R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT isim değiştirme, oyuncuların merak ettiği konular arasında bizleri karşılıyor. Bu ipucunda bu sorunun cevabını veriyor olacağız.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  22.11.2022 17:20 2504 3 dk okuma süresi
  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Riot Games tarafından 2020 yılının Haziran ayından beri geliştirilen VALORANT, önemli bir savaş oyunu. Sunduğu mekaniklerle öne çıkan oyunda amaç, rakibi alt etmek. Kullanıcılar, bir kahraman seçerek üstün özelliklere sahip oluyor. Ardından savaşıyor. Oyuncular, oyundan her ne kadar keyif alsa da bazen isim güncellemek isteyebilir. İsim güncellemek için Riot Games, oyunculara olanak sunmuş durumda.

  İsim değiştirmenin nedenleri

  İsim değiştirmenin pek çok amacı vardır. Bunlardan birisi oyuncunun sonradan ismini beğenmemesi. Bazı oyuncular kullandığı ismi çok sever. Bir süre sonra o isimden sıkılarak farklı bir isme geçmek isteyebiliyor. Bu doğrultuda yeni bir kullanıcı adı kullanma talebinde bulunur.

  VALORANT isim değiştirme öncesinde bir diğer sebebi de açıklamış olalım. Bir kullanıcı adını değiştirmenin nedenleri arasında yanlış kullanıcı adı girmek yer alıyor. Sık karşılaşılan bir durum olmasa da bazı insanlar, hatalı karakter kullanıyor. Hatalı karakter kullanan oyuncular, bu hatayı sonradan fark ediyor. Bundan dolayı isim değişikliğine gitmeye çalışıyor.

  İsim değişikliği yapmanın bir diğer sebebi de insanların isim ile dalga geçmesi. Özellikle oyuncunun arkadaşları, ismiyle dalga geçtiği takdirde kişi, bu kararı alır. Bu durumda da oyuncu ismi değişikliği yapılabiliyor.

  VALORANT isim değiştirme aşamaları

  VALORANT oyununda isim değiştirmek için öncelikle bir isim belirlenmesi gerekiyor. Eğer kullanıcı adı belirlendiyse bu bağlantıya tıklanmalı. Sonraki aşamada Riot Games hesabına girilmeli:

  • Giriş yapıldıktan sonra RIOT ID yazan bir bağlantı çıkacak. Bu bağlantıya tıklanmalı. 
  • Çıkan ekranda kimlik görünecek. Kullanıcı adını değiştirmek için kimliğin sağ kısmındaki kalem simgesine basılmalı.
  • Yeni RIOT ID” yazan bölüme gelinmeli. 
  • Bir sonraki aşamada yeni kullanıcı adı girilmeli. Kullanıcı adı yazarken boşluk kullanılabiliyor. 
  • Ardından sağ tarafta bulunan kısma sayı girilmeli. İsteğe bağlı olarak rastgele sayı oluşturulması talep edilebiliyor.
  • Bu aşamaların ardından “Gönder” butonuna basılması gerekir. 

  Bu şekilde VALORANT isim değiştirme yapılmış oluyor. İsim değiştirme sonrasında şunu bilmek gerekiyor ki zaman aşımı bulunuyor. Bir kullanıcı, 30 günde bir ismini güncelleyebilir. Yani isim güncelleme sonrasında 30 gün süresince yeniden güncelleme yapılamaz. Bundan dolayı kullanıcı adını güncellerken iyi düşünmek gerekiyor.

  VALORANT hakkında bilgi

  VALORANT, 2 Haziran 2020 tarihinde Unreal Engine 4 ile geliştirilen bir yapım. Windows işletim sistemine çıkan oyun, taktiksel çok oyunculu FPS türünde bir oyun olmakta. Oyunun modları şu şekilde yer alıyor:

  • Derecesiz
  • Spike’a Hücum
  • Rekabete Dayalı
  • Ölüm Maçı
  • Tırmanış
  • Kopya
  • Kartopu Çatışması

  Oyunda yer alan ajanlar ise Düellocu, Gözcü, Öncü ve Kontrol Uzmanı olmakta. Bu ajanlar sayesinde kullanıcılar, kendine en çok yakışan ajanı seçebilir.

  Oyunun çıkışı hakkında da kısa bir bilgi verelim. Oyun, ilk olarak 2014 yılında geliştirilmeye başlandı. Ekibin amaçlarından birisi oyunun savaş mekaniklerinin yanı sıra optimizasyondu. Geliştiriciler, düşük donanımlarda bile en iyi performansı veren oyun geliştirmeye çalıştı. Bu da oyunun daha geniş kitleye hitap etmesini sağladı. 2019 yılına gelindiğinde ise oyunun prototipi yayınlandı. 2020 yılının Mart ayındaysa oyun duyuruldu.

  VALORANT sistem gereksinimleri

  VALORANT isim değiştirme dışında sistem gereksinimleriyle de merak ediliyor. Oyun, genel olarak çok yüksek sistem gereksinimi istemeyecek şekilde yer alıyor. Riot Games, bununla ilgili elinden gelen optimizasyonu sağlamış durumda. Günümüz düşük sistemlerinde bile oyun, akıcı bir şekilde çalışacak düzeyde.

  Genel gereksinimler

  • En az Windows 7 64 bit işletim sistemi
  • 4 GB RAM
  • 1 GB VRAM

  En düşük

  • Intel Core 2 Duo E8400 veya AMD Athlon 200GE işlemci
  • Intel HD 4000 veya AMD Radeon R5 200 serisi ekran kartı

  Önerilen

  • Intel Core i3-4150 veya AMD Ryzen 3 1200 işlemci
  • NVIDIA GeForce GT 730 veya AMD Radeon R7 240 ekran kartı

  Yüksek

  • Intel Core i5-9400F veya AMD Ryzen 5 2600X işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon R7 370 ekran kartı
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et