R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Flood

  Flood, kelime anlamı olarak İngilizce “sel” karşılığında kullanılan bir kelimedir. Sosyal medyada flood ise arka arkaya atılan forumlar ve tweetlerin bir seri olmuş haline verilen isimdir. Flood oluştururken tek gönderide anlatılacak mesaj tamamlanmadığından dolayı altında mesajın devamı eklenir. Bu da ortaya birden fazla gönderi ile anlatılabilecek bir gönderi serisini çıkarır.

  Flood, sosyal medyada yer alan paylaşım dizilerine verilen isimdir. Forum sitelerinin yanı sıra Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de tek bir tweete sığmayan mesajların, seri tweetler şeklinde paylaşılması ile ortaya çıkmaktadır. 

  Flood oluştururken tek bir konu üzerinde ele alınan birden fazla mesaj oluşturulur. Bu mesajlar birbirinin devamı şeklinde sıralanır. Bundan dolayı da özellikle Twitter gibi 280 karakter sınırı olan sosyal medya platformu içerisinde birden fazla birbiri ile bağlantılı tweet atmak oldukça pratik bir yoldur.

  Flood ne demektir?

  Flood, birbiri ile bağlantılı ve genel bir bağlam içerisinde yer alan seri gönderiler anlamına gelir. Flood oluşturmak, Türkçe karşılık olarak “bilgisel” şeklinde isimlendirilebilir. Buradaki bağlantı İngilizce’deki “sel” karşılığı ile de bağdaştırılabilir. Bunun yanı sıra flood oluştururken konudan sapmadan tek bir eksende yazılan ardı ardına pek çok gönderi olabilir.

  Flood yapmak, Twitter’da sık araştırılan konular içerisinde yer alır. Floodlar, belirli bir konu hakkında derinlemesine bilgi vermek için ya da 280 karakterin yetmediği zamanlarda birkaç tweet daha ekleyerek anlatmak istediğiniz olayı anlatmak için kullanılabilir. Bu durumda tek bir tweet ile anlatılamayacak konularda dilediğiniz uzunlukta floodlar oluşturmak mümkündür.

  Flood nasıl yapılır?

  Flood yapmak için birbirinden bağımsız ayrı tweetler atmak yerine ilk atılan tweeti yanıtlayarak bir konu üzerinde istenilen uzunlukta gönderi paylaşılabilir. Flood yapılırken ilk başta görünen tweet, ilk atılan tweettir. Bunun altında istenildiği kadar fazla yanıt ile floodu uzatmak mümkündür. Bloglar, LinkedIn ve Facebook gibi uzun uzun yazma imkanı bulunmayan sosyal medya sitelerinde flood oluşturmak önemli bir kolaylık olarak kullanıcıların karşısına çıkar.

  Twitter karakter sınırı olan bir sosyal paylaşım platformudur. Bundan dolayı da flood içerikleri, Twitter’da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü kullanıcılar anlatmak istedikleri konuları tek bir tweet ile sınırlamak istemediklerinde birden fazla ayrı ayrı tweet atmak yerine konuyu tek bir tweet altında toplamak isterler. Bu da flood oluşturmanın kullanışlı olması sayesinde mümkündür.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Flood

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et