R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi

  Windows 11 USB hazırlama nasıl yapılır? Hazırlama esnasında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Ayrıntılı bilgi R10 Blog da...

  Zeki Ersin Yıldırım
  Zeki Ersin Yıldırım R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1310 1 dk okuma süresi
  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi
  Son Düzenleme:

  Windows 11 İndirme

  Windows’u indirebilmek için buraya tıklayarak Microsoft’un kendi sitesine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndirme” kısmına gelin ve “İndir” butonuna basın.

  Rufus kullanarak format USB’si ayarlama

  İndirdiğiniz Windows 11 ISO dosyasını Rufus kullanarak Flash Bellek üzerine yazdıracağız. Rufus programını indirmek için buraya tıklayarak internet sitesine girin.
   

   

  Programı kurduktan sonra “Önyükleme seçimi” bölümünde bulunan “SEÇ” butonuna tıklayın ve bir önceki adımda indirdiğiniz “Windows 11” ISO dosyasını seçin. Ardından alt kısımda bulunan “BAŞLAT” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra USB içerisinde bulunan tüm veriler silinir ve üzerine Windows yazılır. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Windows 11 USB format için hazır hale gelir.

  Her bilgisayara Windows 11 kurulabilir mi?

  Hayır. Windows 11 kurabilmek için işlemcinizin desteklenen işlemciler listesinde yer alması ve TPM 2.0 bulunması gerekmektedir. Bu listeye ulaşmak için:

  AMD desteklenen işlemciler listesi: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

  Intel desteklenen işlemciler listesi: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

  Yukarıdaki listelerde bilgisayarınızda bulunan işlemcinin adı geçiyorsa ve bilgisayarınızın TPM 2.0 desteği var ise  Windows 11 kurabilirsiniz. 

  Bilgisayarın uyumlu olup olmadığını kontrol etme

  Windows 11’in uyumluluk aracını indirmek için Windows 11 sitesine giriş yapın. Alt kısımda bulunan “DOWNLOAD PC HEALTH CHECK APP” butonuna basın. Bastıktan hemen sonra Windows 11 Uyumluluk Kontrol Aracı inmeye başlayacaktır. İndirme bittikten sonra programı kurun ve çalıştırın. Artık bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  Windows 11 USB Hazırlama Rehberi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et