R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geçtiğimiz ay iOS 16 sürümünü yayın hayatına almıştı. Şimdi de pek çok özelliği ile birlikte iOS 16.2 Beta güncellemesi yayınlandı. İşte yeni özellikler!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  29.10.2022 19:53 1718 2 dk okuma süresi
  iOS 16.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz Haziran ayında WWDC etkinliğinde iOS 16’yı yenilikleriyle beraber tanıtmıştı. Bu etkinlikte pek çok yeniliğe yer verilmişti. Eylül ayında ise iOS 16, resmî olarak cihazlara ulaştı. Ardından iOS 16.1 güncellemesi piyasaya sürüldü. Apple, son olarak iPhone ve iPad modelleri için iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 Beta güncellemelerini duyurdu.

  iOS 16.2 Beta güncellemesi neler sunuyor?

  iOS 16.2’nin beta sürümü ile birlikte bizleri karşılayan özelliklere özet olarak baktığımızda şu özellikler karşımıza çıkıyor:

  • Freeform uygulaması
  • Stage Manager özelliği
  • Yenilenmiş ev aksesuarları deneyimi

  iOS 16.2 ile birlikte Apple müşterileri, Freeform uygulaması ile karşı karşıya kalacak. Birçok özelliğe sahip olan bu uygulamada dikkat çeken özelliklerden birisi not alma ve eskiz özelliği oldu. Kullanıcılar, tuval üzerinde not alabilirken aynı zamanda eskiz çizimler de yapabilir olacak.

  iOS 16.2 Beta güncellemesi ile beraber karşımıza çıkan Freeform uygulamasının bir özelliği daha var. Bu özellik tuval üzerine kişi etiketi, görsel ve şekil gibi çalışmaların eklenebiliyor olması. Bu da pek çok kullanıcı için faydalı özellikler olarak yer alıyor.

  Freeform uygulamasının dikkat çeken yanlarından birisi de ortak çalışma alanı kurulabiliyor olması. Birden fazla kullanıcı, ortak tuval sayesinde aynı tuval üzerinde düzenlemeler yapabiliyor olacak. Apple Pencil desteğine de sahip olacak. Uygulama, daha pek çok özelliği ile insanların dikkatlerini üzerine çeken bir yapıyla geliyor.

  iPad için geliştirilen yeni özellik kullanıcıları rahatlatacak cinsten. Yoğun bir işe sahip olanlar ve birden fazla pencere açanlar pencerelerin bir düzen içerisinde olmasını isteyebilir. Bunun için Stage Manager isimli bir sistem geliştirildi. Bu özellik sayesinde pencereler gruplandırılabiliyor. 

  Örneğin iş amaçlı pencereler ayrı, oyun amaçlı pencereler ayrı, medya amaçlı pencereler ayrı bir gruba ekleniyor. Bu sayede daha az pencere ile yapılan işe daha iyi odaklanmak mümkün oluyor.

  iOS 16.2 Beta güncellemesi ile beraber karşımıza çıkan bir diğer yenilik Apple’ın ev aksesuarlarından yararlananlar için! 

  Yeni sürüm güncellemesi ile birlikte Apple kullanıcıları, daha iyi performansa kavuşuyor. Yeni güncellemeden yararlanmak için HomePod cihazının gerekli olduğunu açıklayalım.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Watch watchOS 9.5.1 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, uyumlu bütün Apple Watch'lar için odaklanılan iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri sunan küçük bir güncelleme yayınladı.

  iOS 17 ile iPhone'lar Dijital Günlük Özelliğine Kavuşuyor: İşte Detaylar!

  WWDC 2023 etkinliği yaklaştıkça iOS 17 ile ilgili dedikodular da giderek yaygınlaşmaya başladı. iOS 17, iPhone'lar için bir günlük tutma uygulaması sunacak!

  OnePlus Telefonlar İçin OxygenOS 13.1 Güncellemesi: Sıra Dışı Yeniliklerle Karşınızda

  OnePlus, OxygenOS 13.1 güncellemesini duyurarak Android 13 tabanlı yeni özellikleri kullanıcılarına sunuyor. OxygenOS 13.1, yeni bir arayüz sunuyor.

  MIUI 14 Güncellemesi ve Xiaomi Redmi Note 11S İncelemesi

  Xiaomi'nin yeni arayüzü MIUI 14, Redmi Note 11S modeli için yayına sunuldu. İşte bu güncelleme hakkında ayrıntılı bir inceleme!

  iOS 16.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et