu Hafta: Aksiyon Kamerası, Katlanabilir Bisiklet ve Dahası!

  7 Haziran BİM aktüel kataloğu belli oldu. BİM, Qoocam 3 aksiyon kamerası, katlanabilir bisiklet ve ProZone Intercom sistemi gibi ürünlerini satışa sunacak!

  Apple, iOS 18 ile Daha Fazla Özelleştirme İmkanı Sunacak!

  iOS 18, iPhone kullanıcılarına daha fazla ana ekran ve simge özelleştirme imkanı sunuyor. Yeni güncelleme, yapay zeka odaklı özelliklerle birlikte geliyor.

  iPhone 16 Pro ve Pro Max: İki Yeni Kamera ile Geliyor!

  iPhone 16 Pro ve Pro Max, iki yeni kamera sensörü ile geliyor. 48MP Sony IMX903 sensörlü bu yeni modeller, gelişmiş fotoğraf özellikleriyle piyasaya sürülecek.

  Dünyanın İlk 6G Cihazı Tanıtıldı: 5G’den Tam 20 Kat Daha Hızlı!

  Japonya'daki konsorsiyum, 5G'den 20 kat daha hızlı 6G cihazını tanıttı. Bu teknoloji, iletişimde devrim yaratmayı vaat ediyor.

  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et