R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?

  İnternetteki çevrimiçi dönüştürme araçlarıyla değişik formatlardaki belge tiplerini PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Windows’un yazdırma servisine entegre ettiği PDF print bileşenini kullanarak halihazırdaki materyallerinizi zahmetsizce PDF formatına dönüştürmeniz mümkündür.

  Pak İçerik Pak İçerik 13.04.2022 17:40 372 2 dk okuma süresi
  PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?
  Son Düzenleme:

  Hemen hemen her mecra ile uyumlu olan PDF (Mobil, desktop, Windows, Linux vb.) sunulan yüzlerce ücretsiz lisansa sahip olan üçüncü parti programlar sayesinde kolaylıkla görüntülenebilir ve kullanılabilir bir durumdadır. Hatta bunun ötesinde Chrome gibi bazı web tarayıcıları üçüncü parti bir programa dahi ihtiyaç duymadan PDF dokümanlarını tıpkı bir web sitede geziniyormuş gibi indirmeden de inceleme imkanı veren bir yapıya sahiptir. PDF dokümanları içerisinde metin, fotoğraf, tablo, grafik gibi pek çok bileşen bulunabilir. Bunun yanı sıra hyperlink dediğimiz bir başlığa veya web siteye sıçramaya yarayan bağlantı ve imlemelere karşı da duyarlıdır. Metin editörleri vasıtasıyla doğrudan bir PDF dokümanı oluşturabileceğiniz gibi desteklenen bazı formatları da dönüştürücüler aracılığıyla PDF dökümanına çevirebilirsiniz.

  Online Dönüştürme Araçları

  İnternetteki çevrimiçi dönüştürme araçlarıyla değişik formatlardaki belge tiplerini PDF’ye dönüştürebilirsiniz.Convertio bu noktada oldukça başarılı ve pratik bir arayüze sahip olan ücretsiz bir çözümdür. Dönüştürmek istediğiniz dosyayı sürükleyip hedef format olarak PDF’yi seçmeniz yeterlidir. 

  Windows’un Bütünleşik PDF Print Özelliğini Kullanın

  Windows’un yazdırma servisine entegre ettiği PDF print bileşenini kullanarak halihazırdaki materyallerinizi zahmetsizce PDF formatına dönüştürebilir ve kullanabilirsiniz. Ctrl + P kısa yoluyla yazdırma ekranını açtıktan sonra fiziksel yazıcınız yerine PDF yazdırmayı seçip hedef konum belirterek PDF dokümanınızı hazır hale getirebilirsiniz.

  Office Programıyla PDF Dokümanı Oluşturabilirsiniz!

  Word ortamında içeriğinizi hazırladıktan sonra Farklı Kaydet opsiyonuyla dokümanın doğrudan PDF olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  QR Kod Nasıl Oluşturulur?

  QR kod, oluşturulması son derece kolay olan bir tür barkoddur. Farklı yöntemlerle oluşturulan QR kod ile istenilen bilgiler, kullanıcılara kolaylıkla iletilir.

  PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et