R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi MIUI 14 Desteği 5 Modele Geliyor!

  Xiaomi MIUI 14 desteği 5 akıllı telefon modeline gelecek. Bu modelleri sizler için haberimizde liste liste paylaştık.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.01.2023 23:58 2371 3 dk okuma süresi
  Xiaomi MIUI 14 Desteği 5 Modele Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz ay yayınlanan MIUI 14, sunduğu yeniliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Yeni güncelleme, özellikle sistem performansını güçlendirmeye odaklanmıştı. Yeni güncellemenin şu ana kadar birçok modele geleceği doğrulandı. Bununla beraber MIUI 14 güncellemesi alacak 5 model daha açıklandı.

  Xiaomi MIUI 14 desteği genişliyor

  Bazı Redmi ve POCO tabanlı modeller için MIUI 14 güncellemesi geleceği ifade edildi. Bu güncelleme ile beraber 2022 Aralık güncellemesinin de dağıtılacağı belirtildi. Ayrıca 5 yeni modele eklenecek olan yazılım, Android 12’ye sahip olacak. Güncellemenin henüz ne zaman dağıtılacağı belirtilmedi. Tahminler yılın ikinci çeyreğini gösteriyor. İşletim sistemi, öncelikle test aşamasına girecek. Ardından yeni modellerde yayınlanacak.

  MIUI 14 güncellemesi alacak ürünler şunlar olarak açıklandı:

  • Poco M2 Pro
  • Redmi Note 9
  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9 Pro Max

  Xiaomi MIUI 14 özellikleri

  Xiaomi MIUI 14, pek çok yenilik ile kullanıcılarını memnun ediyor. Bunlardan birisi kaldırılamayan uygulamaların artık kaldırılabiliyor oluşu. Bazı temel yazılımları telefondan kaldırmak için root gerekiyor. Artık root olmadan temel uygulamalar silinebilecek. Tabii bu bazı uygulamalar için geçerli olacak.

  Xiaomi MIUI 14 desteği alacak telefonlar foton motoruna da sahip olacak. Bu motor, uygulamaların güç verimliliğini artırmak için geliştirildi. Örneğin çok oyunculu oyunlar, şarjı daha hızlı tüketebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına foton motoru devreye giriyor. Uygulanan testlerde uygulamaların %22 oranında güç tasarrufu sağladığı görüldü.

  MIUI 14 ile beraber performansın ve sistemdeki akıcılığın %88 arttığı da belirtiliyor. Yani sistem daha stabil ve daha akıcı bir şekilde çalışıyor olacak.

  İşletim sistemi ile ilgili yapılan bir diğer güncelleme depolama alanıyla ilgili. Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara daha fazla alan kalacak. Bunun sebebi Xiaomi verilerinin %23 daha az yer kaplaması.

  Yeni özelliklerden birisi, süper simgeler oldu. Süper simgeler sayesinde uygulama simgeleri güncellenebiliyor. Örneğin ana ekranda yer alan uygulamalara farklı ikonlar atanabiliyor. Ayrıca simgelerin dizaynında da güncellemeye yer verilebiliyor. Bu durum, görsel açıdan kullanıcıların beğenebileceği bir özellik.

  Klasörler için de bir güncellemeye yer veriliyor. Klasörler, uygulamaların sınıflandırılmasını sağlayan bir yol. Bu güncellemeye göre kullanıcılar, ana ekrandaki klasörlerin düzenini değiştirebiliyor. Şimdilik 2 düzenin olduğu söyleniyor. Her ne kadar bu kadar düzen olsa da gelecekte düzen sayısının artması bekleniyor.

  Xiaomi MIUI 14 desteği alan telefonlar yeni widgetler ile de karşılaşacak. Widgetler, hayatı kolaylaştıran araçlar olarak tanımlanabilir. Örneğin hava durumu aracı sayesinde ana ekranda hava durumuna hızlıca erişilebiliyor. Xiaomi, yeni sürüm ile daha fazla araca yer verecek.

  Cihaz, daha birçok özellik ile gelmekte. Bir diğer yenilik evcil hayvan ve bitki olarak açıklandı. Eğlence odaklı yeniliklere de imkan tanıyan Xiaomi, bu özelliği de duyurmuş oldu. Buna göre ana ekrana hayvan ve bitki yerleştirilebilecek. Bu nesneler animasyona sahip olduğu için hareketli bir görünümde bulunacak. MIUI 14, daha estetik bir ana ekran için tercih edilebilecek bir güncelleme.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Xiaomi Pad 6S Pro'nun Özellikleri Paylaşıldı: İşte Detaylar!

  22 Şubat'ta Xiaomi, premium tablet serisi Xiaomi Pad 6S Pro'yu da görücüye çıkaracak. Xiaomi'nin bu yeni tabletine dair önemli özellikler açıklandı.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Xiaomi MIUI 14 Desteği 5 Modele Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et