R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bybit, global merkezini taşıyacağını açıkladı

  Kripto borsası Bybit global merkezini Singapur'dan Dubai'ye taşıyacağını açıkladı.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1933 2 dk okuma süresi
  Bybit, global merkezini taşıyacağını açıkladı
  Son Düzenleme:

  Kripto borsası Bybit global merkezini Singapur'dan Dubai'ye taşıyacağını açıkladı. Emirlik hızla büyüyen kripto sektöründeki şirketleri cezbetmek için çeşitli adımlar atmıştı. Bu kararın arkasındaki sebebin ise emirlik tarafından son dönemde atılan bu gibi adımların yattığı bilgisi yer alıyor.

  Bybit, Crypto.com'un Dubai'de bölgesel bir merkez kuracağını açıkladığı gün bir blog yazısı paylaştı ve genel merkezini Dubai'ye taşıyacağını belirtti. Tüm bu açıklamalar emirliğin kripto varlıklar için global bir merkez haline gelmesini sağlayacak yasal düzenlemenin ardından geldi.

  Birleşik Arap Emirlikleri'nden Kripto Dostu Yaklaşım

  Birleşik Arap Emirlikleri son olarak Singapur merkezli Crypto.com'un Dubai'de bölgesel bir üs kurmasını teşvik etmiş ve burada önemli bir varlığa sahip olmalarını desteklemişti. Binance ve FTX gibi global firmalar Dubai'ye davet edilmişti.

  Dünyanın pek çok ülkesinde kripto borsalarına yönelik baskılar artarken emirliğin kripto dostu itibarını korumak için cesur adımlar atmaktan kaçınmaması firmaları buraya çeken en önemli etken oldu. Ayrıca Singapur'un son dijital varlıklara yönelik attığı adımlar firmaları zorladı.

  Dubai şu anda dijital vergilere ağır vergiler uygulayan ve bu tür şirketleri regülasyonlarla sıkıştırmaya çalışan firmaların sığındığı bir liman konumunda. Emirlik kripto dostu yaklaşımıyla dijital varlıklara yönelik sert politikalar uygulayan ülkelerdeki tüm firmaları ülkesine çekmeye çalışıyor.

  Bybit: "Global Konumumuz Etkilenmeyecek"

  Bybit'in CEO'su Ben Zhou global merkezin taşınmasıyla ilgili çeşitli sorulara yanıtlar vermeye çalıştı. Merkezin Dubai'ye taşınmasını "global konumlarını etkilenmemesi" için yaptıklarını ve "emirliğin canlı ekonomisi sayesinde dijital varlık yeniliklerine katkıda bulunacağını düşündüklerini" ekledi.

  Bybit, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından alınan kripto dostu kararların hem ülkenin hem de bölgenin gelişimi için önemli bir fırsat olacağını düşünüyor. Zhou, emirliğin bir süre sonra sanal varlıklar için teknoloji üssü olabileceğinden bahsediyor.

  Bybit'in global merkezi Dubai'ye taşıdıktan sonra Singapur'daki çalışanları beraberinde getirip getirmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Singapur'un dijital varlıklara yönelik baskıları son bulursa faaliyetlerine Singapur üzerinden de devam edebileceği belirtiliyor.

  Bybit'e ek olarak Crypto.com da Dubai'de güçlü bir varlığa sahip olmayı hedefleyen firmalar arasında. Faaliyetlerine Hong Kong'da başlayan ardından Singapur'a taşınan şirketin, dijital varlıklar üzerindeki baskılar artarsa Dubai'yi yeni bir global merkez noktası olarak düşünebileceği söyleniyor.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • AR***** AK*****
   AR***** AK***** 2 yıl önce
   Araplar bu işe el atarsa büyük sıçrama yaşar NFT ve kripto paralar.

  İlgili İçerikler:

  Bybit, global merkezini taşıyacağını açıkladı

  Kripto borsası Bybit global merkezini Singapur'dan Dubai'ye taşıyacağını açıkladı.

  Bybit, global merkezini taşıyacağını açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et