R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor

  Tesla, Kanada ve Tayland'da olmak üzere iki adet Gigafactory kuracak.

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  06.09.2022 17:19 1459 2 dk okuma süresi
  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor
  Son Düzenleme:

  Tesla, elektrikli araç piyasasında rekabeti elden bırakmıyor. Şimdi de Tayland ve Kanada’da birer adet Gigafactory kuruyor.

  Tesla, elektrikli araç üretimi konusunda önde gelen markalardan biri olmaya devam ediyor. Şirket 2021 yılının son çeyreğinde 310.000 adet otomobil teslimatı gerçekleştirmişti. Son olarak gündemde yer alan çip krizi ve pandeminin etkilerine rağmen rekor kırmıştı. Bu krizlerden olabildiğince az etkilenen şirket şimdi daha fazla üretimi hedefliyor. Bu noktada farklı ülkelerde üretim için çeşitli çalışmalarda bulunuyor. 

  Tesla üretim hedeflerine yönelik kırdığı bu ciddi rekor ile yeni ülkere de açılıyor. Elektrikli araç üretim devi bu sefer Güneydoğu Asya ve Kuzey Amerika’da üretim yapacak.

  Tesla, Kanada ve Tayland’a Gigafactory Açacak

  Gigafactory

  Tesla, farklı ülkelerde daha geniş kitlelere ulaşmak için üretim hedeflerine devam ediyor. DataforThai’ye göre Tesla’nın Tayland şirketi çeşitli ürünlerin satışı için kuruldu. Binek otomobiller, kamyonetler ve benzeri küçük otomobiller üretmeyi hedefliyor. 

  Tesla, Nisan 2022’de şirketini Bangkok’ta yer alan All Seasons Place 87 M Thai Tower’da kurmuştu. Bu şirket için çalışabilecek kişileri de yakın zamanda aramaya başlamıştı. Bangkok’ta yer alan şirket için çeşitli iş ilanları bulunuyor. Son olarak iş geliştirme müdürü pozisyonu için bir ilan yayınlandı. Tesla’nın bu ilanlarıda Tesla’nın gelişmesine katkı sağlayacak bir politika izleniyor. İş geliştirme faaliyetlerinde öncülük edecek adaylara olanak tanınıyor.

  Tesla için Bangkok'ta açılan diğer ilanlardan bazıları da şu şekilde: 

  Office AdministratorOperation and Business Support
  Home Charging DeveloperCharging
  Senior AccountantFinance
  Tesla AdvisorSales and Customer Support
  Service ManagerVehicle Service
  Parts AdvisorVehicle Service
  Delivery Operations AdvisorSales and Customer Support

  İlan için detaylar ise alınacak kişinin Tayland’da bir temsilci olması üzerine. Yani tüm siyasi, yasal ve idari faaliyetleri izleyecek bir düzenleyici olacak. Pozisyona gelecek kişi Tesla’nın Tayland içerisinde yer alan operasyonlarda büyümesini hedefleyecek. Tesla ilanda aynı zamanda iş geliştirme politikalarını etkileyen hukuki hükümlere de değiniyor. Bu hükümleri şirket faydasına çevirecek görüşmeler yapması da iş geliştirme müdüründen bekleniyor.

  2022'de Tesla Tayland’da tam olarak faaliyete geçmiş değil. Tayland, Tesla’nın haritasında da Supercharger’a sahip olmadığı noktalardan birisi. Ancak bu durum tam faaliyet başladığında değişecek. 

  Tesla Tayland’da araç satmanın yanı sıra ekipmanlarını da satmayı hedefliyor. Güneş enerjisiyle çalışan ürünlerini ve pillerini de satmak için Bangkok’ta çalışmalarını sürdürüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  Daha Kutusundan Çıkmamış iPhone 1 Açık Arttırmaya Çıktı!

  Teknoloji devi Apple, tüm dünyaya iPhone serisini ilk kez 2007 yılında kazandırmıştı. O dönem teknolojik devrim yaratan 1.Nesil iPhone(iPhone 1) piyasaya sürülmüştü. O dönem alınmış ancak kutusu dahi hiç açılmamış iPhone 1 açık arttırmaya çıktı!

  Google İkinci El Araba İlanları Gösterecek!

  Google, ikinci el araba ilanları göstermeye başlayacak. Yapılacak olan bu güncellemeyle beraber firmalar, Google’da ikinci el araba listeleyebilecek!

  PlayStation 5 Pro Gelmeyecek Ama Yerine İkinci Nesil Versiyonu Gelecek!

  Sony, 2020 yılında yayınladığı PlayStation 5 için geliştirmelere devam ediyor. Şirketin PlayStation 5'in yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. PlayStation 5 Pro modelinin geleceği iddiaları hakkında yeni açıklama geldi.

  Tesla İki Ülkeye Daha Gigafactory Açıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et