R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Trend Topic

  Trend Topic veya trend olan konular (TT), popüler mikroblog sitesi Twitter ‘da en çok kullanılan anahtar kelimelerden ve hashtag'lerden oluşan bir listedir. Trend Topic listesini görüntüleyen bir kullanıcı, kullanıcının o sırada Twitter ‘da neye odaklandığını ve hangi konuların en popüler olduğunu kolayca anlayabilir. Bu nedenle TT, kullanıcıların popüler konulardan haberdar olması için oldukça önemli olan bir liste şeklidir.

  Trend olan konular, sadece kullanıcılar için değil, reklamcılar, reklamcılar veya sosyal medya reklam kampanyaları için de önemli bir listedir. Kampanyalarını TT'de belli bir şekilde almayı başaran markalar, kendilerini çok kısa sürede birçok çevreye sunarak kampanyalarının kullanıcıdan kullanıcıya, diğer kullanıcılara yayılmasını ve büyük etkileşim almasını sağlıyor.

  Trend Topic Nasıl Olunur?

  Trend olan konulara, Hashtag veya anahtar kelime eklemek kolay değildir ve yüksek popülerlik ya da popülerliği fazla olan hesap gerektiren bir işlemdir. Trend Topic ’in mantığında açıklanıldığı üzere en popüler konular her zaman için Trend Topic köşesinde yer alır. Dolayısıyla kullanıcının, Trend Topic’e getirmek istediği konunun da en az diğer popüler konular kadar konuşulması ve kullanıcılar tarafından etkileşim elde etmesi gerekir.

  Bunu sağlamanın farklı yollarından bahsedilirse kullanıcı, eğer Twitter ‘da yüksek takipçi oranına sahipse veya takipçisi yüksek olan kişiler tarafından takip ediliyorsa oluşturulan etikete diğer kullanıcıların katılmasıyla birlikte Trend Topic’e giriş yapılabilir.

  Arama motorlarının aksine Twitter'ın Trend Topic algoritması, oldukça açık ve basittir. Bu aynı zamanda bir Hashtag'i Trend Topic yapmak için harika bir fırsattır. Yüksek düzeyde etkileşimli RT hesapları, Hashtag’lerden Tweet'leyip etkileşim kurduğunda, takipçileri de kullanıcının Hashtag'ine RT yaparak katılırlar. Buna göre diğer popüler sonuçlarla birlikte kullanıcının hazırladığı etiket ülke gündeminde TT olarak girecektir.

  Yeterli etkileşim almak Trend Topic olmak için en önemli kuraldır. Bu etkileşimi elde ederken, yaratıcı ve ilgi çekici Hashtag veya içerik içeren bir kampanya başlatmak, daha kısa sürede daha iyi sonuçlar verebilir.

  Trend Topic Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Trend topic olmak, emek ve sabır ister. Ancak çoğu kullanıcı, beklemekten hoşlanmayabilir ve botlardan yardım almayı tercih eder. Bilinmesi gereken detay, bot tarafından TT olmaya çalışmak, hüsranla sonuçlanabilir. Yani Twitter'da TT olmanın hilesi işe yaramayabilir. Ayrıca, bir bot hesabı kullanmanın cezası bile olabilir.

  Twitter Trend Topic Listesi Güvenli Mi?

  Trend Topic listesi, Twitter'ın kullanıcılarına bu platformda iyi vakit geçirmeleri için sunduğu özelliklerden sadece biridir. Çoğu zaman gündemi, trend topic listesi belirler. Son dönemlerde bazı resmi makamların dikkatini çekmenin en önemli yolu bu oldu. Bununla birlikte, orijinalliği şüpheli olan bazı popüler konularda hızlı kararlar almak ve sakıncalı görüşler ifade etmek asla tavsiye edilmez.

  Twitter Trend Topic listesinde veya çeşitli sosyal medya platformlarında görülen her konu hakkında daha detaylı bilgi almaya çalışmak gerekir. Aynı bilgileri birden fazla güvenilir kaynaktan doğruladıktan sonra bilgi paylaşmak en önemlisidir. 

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  Trend Topic

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et