R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?

  İnternetteki çevrimiçi dönüştürme araçlarıyla değişik formatlardaki belge tiplerini PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Windows’un yazdırma servisine entegre ettiği PDF print bileşenini kullanarak halihazırdaki materyallerinizi zahmetsizce PDF formatına dönüştürmeniz mümkündür.

  Pak İçerik
  Pak İçerik R10 Editörü
  13.04.2022 17:40 975 2 dk okuma süresi
  PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?
  Son Düzenleme:

  Hemen hemen her mecra ile uyumlu olan PDF (Mobil, desktop, Windows, Linux vb.) sunulan yüzlerce ücretsiz lisansa sahip olan üçüncü parti programlar sayesinde kolaylıkla görüntülenebilir ve kullanılabilir bir durumdadır. Hatta bunun ötesinde Chrome gibi bazı web tarayıcıları üçüncü parti bir programa dahi ihtiyaç duymadan PDF dokümanlarını tıpkı bir web sitede geziniyormuş gibi indirmeden de inceleme imkanı veren bir yapıya sahiptir. PDF dokümanları içerisinde metin, fotoğraf, tablo, grafik gibi pek çok bileşen bulunabilir. Bunun yanı sıra hyperlink dediğimiz bir başlığa veya web siteye sıçramaya yarayan bağlantı ve imlemelere karşı da duyarlıdır. Metin editörleri vasıtasıyla doğrudan bir PDF dokümanı oluşturabileceğiniz gibi desteklenen bazı formatları da dönüştürücüler aracılığıyla PDF dökümanına çevirebilirsiniz.

  Online Dönüştürme Araçları

  İnternetteki çevrimiçi dönüştürme araçlarıyla değişik formatlardaki belge tiplerini PDF’ye dönüştürebilirsiniz.Convertio bu noktada oldukça başarılı ve pratik bir arayüze sahip olan ücretsiz bir çözümdür. Dönüştürmek istediğiniz dosyayı sürükleyip hedef format olarak PDF’yi seçmeniz yeterlidir. 

  Windows’un Bütünleşik PDF Print Özelliğini Kullanın

  Windows’un yazdırma servisine entegre ettiği PDF print bileşenini kullanarak halihazırdaki materyallerinizi zahmetsizce PDF formatına dönüştürebilir ve kullanabilirsiniz. Ctrl + P kısa yoluyla yazdırma ekranını açtıktan sonra fiziksel yazıcınız yerine PDF yazdırmayı seçip hedef konum belirterek PDF dokümanınızı hazır hale getirebilirsiniz.

  Office Programıyla PDF Dokümanı Oluşturabilirsiniz!

  Word ortamında içeriğinizi hazırladıktan sonra Farklı Kaydet opsiyonuyla dokümanın doğrudan PDF olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et