R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yopmail Geçici E-Posta Oluşturma Hizmeti Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Bütün internet siteleri ile dijital platformlar sizden üyelik veya işlem sırasında e-posta isteyebilir. Kişisel adresinizi sağlama almak ve güvenliğinden şüphe duyduğunuz platformlardan kendinizi korumak adına Yopmail geçici e-posta adreslerini kullanabilirsiniz. Peki, Yopmail nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Tüm sorularının yanıtını rehberde bulabilirsiniz.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  22.04.2022 16:29 3599 4 dk okuma süresi
  Yopmail Geçici E-Posta Oluşturma Hizmeti Nedir, Nasıl Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Çok sık olarak kullandığınız ve kişisel bilgilerinizi paylaşmaya güvendiğiniz sitelerde kendi e-posta adresini kullanmak her türlü konuda işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Ancak kimliği belirsiz ve yeni ziyaret ettiğiniz internet sitelerinde kendi kişisel adreslerinizi kullanmak yerine Yopmail geçici e-posta adresi kullanmak sizin için bir avantaj olabilir.

  Yopmail geçici mail adreslerini kullanarak kişisel güvenliğini üst seviyede tutabilir ve gereksiz olan şüpheli sitelerden sürekli spam mailleri almaktan kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda geçici e-posta adresine yönelik hizmet veren siteler çok fazla artmış durumda. Ancak Yopmail en fazla öne çıkan ve kullanımı kolay olan bir platform olduğu için daha fazla tercih ediliyor.

  Yopmail nedir?

  Yopmail internet sitesi, r10@yopmail.com uzantılı geçici süreliğine adresi kullanıcı olarak size tanımlar. Diğer geçici mail sitelerinden farkı ise sürekli farklı adres değiştirmek yerine oluşturmuş olduğunuz mail adresini sürekli kullanmanıza olanak sağlıyor. Örneğin, r10@yopmail.com adresini sizler, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bu adresi paylaşmış olduğunuz bütün internet sitesi ile dijital platformlar sizin kendi adresiniz olarak işleme alacaklar.

  Kayıt olurken veya dijital platformlarda girmiş olduğunuz e posta adresine mail geldiği zaman nasıl göreceksiniz? Yopmail internet sitesine gireceksiniz ve arama çubuğuna oluşturduğunuz e-posta adresini gireceksiniz. Karşınıza o e-postaya gelen tüm mailler çıkacaktır. 

  Yopmail internet sitesi aracılığıyla oluşturulan geçici e-posta hizmeti sırasında bir şifre girmeniz istenmiyor. Oluştururken veya kullanım sırasında gelen kutunuzu kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Yopmail internet sitesine buradaki bağlantıya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

  Yopmail nasıl kullanılır? Dikkat edilecek konu nedir?

  Kullanım mantığını şöyle düşünün, @ işaretinin öncesine sizin atadığınız isim veya harf geliyor. @ sonrasına ise yopmail.com uzantısı geliyor. Oluşturulan e-posta adresi ise artık sizin geçici e-posta adresiniz oluyor. Bu durum bütün kullanıcılar için geçerli olup istenilen karakter veya sayıyı yazıp mail adresini oluşturabilirsiniz.

  Yopmail internet sitesine girdikten sonra arama çubuğuna e-posta adresinizi yazmanız halinde gelen kutusunu göreceksiniz. Bu işlemi diğer kullanıcılarda uygulayarak gelen kutusunda ki mailleri görebilirler. Kullanılmış olan bütün e-posta adresleri herkese açıktır. Sizin oluşturduğunuz mail adresini bilen kişiler arama kısmına yazarak size gelen mailleri görüntüleyebilirler.

  Bu bakımdan kullanışlı olması kadar dikkatli olmanız gereken konularda yer alıyor. Sizler yopmail oluştururken mutlaka kişisel verilerinizi paylaşmayın. Oluşturma sırasında isim yerine unutmayacağınız karakterli bir e-posta oluşturun. Örneğin, r10deneme41xs12@yopmail.com gibi oluşturursanız diğer kişilerin bu adresi tahmin edip arama kısmına yazması zorlaşacaktır.

  Yopmail ne işe yarar?

  Veri gizliliği önemli bir konu olduğu için verilerinizi korumak adına Yopmail ile herkesin görebileceği geçici bir e-posta adresi oluşturmanızdan bahsettik. Elbette bu oluşturma konusundan sonra biraz kafanız karışmış olabilir. Ancak Yopmail, kişisel verilerinizin paylaşılmaması ve spam mesajlarından kurtulmak için güvenilmeyen site veya platformlarda size geçici e-posta adresi sunan bir uygulamadır.

  Daha önceden mutlaka bir haber okumak veya dosya indirmek için bir siteyi ziyaret ettiğinizde sizden mail adresi girmenizi istemiştir. Şüpheli veya tanımadığınız platformlarda kendi kişisel e-posta adresinizi girmeniz halinde sürekli spam mesajları veya kişisel verilerinizin korunma ilkesini çürütmüş olacaksınız. Bunun önüne geçebilmek adına güvenilirliğinden şüphe duyulan veya ilk defa ziyaret edilen bir internet sitesinden faydalanmak için, Yopmail devreye giriyor. Sizlere tüm sistemler tarafından gerçek bir e-posta adresi olarak kabul edilen adres tanımlıyor. Geçici e-posta adresi ile sizlerde karşı tarafı geçiştirerek işlerinizi halletmiş oluyorsunuz.

  Yopmail kullanırken bilmeniz gerekenler:

  Kişisel alanı tam olarak istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. @ öncesinde istenilen adresi yazdıktan sonra sizlere geçici bir adres oluşturacaktır. Ancak bazı siteler artık yopmail.com uzantısını gerçek adres olarak kabul etmiyor. Bunun için aşağıda yer alan alternatif adresleri kullanmalısınız;

  • @yopmail.fr
  • @yopmail.net
  • @cool.fr.nf
  • @jetable.fr.nf
  • @nospam.ze.tc
  • @nomail.xl.cx
  • @mega.zik.dj
  • @speed.1s.fr
  • @courriel.fr.nf
  • @moncourrier.fr.nf
  • @monemail.fr.nf
  • @monmail.fr.nf

  E-posta oluştururken @ öncesine istediğiniz şekilde karakter veya sayı girdikten sonra yukarıdaki uzantılardan istediğinizi seçerek e-posta adresini kullanabilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz adresin gelen kutusunda mailler görünecektir.

  Mutlaka gelen kutusunun herkese açık olduğunun farkında olun. Yopmail internet sitesine girmiş olan herkes, e-posta adresinizi tahmin ederek veya deneyerek sizin gelen kutusuna ulaşabilir. Daha sonra tüm gelen kutunuzu açıp okuyabilir.

  Sık kullanılan kelimelerden ziyade harf ve rakam kombinasyonu oluşturmanız gerekiyor. Örneğin; r101s5d482s5dnn7@yopmail.com gibi adres oluşturarak size özel ve güvenilirliği üst seviye bir adres oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca sürekli yeni e-posta adresi de oluşturabilirsiniz.

  Yopmail uzantılı e-posta adresi neden kullanılır?

  Yopmail ile benzeri geçici e-posta adreslerini kullanarak Netflix ve Twitter gibi platformlara kayıt olmayı denemeyin. Bunun yerine hizlivideoindir.com gibi adreslerden veya hemendosyaindir.com gibi adreslerde kullanmanız doğru olacaktır. Hizlivideoindir.com adresi için neden kişisel verilerinizi ve kendi e-posta adresini kullanasınız ki? Bu bakımdan üçüncü şahıslar ve spam mailleri atacak güvenliğinden şüphe duyulan platformlarda kullanmak doğru olacaktır.

  Yopmail veya 10 Minute Mail gibi platformlar sizlere geçici e-posta adresi sunmaktadır. Sizlerde bu platformlardan mail oluşturmayı kendi güvenliğinizi üçüncü şahıs sitelerden korumak adına olmalıdır. Yopmail gibi geçici e-posta adreslerini kullanmış olduğunuz yeni internet sitelerini bir süre sonra güvenliğinden emin olduktan sonra, kendi kişisel verilerinizi kullanarak sahip olduğunuz e-posta adresiyle yeniden kayıt olabilirsiniz.

  Bugün sizlere güvenilir olmayan site ve platformlarda geçici e-posta adresi hizmeti veren Yopmail hakkında tüm bilgileri aktarmaya çalıştık. Veri gizliliğinizi korumak için rehber içeriğini dikkatli olarak okumanız gerekiyor. Sizlerin de sormak istediği bir soru varsa, yorum kısmından sorabilirsiniz.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  YouTube, Tüm Kullanıcılara Oyun Hizmetini Açtı: İşte Detaylar!

  YouTube, mini oyun hizmeti Playables'ı tüm kullanıcılarına açtı. Web, Android ve iOS üzerinden 75'ten fazla popüler oyunla eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  Yopmail Geçici E-Posta Oluşturma Hizmeti Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et