R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geçtiğimiz ay iOS 16 sürümünü yayın hayatına almıştı. Şimdi de pek çok özelliği ile birlikte iOS 16.2 Beta güncellemesi yayınlandı. İşte yeni özellikler!

  Mucosoft Mucosoft 29.10.2022 19:53 1229 2 dk okuma süresi
  iOS 16.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz Haziran ayında WWDC etkinliğinde iOS 16’yı yenilikleriyle beraber tanıtmıştı. Bu etkinlikte pek çok yeniliğe yer verilmişti. Eylül ayında ise iOS 16, resmî olarak cihazlara ulaştı. Ardından iOS 16.1 güncellemesi piyasaya sürüldü. Apple, son olarak iPhone ve iPad modelleri için iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 Beta güncellemelerini duyurdu.

  iOS 16.2 Beta güncellemesi neler sunuyor?

  iOS 16.2’nin beta sürümü ile birlikte bizleri karşılayan özelliklere özet olarak baktığımızda şu özellikler karşımıza çıkıyor:

  • Freeform uygulaması
  • Stage Manager özelliği
  • Yenilenmiş ev aksesuarları deneyimi

  iOS 16.2 ile birlikte Apple müşterileri, Freeform uygulaması ile karşı karşıya kalacak. Birçok özelliğe sahip olan bu uygulamada dikkat çeken özelliklerden birisi not alma ve eskiz özelliği oldu. Kullanıcılar, tuval üzerinde not alabilirken aynı zamanda eskiz çizimler de yapabilir olacak.

  iOS 16.2 Beta güncellemesi ile beraber karşımıza çıkan Freeform uygulamasının bir özelliği daha var. Bu özellik tuval üzerine kişi etiketi, görsel ve şekil gibi çalışmaların eklenebiliyor olması. Bu da pek çok kullanıcı için faydalı özellikler olarak yer alıyor.

  Freeform uygulamasının dikkat çeken yanlarından birisi de ortak çalışma alanı kurulabiliyor olması. Birden fazla kullanıcı, ortak tuval sayesinde aynı tuval üzerinde düzenlemeler yapabiliyor olacak. Apple Pencil desteğine de sahip olacak. Uygulama, daha pek çok özelliği ile insanların dikkatlerini üzerine çeken bir yapıyla geliyor.

  iPad için geliştirilen yeni özellik kullanıcıları rahatlatacak cinsten. Yoğun bir işe sahip olanlar ve birden fazla pencere açanlar pencerelerin bir düzen içerisinde olmasını isteyebilir. Bunun için Stage Manager isimli bir sistem geliştirildi. Bu özellik sayesinde pencereler gruplandırılabiliyor. 

  Örneğin iş amaçlı pencereler ayrı, oyun amaçlı pencereler ayrı, medya amaçlı pencereler ayrı bir gruba ekleniyor. Bu sayede daha az pencere ile yapılan işe daha iyi odaklanmak mümkün oluyor.

  iOS 16.2 Beta güncellemesi ile beraber karşımıza çıkan bir diğer yenilik Apple’ın ev aksesuarlarından yararlananlar için! 

  Yeni sürüm güncellemesi ile birlikte Apple kullanıcıları, daha iyi performansa kavuşuyor. Yeni güncellemeden yararlanmak için HomePod cihazının gerekli olduğunu açıklayalım.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesini herkes için yayınladı. Bu yeni güncelleme, birçok hatayı çözerken aynı zamanda küçük değişikliklere de yer verdi.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  The Witcher 3: Wild Hunt Güncellemesi için Çıkış Tarihi Paylaşıldı!

  CD Projekt RED şirketi, The Witcher 3'ün yeni güncellemesinin 14 Aralık 2022’de piyasada yer alacağını ifade etti. Güncelleme ücretsiz olacak.

  iOS 16.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et