R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tinder

  Tinder hem Android hem iOS platformlarında bulunan bir flört uygulamasıdır. Kullanıcılara önceden belirlemiş oldukları kriterlere göre tanışabilecekleri kişiler sunar. Uygulamayı kullanabilmek için 18 yaşının üzerinde olmak gerekir.

  Uygulamayı kullanan kişiler birinin fotoğraflarını beğenmek için sağa, beğenmemek için sola doğru kaydırma yaparlar. Birbirinin fotoğrafını beğenmiş iki kişi söz konusu olduğunda eşleşme yapılır. Eşleşmenin ardından kişiler birbirlerine mesaj gönderebilirler.

  Tinder ne işe yarar?

  Tinder pek çok flört (dating) uygulamasında yer alan süreci basitleştiren ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama konum tabanlı çalışır. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra onu kullanabilirsiniz. Başlangıçta altı farklı fotoğraf seçmeli ve kendiniz hakkında kısa bir bilgiye yer vermelisiniz.

  Bilgileri girdikten sonra Tinder maceranız başlar. Uygulama tercihlerinize bağlı olarak çeşitli bekar kişilerin fotoğraflarını gösterir. Beğendiğiniz kişileri sağa, beğenmediğiniz kişileri sola kaydırırsınız. Beğendiğiniz kişilerden biri sizin fotoğrafınızı beğenirse uygulama eşleşme olduğunu belirtir.

  Tinder'da gerçek bir sevgili bulunabilir mi?

  Tinder dahil olmak üzere pek çok flört uygulamasında tartışılan konulardan biri budur. Gerçek bir sevgili bulmaya veya uzun süreli bir ilişki yaşatmaya yardımcı olup olmadığı net değildir. Tinder basit bir uygulamadır. Basit olduğu için çekici görülür ve pek çok kişi onu kullanır.

  Oyunuzu hangi yöne doğru kullanacaksanız kullanın Tinder çok popülerdir. İnsanların online ortamda buluşmasını sağlar. Flört etmeyi olabildiğince basitleştirmiştir. İnsanlar sosyal medya platformlarını kullanmayı çok daha zahmetli bulduklarından Tinder'ı kullanmayı tercih ederler.

  Tinder'ın en önemli dezavantajı tam olarak kiminle karşılaşacağınızın belli olmamasıdır. Bazen evli kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca pek çok kişi bu uygulamayı tek gecelik ilişkiler bulabilmek için kullanır. Bu açıdan kiminle eşleştiğinizde dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

  Tinder nasıl işleyiş gösterir?

  Tinder oldukça popüler bir uygulamadır. Diğer kullanıcılarla eşleştiğinizde bu eşleşmeyi bir flörte dönüştürebilirsiniz. Uygulama mobil cihazınızdaki konum bilgilerini ve profilinizde belirlediğiniz bilgileri kullanır. Genel olarak doğru bilgiler kullandığınızda sonuç almanız daha yüksektir.

  Tinder profilleri nasıl çalışır?

  Tinder uygulamasını cihazınızda indirdikten sonra hızlıca hesap oluşturabilirsiniz. Tinder hesap oluşturma konusunda size adım adım yol gösterecektir. Adınız, yaşınız, profil fotoğrafınız, mesleğiniz ve kendiniz hakkında kısa bilgileri görebilirsiniz.

  Tinder ile kullandığınız diğer uygulamalar arasında entegrasyon sağlayabilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıları paylaşabilmek için hesabınızı Spotify ile entegre edebilirsiniz. Instagram ile entegrasyon sağlayarak son gönderilerinizi akış halinde paylaşabilirsiniz.

  Tinder'a üye olabilmek için Facebook hesabınızı veya telefon numaranızı kullanırsınız. Facebook hesabınız ile üye olduğunuz zaman Tinder, Facebook hesabınızda yakaladığı her türlü bilgiyi toplayacak ve profilinizle eşleştirecektir. Bunu istemiyorsanız telefon numarası kullanmalısınız.

  Tinder ile Facebook hesabınızı eşleştirdiğinizde otomatik paylaşım söz konusu olmaz. Tinder profilinizi dilediğiniz gibi özelleştirmeyi başarabilirsiniz. Tinder diğer insanlarla daha uyumlu eşleştirme yapabilmek için Facebook arkadaşlarınız dahil pek çok veriyi kullanabilir.

  Tinder eşleştirme süreci nasıl gerçekleşir?

  Tinder eşleştirme yapabilmek için konumuzu tanımlar ve daha sonra sizi yakındaki diğer kişilerle eşleştirmeye çalışır. Uygulamayı kullanan herkesle eşleşmeniz mümkün değildir. Sadece profil bilgilerinize uygun olan kişilerle eşleştirme söz konusudur.

  Uygulamayı kullanırken anonim olarak beğenme veya beğenmeme yaparsınız. Birinin fotoğrafını beğenirseniz Tinder bunu hafızaya alır. Eğer aynı kişi sizin fotoğrafınıza denk gelip onu beğenirse eşleşmeyi gerçekleştirir. Eşleştirmenin ardından birbirinize mesaj göndermeye başlayabilirsiniz.

  Eşleştirme olmadığı sürece kimseye mesaj gönderemezsiniz. Bir eşleşme bağlantısının ardından sohbet etmeye başlarsınız. Bundan sonrası tamamen kişilere bağlı bir durumdur. Tinder hiçbir şeye müdahale etmez. Kişilerin kendi aralarında online olarak flört etmelerine imkan tanır.

  Tinder Plus nedir?

  Tinder Plus, Tinder tarafından sunulan ücretli abonelik seçeneklerinden biridir. Bu paketi satın aldığınızda konumunuzu değiştirme fırsatı elde edersiniz. Sınırsız kaydırma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca diğer kullanıcıların görebileceği bilgileri kısıtlayabilirsiniz.

  Tinder Plus kullandığınızda sizi daha fazla insan görmeye başlar. Passport özelliğiyle konumunuzu değiştirebileceğiniz için ulaşabildiğiniz noktalardaki kişilerle etkileşim kurabilirsiniz. Profilinizi kimin gördüğünü önemsemiyorsanız ve konum değiştirmeye ihtiyacınız yoksa gereksizdir.

  Tinder Gold nedir?

  Tinder Gold, Tinder tarafından sunulan ücretli abonelik seçeneklerinden biridir. Bu paketi satın aldığınız zaman kimlerin fotoğrafınızı sağa kaydırdığını görebilirsiniz. Profilinizi öne çıkarma fırsatı elde edersiniz. Ayrıca elde ettiğiniz tüm beğenileri tek bir noktadan görme şansınız vardır.

  Tinder Gold sayesinde kaydırma yapmadan eşleşme gerçekleştirebilirsiniz. Boost ve Super Like özellikleri ile insanları etkileme şansınız çok daha yüksektir. Tinder içerisinde çok büyük avantajlar sunmaz. Ancak öncelikli özelliklere sahip olmak isteyenler için idealdir.

  Tinder Platinum nedir?

  Tinder Platinum, Tinder tarafından sunulan ücretli abonelik seçeneklerinden biridir. Bu paketi satın aldığınız zaman eşleşme olmadan bir başkasına mesaj gönderebilirsiniz. Tinder Platinum üyeyseniz ve birinin fotoğrafını beğendiyseniz standart üyelere göre önceliğe sahip olursunuz.

  • Super Like: Hesabınıza 5 adet Super Like tanımlanır. Bu özelliği kullandığınızda birisi sizin profilinize denk gelmeden önce onu etkileyebilecek 5 mesaj gönderebilme hakkınız vardır. Bu mesajlar sayesinde profilinize denk gelebilecek kişiyi etkileme şansınız yüksektir.
  • Öncelikli Beğeni: Platinum abone olmanız durumunda beğenileriniz öncelikli hale gelir. Birinin fotoğrafını beğendiyseniz ve aynı fotoğrafı standart bir kullanıcı beğendiyse, sizin beğenininiz herkesten önce gözükür. Böylece oyunun kurallarını değiştirirsiniz.

  Tinder Platinum, Tinder aboneliklerinin üst düzey olanıdır. 1 aylık, 6 aylık veya 12 aylık paketlerden birini seçerek üye olabilirsiniz. Tinder Gold ve Tinder Plus için geçerli olan tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ancak maliyeti diğerlerine göre çok daha yüksektir.

  Tinder kullanabilmek için bir abonelik satın almanıza gerek yoktur. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ekstra özellikler daha fazla kişiye ulaşmanız için önemlidirler. Tinder uygulamasını sürekli kullanacaksanız aboneliklerden birine sahip olmak isteyebilirsiniz.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Tinder
  Tinder Logo Tinder Logo
  İlk Piyasaya Sunulma Tarihi

  12 Eylül 2012

  Geliştirici(ler)

  IAC

  İşletim Sistemi

  iOS, Android

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et