R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi

  Windows 11 USB hazırlama nasıl yapılır? Hazırlama esnasında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Ayrıntılı bilgi R10 Blog da...

  Ersin Yıldırım Ersin Yıldırım 01.04.2022 17:36 360 1 dk okuma süresi
  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi
  Son Düzenleme:

  Windows 11 İndirme

  Windows’u indirebilmek için buraya tıklayarak Microsoft’un kendi sitesine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndirme” kısmına gelin ve “İndir” butonuna basın.

  Rufus kullanarak format USB’si ayarlama

  İndirdiğiniz Windows 11 ISO dosyasını Rufus kullanarak Flash Bellek üzerine yazdıracağız. Rufus programını indirmek için buraya tıklayarak internet sitesine girin.
   

   

  Programı kurduktan sonra “Önyükleme seçimi” bölümünde bulunan “SEÇ” butonuna tıklayın ve bir önceki adımda indirdiğiniz “Windows 11” ISO dosyasını seçin. Ardından alt kısımda bulunan “BAŞLAT” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra USB içerisinde bulunan tüm veriler silinir ve üzerine Windows yazılır. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Windows 11 USB format için hazır hale gelir.

  Her bilgisayara Windows 11 kurulabilir mi?

  Hayır. Windows 11 kurabilmek için işlemcinizin desteklenen işlemciler listesinde yer alması ve TPM 2.0 bulunması gerekmektedir. Bu listeye ulaşmak için:

  AMD desteklenen işlemciler listesi: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

  Intel desteklenen işlemciler listesi: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

  Yukarıdaki listelerde bilgisayarınızda bulunan işlemcinin adı geçiyorsa ve bilgisayarınızın TPM 2.0 desteği var ise  Windows 11 kurabilirsiniz. 

  Bilgisayarın uyumlu olup olmadığını kontrol etme

  Windows 11’in uyumluluk aracını indirmek için Windows 11 sitesine giriş yapın. Alt kısımda bulunan “DOWNLOAD PC HEALTH CHECK APP” butonuna basın. Bastıktan hemen sonra Windows 11 Uyumluluk Kontrol Aracı inmeye başlayacaktır. İndirme bittikten sonra programı kurun ve çalıştırın. Artık bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesini herkes için yayınladı. Bu yeni güncelleme, birçok hatayı çözerken aynı zamanda küçük değişikliklere de yer verdi.

  OnePlus 11 Tasarım ve Teknik Özellikleri Belli Oldu!

  OnePlus'un bu yıl sonuna kadar tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi OnePlus 11'in tasarımı ortaya çıktı. İşte Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği belirtilen yeni model OnePlus 11 teknik özellikleri ve çıkış tarihi!

  Xiaomi Redmi 11A Özellikleri Paylaşıldı!

  Xiaomi’nin henüz tanıtmadığı, ancak Redmi 11A olduğu düşünülen cihaz, özellikleriyle ön plana çıkıyor. Fiyatının ise 100 euro civarında olacağı düşünülüyor.

  Cloudflare 1.1.1.1 DNS Nasıl Kullanılır? (Windows ve Mac OS)

  Cloudflare DNS, internet üzerinden anonim ve hızlı sörf yapılmasını sağlar. Bunun için yapılması gereken, ağ ve internet ayarlarından DNS eklemektir.

  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et