R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Pixel, Japonya’da En Çok Tercih Edilen İkinci Marka Oldu!

  Google Pixel, Japonya'da en çok tercih edilen ikinci marka olarak yüzde 9'luk pazar payına sahip olmasıyla ön plana çıktı. Bu başarının ardında Pixel 6a ve Pixel 7 modellerinin büyük bir rolü bulunuyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.07.2023 13:48 1474 2 dk okuma süresi
  Google Pixel, Japonya’da En Çok Tercih Edilen İkinci Marka Oldu!
  Son Düzenleme:

  2016'dan beri Pixel markası altında akıllı telefonlar üreten Google, bir süre boyunca bu telefonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşamasa da son yıllarda yapılan yatırımların meyvesini toplamaya başlamıştır. 

  Google, sonunda bir ülkede en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri haline gelmiştir.

  Google Pixel Telefonları Japonya'da İkinciliğe Yükseldi

  Google, son yıllarda Pixel markasına yaptığı yatırımlar ve cihazları uygun fiyatlı bir seçenek haline getirme stratejisi ile başarısının karşılığını buldu. 

  Ünlü istatistik firması Counterpoint Research'a göre Pixel markası, Japonya'da iPhone'dan sonra en çok tercih edilen telefon markası oldu.

  Google Pixel'ın Japonya'daki Pazar Payı ve Büyüme Oranı

  2023'ün ilk çeyreğini temel alan araştırmalar, Google Pixel markasının Japonya'da %9'luk bir pazar payına sahip olduğunu ve en çok tercih edilen ikinci telefon markası olduğunu göstermektedir. 

  Firmanın Sony ve Sharp gibi Japon firmalarını geride bırakması büyük bir başarıdır. Bu veriler aynı zamanda markanın önceki yıla göre %67'den fazla bir gelişme gösterdiğini de ortaya koyuyor.

  Google Pixel'ın Başarısındaki Anahtar Ürünler

  Counterpoint'in yorumlarına göre, Google'ın bu başarısının arkasında büyük oranda Pixel 6a ve Pixel 7 cihazları bulunuyor. 

  Ek olarak, Pixel 7a'nın ilk üç haftasında Pixel 6a'ya göre %76 daha fazla satış yaptığı bilgisi de var. Araştırma sonuçlarına göre global Pixel satışlarının %34'ü Japonya'da, %31'i ise ABD'de gerçekleşiyor.

  Google'ın, Japonya'daki bu başarıdan etkilenerek Pixel markasını daha çok ülkede piyasaya sürmesi umuluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Bir Uygulamanın Daha Fişini Çekiyor: Popcast Hizmeti Sonlanıyor!

  Google, Popcast hizmetini YouTube Music lehine sonlandırıyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun YouTube'u tercih etmesi bu kararda etkili oldu.

  DJI Mini 4 Pro Resmi Olarak Tanıtıldı: Çok Yönlü Engel Algılama Özelliğiyle Geliyor!

  DJI, koleksiyonuna yeni bir yıldız ekledi. Hafif yapısı, kamera kabiliyeti ve etkileyici pil süresiyle dikkat çeken DJI Mini 4 Pro, 759 dolarlık fiyatla karşınızda!

  Google, Gmail'in HTML Sürümünün Fişini Çekti: Kullanımdan Kaldırılıyor!

  Google, 2024 yılından itibaren daha gelişmiş bir deneyim sunmak amacıyla Gmail'in temel HTML sürümünü kullanımdan kaldıracak.

  Google Pixel 8a İlk Defa Canlı Olarak Görüntülendi: İşte Detaylar!

  Google Pixel 8 serisi, bir süredir ortaya çıkan bilgilerle merak konusu olmuştu. Bugün, Pixel 8a modeline ait yeni tasarım görselleri ortaya çıktı.

  Google Pixel, Japonya’da En Çok Tercih Edilen İkinci Marka Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et