R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

  Instagram hesabı nasıl açılır? Android, iOS ve masaüstü cihazlar için nasıl kayıt olunacağını detaylı bir şekilde R10 Blog da bulabilirsiniz.

  Zeki Ersin Yıldırım
  Zeki Ersin Yıldırım R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1165 2 dk okuma süresi
  Instagram Hesabı Nasıl Açılır?
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya aracı olan Instagram'ı aktif bir halde kullanmaktayız. Normalde çoğumuz Instagram'ı akıllı telefonlarımıza indiriyoruz. Android & iOS ve masaüstü cihazlarda nasıl Instagram hesabı açılır? Bildiğiniz üzere telefon üzerinden Instagram hesabı oluşturabiliyor. Bazılarımız ise telefon ve masaüstü cihazlarından Instagram hesabı açma konusunda bilgi sahibi değil.

  Masaüstü Cihazı Üzerinden Instagram Hesabı Açma

  Instagram artık 2015 yılından itibaren masaüstü cihazlarda bizlere hesap açma şansını veriyor. Instagram hesabı açma işleminin sadece bir akıllı telefondan yapılabileceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Masaüstü cihazı üzerinden Instagram hesabı açma, fırsatını da Instagram bizlere sunmuştur. Masaüstü cihazlarda Instagram hesabı 3 adım ile nasıl açılır;

  Masaüstü cihazımızın herhangi bir tarayıcısından Instagram'a girin. Sayfada gördüğümüz kullanıcı adı ve giriş yap kısmının altında ‘Kaydol’ kısmına tıklayın. 

  Ardından cep telefon numarası, ad soyadı, kullanıcı adı ve parolayı dikkatli bir şekilde doldurduktan sonra ‘Kaydol’ butonuna tıklayın ardından kaydolma işleminiz bitiyor. 

  Geriye iki şey kalıyor Telefon numarası ve E-posta doğrulama işlemlerini yapmak.

  Android & İOS Cihazlardan Hesap Açma

  Tabii ki, Instagram'a kaydolmanın en kolay yollarından biri telefonla. Burada örnek olarak bir Android cihazı kullanacağız, ancak aynısını iOS'ta da yapabilirsiniz. Bu yüzden akıllı telefonunuzdan Instagram'a kayıt olabilmek için söyleyeceğim adımları okumanız gerekiyor:

  Playstore & Appstore üzerinden arama kısmına ‘Instagram’ yazıp enter diyoruz ve ilk karşımıza çıkan uygulamayı indirin. 

  İndirme işlemi bittikten sonra Instagram uygulamasını açın. Karşınızda ‘giriş’ kısmının altında ‘kaydol’ butonuna tıklayıp form’a yönlendirecek. 

  Form esnasında ‘e-posta’ ‘cep telefon numarası’ ‘kullanıcı adı’ ‘parola’ kısımlarını dikkatlice doldurup ‘kaydol’ butonuna basın.

  Hesap açma işleminiz tamamlanacaktır son 2 adım olarak ‘cep telefon numarası’ ve ‘e-posta’ onayını yapmanız gerekiyor.

  Bu adımlara kadar doğru yaptıysanız artık sizler de Masaüstü & Android & İOS cihazlardan Instagram hesabı açmayı öğrenmiş oldunuz. Böylelikle rahatlıkla Instagram'ı serbest bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Instagram Hesabı Açılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Bir Instagram hesabı açıyor iseniz mutlaka mail ve telefon numaranızı girdiğinizden emin olun. Eğer ki bunlara dikkat etmezseniz, bir gün hesabınızın şifresi unutulduğu zaman hesabı geri alabilme ihtimaliniz çok düşüktür.

  Instagram Hesabınızın Güvenliğini Alın

  Instagram hesabı açar açmaz hemen hesap güvenliğini almayı ihmal etmeyin. Instagram hesabınıza giriş yapın ve 2 adımlı doğrulamayı aktif edin. Bir tek bununla kalmıyor Instagram hesabınızın şifresi (abc123,qwerty) gibi tahmin edilebilecek şifreler ise şifrenizin (a$f2CGtY21s.) gibi karmaşık şifre oluşturup, hesabınızın şifresini değiştirin. Olası brute force, phishing gibi saldırılara karşı alacağınız bu güvenlik önlemi, bilgisayar korsanlarının kullandıkları yöntemin önüne geçecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TRT 1 Frekans Ayarı Nasıl Yapılır? EURO 2024 Maçlarını Şifresiz İzlemenin Yolu!

  EURO 2024 heyecanını TRT 1'den takip etmek isteyenler, maçları kesintisiz ve şifresiz izlemek için frekans ayarlarını güncellemeli. Peki, TRT 1 frekans ayarı nasıl yapılır? İşte adım adım anlatım...

  Digitürk'te TRT 1 Neden Yok? TRT 1 Kaçıncı Kanalda? Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

  TRT 1'in yayın akışını kaçırmak istemeyenler, "Digitürk'te TRT 1 neden yok?" sorusunun cevabını ve güncel frekans bilgilerini merak ediyor. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın heyecan dolu maçları TRT 1'de! İşte tüm detaylar...

  EURO 2024'te TRT 1 Yayın Sorunu Nasıl Çözülür? Şifresiz Maç Keyfi İçin Adım Adım Rehber

  EURO 2024 maçlarını TRT 1'den şifresiz izlemek isterken sorun mu yaşıyorsunuz? İşte TRT 1 yayın sorununa çözüm yolları ve frekans ayarlama rehberi...

  Linux Nasıl Kurulur? Adım Adım Kurulum Rehberi!

  Linux'u kolayca kurmak için adım adım kılavuz! Bu rehberle, USB flash sürücü kullanarak Linux'u nasıl yükleyeceğinizi ve çift önyükleme yaparak Windows ile birlikte nasıl kullanacağınızı öğrenin.

  Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et