R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi

  Windows 11 USB hazırlama nasıl yapılır? Hazırlama esnasında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Ayrıntılı bilgi R10 Blog da...

  Ersin Yıldırım
  Ersin Yıldırım R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1204 1 dk okuma süresi
  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi
  Son Düzenleme:

  Windows 11 İndirme

  Windows’u indirebilmek için buraya tıklayarak Microsoft’un kendi sitesine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndirme” kısmına gelin ve “İndir” butonuna basın.

  Rufus kullanarak format USB’si ayarlama

  İndirdiğiniz Windows 11 ISO dosyasını Rufus kullanarak Flash Bellek üzerine yazdıracağız. Rufus programını indirmek için buraya tıklayarak internet sitesine girin.
   

   

  Programı kurduktan sonra “Önyükleme seçimi” bölümünde bulunan “SEÇ” butonuna tıklayın ve bir önceki adımda indirdiğiniz “Windows 11” ISO dosyasını seçin. Ardından alt kısımda bulunan “BAŞLAT” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra USB içerisinde bulunan tüm veriler silinir ve üzerine Windows yazılır. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Windows 11 USB format için hazır hale gelir.

  Her bilgisayara Windows 11 kurulabilir mi?

  Hayır. Windows 11 kurabilmek için işlemcinizin desteklenen işlemciler listesinde yer alması ve TPM 2.0 bulunması gerekmektedir. Bu listeye ulaşmak için:

  AMD desteklenen işlemciler listesi: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

  Intel desteklenen işlemciler listesi: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

  Yukarıdaki listelerde bilgisayarınızda bulunan işlemcinin adı geçiyorsa ve bilgisayarınızın TPM 2.0 desteği var ise  Windows 11 kurabilirsiniz. 

  Bilgisayarın uyumlu olup olmadığını kontrol etme

  Windows 11’in uyumluluk aracını indirmek için Windows 11 sitesine giriş yapın. Alt kısımda bulunan “DOWNLOAD PC HEALTH CHECK APP” butonuna basın. Bastıktan hemen sonra Windows 11 Uyumluluk Kontrol Aracı inmeye başlayacaktır. İndirme bittikten sonra programı kurun ve çalıştırın. Artık bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et